Kedim Hangi Irk Nasıl Öğrenebilirim

dostt

kedim hangi ırk sizce nasıl öğrenebilirim

22 CEVAP

Thekedi

Türkiye sokaklarında Norveç Orman Kedisi, Sibirya Kedisi, Maine Coon gibi çeşitli kedi ırkları bulunmaz. Her uzun tüylü kediyi bunlara benzetmeyin.

Türkiyede ne norveç orman kedisi ne de sibirya kedisi üreticisi var. Az sayıda maine coon üreticisi vardır. Maine coon kırmasına boyutu ve yüz hatlarıyla kendini belli eder.

Norveç kedileri kuzey avrupadan, sibirya kedileri rusyadan yürüyerek gelemiceğine göre ve maine coonlarda amerikadan buraya yüzerek gelemiceğine göre bizim sokaklarımızda bu cinsler bulunmaz.

Sizin kedinize mix, melez, sokak kedisi ya da en doğrusu Anadolu kedisi demek gerekir.

Zeynepulku

Tekirsh long hair

Keremynd

Norveç orman kedisi kırması gibi

ilkbalecem

Herhangi bir cinsin kirmasi değil yani düz anadolu kedisi oldugunu düşünüyorum, kısacası kedinize uzun tuylu tekir diyebiliriz.
(Norvec orman kedisi oldugunu düşünmüyorum ancak anadoluda upuzun yıllardır uzun tüylu tekirler zaten var)

pablopicasso

Veterinerinize danışın. Zira göremediğimiz minnoş hakkında yorum yapamayız. Keşke bir foto paylaşsaydınız

dostt

resimleri paylaştım gözükmüyor mu

shallwe

Gözüküyor, uzun tüylü tekir veya maine coon vs kırması olabilir en net şeyi veteriner söyler maşallah çok tatlı bu arada

Norveç tekiri longhair

dostt

başka fikri olan

baranertaga

Bana da uzuz tüylü tekir gibi geldi.

baranertaga

*uzun

yagmuraksy

norveç ve tekir kırması gibi sanki

eceyilmaez

Norveç orman tekir kırması. Benim kaybettiğim kedimde bu ırktı. Coook güzel hayvanlar ama biraz ürkek oluyolar sanırım :) sağlıklı bir ömrü olsun insallah

shoto

Benim sokakta baktığım annesi siyah sarı babası siyah beyaz kedi aynu bu renk tüy doğdu ama norveç kurması değildi?Sokak kedileri çok genil genlere sahip anne baba olmasa nile annesinşn annesinin annesinin babası falan falan.Belli bi ırk söylenemez.Sokaktaki herhangi bir kedi gibi yani.

dostt

teşekkür ederim