Kopegim Kirma Olursa Farki Ne Olur

Kadirbyrk

Merhabalar benim kopegim alman coban kopegi aslinda belkide safkan dir ama bana safkan gibi gelmiyoya vunku renkleri bile cok degisik renklerinde kahverengi siyah beyaz renkleri bir alman kurdunda bu renkler olmaz ki olur mu yoksa? Herneyse diyelimki kopegim kirma safkan dan farki ne eksigi ne ogrenebilirmiyim birde kopegimin yanina ilk gittigimde de iyi anlasiyoruz boyle beni takip fln ediyo gel dedigimde geliyo ama gunun sonunda benim gitmeye az zamanim kalmisken beni cok iyi dinliyo boyle hevesle yapiyo herseyi hevesle kosuyo hevesle beni takip ediyo cok daha uysal oluyor neden acaba ?

23 CEVAP

Puppy730

Seceresi yoksa değildir zaten.

Forum sahibi, yanlış anlamazsanız bir şey sormak istiyorum. Yavru kırma olsa sizin için ne farkı olur? Bir farkı olur mu?

Puppy730

Kırma köpekler saflara nazaran sağlık bakımından daha dayanıklı olduğu düşünülüyor. Eksiği değil fazlası var. Hiçbir eksikleri yok. Sadece koruma iç güdüsü yoksa ve siz bunun için sahiplendiyseniz eğitirken zorlanabilirsiniz. Ama ben bunun kırmalıkla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Puppy730

Seceresi yoksa değildir zaten.

Forum sahibi, yanlış anlamazsanız bir şey sormak istiyorum. Yavru kırma olsa sizin için ne farkı olur? Bir farkı olur mu?

PERIveLIDYA

Bir sorun olacağını zannetmiyorum, çünkü çok seviyor köpeğini.

Kadirbyrk

Puppy 730 benim icin hicbir farki yok ben sadece kopegim hakkinda bilgi almak istedim safkan olsada onu cok seviyorum kirma olsada

dollfacepersian

Ben köpeğinizi ilk gördüğümden beri belçika malinois ırkına benzetiyorum. Köpeğiniz bence açk ve belçika malinois melezi olabilir

dollfacepersian

Bilemiyorum belki olabilir. Ben oyunculuk,koruma vb. özelliklerin köpeğin ırkına bağlı olduğunu düşünmüyorum. Bence bu tür özellikler karaktere bağlı.
Köpeğiniz büyüdükçe nasıl bir karakteri olduğunu anlarsınız

Cotontzu_Siri

hangi ırkla kırması olduğuna göre değişir

Kadirbyrk

Galiba golden ama emin degilim sen ona gore soylesene bi golden mesela

Cotontzu_Siri

koruma özelliği daha düşük olur

Kadirbyrk

Peki diger sorularimin cevabini biliyormusun

Cotontzu_Siri

goldenlar sevecen ve itaatkardır

Cotontzu_Siri

o renkte açk olur

merveandac

Kırma olup olmadığını anlamak için patisi dışında sırt , göğüs , burun , kuyrukta beyazlıklar var mı ona bakabilirsiniz , kuyruğunu simit gibi yuvarlayarak yukarı dikiyor mu ona bakabilirsiniz . AÇK yavrularının 2 -3 aylık olana kadar büyüdüğünde nasıl olacakları pek belli olmaz ama karakteristik özelliklerine göre bu soruların cevaplarını kontrol edebilirsiniz.

Kadirbyrk

Sirt gogus burun kuyrukta beyazliklar var bunlar kirma oldugunun mu safkan oldugunuu isareti