Köpek Bulunan Eve Melekler Giremezmi?

Eraykilic

Merhaba arkadaşlar köpek bulunan eve melekler giremezmi Namaz kılınamazmı ??

41 CEVAP

kedisvr

Hocam merek ettiğim bir husus var. Köpek ya da hayvan beslenen eve melek girmez mi? Girmezse neden girmez?
cevap: Selamünaleyküm. İhtiyaç için olan köpek dışında köpeğin bulunduğu eve meleğin girmeyeceği hadislerle sabittir. Yalnız bu, sadece köpek içindir, diğer hayvanlar buna dahil değildir. Meleklerin girmemesi de rahmet ve bereket eksikliğini göstermek içindir. Yoksa belli melekler her eve girer ve işlerini yaparlar. Köpek, Allah’ın bildiği bir nedenle necis sayılmıştır. Onca insana yakınlığına ve yararına rağmen necistir, uzak durulması gereken bir hayvandır.

https://www.fetvameclisi.com/fetva-kopek-beslenen-evler-10173.html

yasement

Alintilara bak zehir zehir.d

kedisvr

Yasement link attım farkındaysan zehir zehir diye dalga geçtiğin bir alimin sözleri.. isteyen uyar istemeyen uymaz..dinimizde zorlama da yok kimsenin kalbini kırmak da yok..daha fazla söze de gerek yok..

Cotontzu_Siri

Bir alimin sözleri dahi olsa akla ve mantığa uymuyor bana göre.

yasement

Ha tamam o zaman alimse : D bu arada daha fazla soze gerek yok derken hayirdir siz ya kimi susturuyosunuz.d

yasement

Yine yazdim.

kedisvr

Ben sizi susturmaya calismadim. Kendim icin oyle dedim..

kedisvr

Sanal bir platformda olduğumuz için en fazla link atabiliyorum... Ama güvendiğiniz bi hocaya gidip sorsanız aynısını söyleyecektir.. Mantıklı açıklamasını soran arkadaşım için : https://sorularlaislamiyet.com/evde-bahcede-kopek-beslemek-namaza-mani-olur-mu-kopek-elbisemize-surtunurse-o-elbiseyle-namaz . Bakmanızı tavsiye ederim..

yasement

Guzel bi R. Begendim.

Cotontzu_Siri

Linki okudum. Eğer bunlar doğruysa sanırım ben ateist olacağım. Böyle mantıksız şey olmaz.

batuhantopcu

Daha ne kadar uzatacaksınız şu konuyu merak ediyorum.