Köpegimin Aşıları

159deniz123

vetrinerimiz her hafta köpegime aşı yapıyor bu 2 . haftamız her pazartesi aşı yapılıyor 15 günde yapılması gerek degilmi yoksa haftada yapılması dogrumu

23 CEVAP

Cotontzu_Siri

parazit aşısı yaptırdıysanız olur ama puppy dp ise erken

ilknrdaisy

Her pazartesi dememiştir bu pazartesi icin demiştir, onlarin arasinda belirli bir süre var imkansiz 1 haftada 1 yapması. Bi parazitten sonra olur

ilknrdaisy

Parazit yapildiysa puppy db yapilir onlara zamaninda gitmeniz lazim normalde ayni gun bile yapan veterinerler var , orada sorun yok pazarteside olduktan sonra araya zaman girecektir

159deniz123

bana dedilerki her hafta yapılması dogru degil 15 günde yapılması dogru benimde kafam karıştı sizin veterineriniz köpeginize haftada mı yaptı yoksa 15 gündemi

ilknrdaisy

Her hafta aşı yapan veteriner mi? Yavru kopeklerde aşılar arasinda sure vardır ornegin karma da 2 doz uygulanır ve 21 gun arayla yapilir. Aralarından belirli zaman gecmesi gerekir. Buyuk yaşını almis daha once hic veteriner gormemis asi olmamis kopekleri ise karma 21 gun arayla olmak üzere aşılarının cabuk bitmesi icin haftada 2 haftada bir yapilir. Daha 2. Asisi ise muhtemelen ilki ic parazit bu da yavru karmadir, aralarinda 1 hafta olmasi normaldir. Her hafta olucak bir durum degil. Bazı asilarin arasinda belirli gecmesi gereken zaman var.

ilknrdaisy

Internetten kopek aşı takvimi yazarak hangi aşının hangi arayla yapıldığına bakabilirsiniz.

159deniz123

tşk vetrinerimiz dediki herhafta pazartesi sşı oluçak aşısıda 1:30 ayda biter dedi sonra siz 2:3 ayda parazit aşılarını yaptırırsınız dedi

ilknrdaisy

Oyle bir sey olamaz karma asisi arasinda 21 gun olmak zorunda. 2 aylik kopek 1.5 ayda nasil bitsin en az 5 aylik olana kadar sürüyor asilari.

159deniz123

işte pazartesi karma yapılaçakmış aşısı annem sordu ne zaman biter diye aşıları 1.30 ay sonra kolaylıkla biter dedi

Cotontzu_Siri

Ben aşıya başlayalı 3 ay oldu hala bitmedi

159deniz123

benim veterinerim ama bana o şekilde söyledi bana her hafta aşı olaçak 1:30 aydada biter aşıları dedi benim kafama takılan soruda her hafta köpege aşı yapılması 50 tl veriyorum acaba para içinmi böyle diyor anlamadım

Cotontzu_Siri

para için olamaz çünkü her şekilde aynı parayı vereceksiniz

159deniz123

ama o zaman neden herhafta gelin dedin

Cotontzu_Siri

acemi olabilir, bence başka bir veterinere de gitmenizde fayda var. o sıklıkta aşı ağır gelir küçücük köpeğe

159deniz123

ama kadın bayadan beri vetriner doktoruymuş internetten araştırdımda gittim