Köpeğime Yanlış Teşhis Mi Konuldu?

AcarCnr

Anket

Veterineri değiştir
(22 oy)
Değiştirme.
(0 oy)
Toplam (22 oy)

Bende 3.5 aylık rott yavrusu var. Annesi doğum sırasında öldüğü için sahiplendik. Bu sebepten çok hastalanıyor ve daha 2. Aşısını geçen hafta olcaktı yine hastalandı. Kuru mama pek sevmediği için 4. Paket kuru mama denettik. İlk 3ünü yemedi. 4. Olan N&D tahılsız tavuk nar. O akşamı 50 gr kadar yedi ilk defa bir şeyi sevdi diye sevindik. O gün akşama kadar birşey yemediği içinde marketten bebelac devam sütü almıştım onu verdim mama saat 22.00 gibi geldi. Gece 3 gibi kustu. Cuma hiçbirşey yemedi ve akşamında dışkısı mukus şeklinde yapışkan sarımsı birşeydi ve ufak ufak yapıyordu zorluyordu kendibi yaparkende. Cumartesi veterine gittik. Anlattım durumu 5 dk baktı ateşini ölçtü 39.8 çıktı enfeksiyon kapmış dedi. 120 TL aldı. Flaggy şurup yazdı gönderdi. Ne bir aşı nede başka birşey yaptı. Evde ateşini düşürmek için 5 saat soğuk suya elimi daldırıp ara ara masaj yaptım ilacınıda içirdik akşam haşlama tavuk yedi. Pazar sabahı yine aynı. Pazar akşamına kadar büyük tuvaletini yapmadı gece 1.5 saat karnını ovaladım sabah büyük tuvaletini yaptı ve gayet normaldi ama pazartesi yine bir şey yemedi sadece su içiyor. Bu gece de sabaha kadar uyutmadı kusası gliyor apzına ladar geldiğini görüyorum yutuyor. Az az geliyo tabi. Sabaha kadar kusmamak için uğraştı sabah 6 gibi acayip fazla şekilde kustu ne içtiyse çıkardı. Midesinde bişe kalmadıgı halde kusmaya çalıştı ve mukus gibi yapışkan birşeyler kustu 3 kere. Anlamadım ne oldu iyileşmesi gerekirken daha kötü oldu. Sorunu nedir veteriner arkadaşlar varsa yardımcı olabilecek.
Birde vetwrineride iyi bir yer. Ama son yaptıgıbı anlamadım. Yaklaşık 1 ay kadar önce aşırı kötü bir parazit zehirlenmesi geçirdi hergün serum aşı falan oldu. O günlerde bile 2 aşı +seruma 110 lira alırken hiçbişe yapmadan 120 lira nasıl alıyor. Sadece geçen ay yaklaşık 1000 lira para harcadım iyileşsin diye. Para mühim değil canı önemli bizim için ama 120 lirayı hakedecek ne yaptı soruyorum kendime.

41 CEVAP

Glman

Başınız sağolsun diyecek tek kelime yok ama naçizane fikrim tekrardan bir evlat edinmenizdir kendisini evinize aldınız diye çok mutlu olacak size minnettar kalacak bir çok yavru kuçu var.Yerini tutmayacağını biliyorum ama onun minnettarlığı acınızı hafifletecek inanın bana tekrardan başınız sağolsun

patili

Allah cennette kavuştursun. Acınızı hiçbirşey hiçbir söz bastıramaz. Zaman sadece... Allah petlerimizi bize bağışlasın. En kısa sürede onun yerini dolduramasa da acınızı dindiricek bir evlada sahip olun dilerim ki...

Reyyanhan

Öncelikle geçmiş olsun..

Reyyanhan

Bu gibi durumlarda tek veteriner iyi olmuyor . Annesi ni emmedigi için bı takım hastalıklara yakalanacaktir. Bağışıklığı nin iyi olması için birşeyler yaptı mı. Parazit oluşması dökmesi de zayiflatmistir

Reyyanhan

Bünyesi iyice zayiflamistir. Bir şey yemiyor diye. Ek vitaminler falan vermesi lazımdı . En azından birşey yemese bile onu tok tutacak..

Reyyanhan

Acaba başka vet arayıp sorsanız mi. Telefonla bi görüşme saglasaniz yada belediye vet gitseniz

Reyyanhan

Bi kaç yere de sor . Lütfen

Cotontzu_Siri

benim başıma geldiğinde 1 hafta veterinerde kaldı ve masrafı 600 tl tuttu

Cotontzu_Siri

aynı şeyi birebir yaşadım. veterinerde kaldı 1 hafta, sonra iyileşti. istanbulun anadolu yakasında iseniz pendik asya veteriner kliniği

AcarCnr

Sevgi gösterme konusunda hiç sıkıntısı yok evde 5 kişiyiz. Eve her gelen ilk onu görmezse olmuyor. Yanında birimiz olmazsak diğerimiz duruyo 24 saat zaten hasta oldugu her gün yanımda yatıyo en ufak sesinde uyanıyorum. Babam bazen gece 2- 3 te işten geliyo onu görüp sevmeden yatmıyor. Hepimizin öz yavrusu oldu.

ursaminor

Durum nasıl? :(
Gece çok zor geçmiştir sizin için... Umarım bugün fakültede hemen çözüm bulurlar...

Reyyanhan

Geçmiş olsun. Salmayin kendinizi

Reyyanhan

Şu an sağlık durumu nedir

ursaminor

Evet, meraktayız... Endişeliyiz.
Umurumuzda değil sanmayın, sadece sizi üzmemek için sık sık dürtüklemiyoruz.

miniyavru

Benim bile moralim bozuldu açınız tarifsiz