Köpeğime Yanlış Teşhis Mi Konuldu?

AcarCnr

Anket

Veterineri değiştir
(22 oy)
Değiştirme.
(0 oy)
Toplam (22 oy)

Bende 3.5 aylık rott yavrusu var. Annesi doğum sırasında öldüğü için sahiplendik. Bu sebepten çok hastalanıyor ve daha 2. Aşısını geçen hafta olcaktı yine hastalandı. Kuru mama pek sevmediği için 4. Paket kuru mama denettik. İlk 3ünü yemedi. 4. Olan N&D tahılsız tavuk nar. O akşamı 50 gr kadar yedi ilk defa bir şeyi sevdi diye sevindik. O gün akşama kadar birşey yemediği içinde marketten bebelac devam sütü almıştım onu verdim mama saat 22.00 gibi geldi. Gece 3 gibi kustu. Cuma hiçbirşey yemedi ve akşamında dışkısı mukus şeklinde yapışkan sarımsı birşeydi ve ufak ufak yapıyordu zorluyordu kendibi yaparkende. Cumartesi veterine gittik. Anlattım durumu 5 dk baktı ateşini ölçtü 39.8 çıktı enfeksiyon kapmış dedi. 120 TL aldı. Flaggy şurup yazdı gönderdi. Ne bir aşı nede başka birşey yaptı. Evde ateşini düşürmek için 5 saat soğuk suya elimi daldırıp ara ara masaj yaptım ilacınıda içirdik akşam haşlama tavuk yedi. Pazar sabahı yine aynı. Pazar akşamına kadar büyük tuvaletini yapmadı gece 1.5 saat karnını ovaladım sabah büyük tuvaletini yaptı ve gayet normaldi ama pazartesi yine bir şey yemedi sadece su içiyor. Bu gece de sabaha kadar uyutmadı kusası gliyor apzına ladar geldiğini görüyorum yutuyor. Az az geliyo tabi. Sabaha kadar kusmamak için uğraştı sabah 6 gibi acayip fazla şekilde kustu ne içtiyse çıkardı. Midesinde bişe kalmadıgı halde kusmaya çalıştı ve mukus gibi yapışkan birşeyler kustu 3 kere. Anlamadım ne oldu iyileşmesi gerekirken daha kötü oldu. Sorunu nedir veteriner arkadaşlar varsa yardımcı olabilecek.
Birde vetwrineride iyi bir yer. Ama son yaptıgıbı anlamadım. Yaklaşık 1 ay kadar önce aşırı kötü bir parazit zehirlenmesi geçirdi hergün serum aşı falan oldu. O günlerde bile 2 aşı +seruma 110 lira alırken hiçbişe yapmadan 120 lira nasıl alıyor. Sadece geçen ay yaklaşık 1000 lira para harcadım iyileşsin diye. Para mühim değil canı önemli bizim için ama 120 lirayı hakedecek ne yaptı soruyorum kendime.

41 CEVAP

IremGenco

Acınız çok büyük çok üzüldüm cidden çok çok geçmiş olsun eminim ki sizin onca kurtarma cabanız kopek için çok önemliydi elinizden geleni yapmışsınız keşke yaşasaydi ve iyileşseydi

Reyyanhan

Işıklar içinde yatsın. Elinizden geleni yaptınız en azından. :( sıkmayın kendinizi ağlayın atin

ygzkptn

Geçmiş olsun.nurlar içinde yatsın

Reyyanhan

Çok tatlı bir davranış ♡ ama bu sizi yipratabilir . Neyse kardeşi tanıdık birinde ise çiftleşince tekrar sahiplenin

AcarCnr

Pets inn beylerbeyinden çengelköye doğru giderken.

Cotontzu_Siri

Bana gençlik hastalığı gibi gelmedi belirtileri

Cotontzu_Siri

Ben bu belirtilerin birebir aynısını Siri'yi ilk aldığımda yaşadım, tam olarak anlattığınız gibiydi. Korkmayın, kesinlikle gençlik hastalığı değil.

AcarCnr

Dün akşam ve şimdiye kadar yine yemek yemedi aşıdan sonra baya kusmus araçla gidip geliyor belki ondandır. Su içtiği için hep su kusmus. Ama bir türlü kakasını yapmıyor. Geçen günde 3 gün yapmadı karnını 1.5 saat masaj yapmıstım gece yatarken sabah kakasını yapmıştı. Birde karnına masaj yaparken 5 dk sonra sesler geliyo bağırsağından. Bende 1.5 ayda 1.500 tl falan harcadım toplamda hastalıklarına ama iyileşmesi yeterli. Yarın 2 aşının yanına kusma önleyicide yapacaklar bakalım ne olcak.

Cotontzu_Siri

Büyük ihtimalle gençlik hastalığı :(

AcarCnr

Teşekkürler yorumlarınız için. Gerçekten çok özlüyoruz ama elimizden birşey gelmiyo ben ve kardeşlerimin hep rüyasında öldüğü günden beri. Kardeşlerinden birini yakın arkadaşımız sahiplenmişti onu severek avutuyoruz kendimizi ama hiçbir canlı onun yerini dolduramayacak. Resimleriden bir kaçını kanvas tabloya bastırıp evin en güzel yerine onun resmini koymayı düşünüyoruz ve yapacağız.

miniyavru

Çok geçmiş olsun umarım düzelir benim baktığım köpekte 1 aylıktır şükür gençlik hastalığına yakalanması sağlıklı şimdi 1 yaşında inşALLAH sağlığına kavuşur '''(