Köpek Bulunan Eve Melekler Giremezmi?

Eraykilic

Merhaba arkadaşlar köpek bulunan eve melekler giremezmi Namaz kılınamazmı ??

41 CEVAP

ursaminor

Hı hı... O zaman herkes evinde köpek beslemeli ve evden hiç çıkmamalı... Sonuçta Azrail de bir melek değil mi?
Bak ölümsüzlüğü buldum ya inanamıyorum :O
:D

kedilikizzz

Köpek girmeyen eve de melek girmeyebilir. Melek köpekten ne istesin ya. Namaz konusuna gelince dinimizi internetten araştırmaya başlarsan kılınamaz dersin ama Kuranda böyle bir şey yok.

cagribolat

Evet köpek giren eve azrail girmez uzun ömürlü olursunuz arkadaşlar.

IremGenco

Namaz kılınmasında hiç bir sıkıntı yoktur ve bu melek girmeme olayı çok saçma köpek olmasa da bunu söyleyenler evlerine melek girip girmediğini biliyorlar mıymış acaba? Kur'an da böyle bir şey söylenmiyor aksine bu hayvanlarla ilgili olumlu şeyler var.Melekler eğer köpek girmeyen eve girmeseydiler o zaman yer yüzüne de inemezlerdi sonuçta sokaklarda bir sürü köpek var.

Cotontzu_Siri

şaçma sapan şeylere inanmayın (size demiyorum, eraykilic)

Reyyanhan

Allahım sana geliyorum :) gelmez gelmez .. Yahu hayvana böyle şeyler yüklemeyin

Berkaycihan

Kardeş burası Nihat Hatipoğlu programı değil . Mama sor , kedi kumu sor , köpek sağlığı sor ne bileyim sor ama bunlarla gelme .

georgestaub

Bahçeli ev, villa vs bakılması daha doğru olur, apartmanda'da bakılır bence ama köpekler kediler gibi temiz hayvanlar değil.

apartman için bence küçük ırk alınması daha doğru olur, büyük köpek hem hayvana eziyet olur hemde size eziyet olur.

Cotontzu_Siri

düzeltiyorum, köpekler kediler KADAR temiz hayvanlar değil

Reyyanhan

Ölümsüzlüğü bulmuşuz haberimiz yok.. Bu düşünmek ayıp bile. Kirli hayvan nedir ya . Bakarsanız hepsi temiz. Bu salak saçma fikirler le insanlar köpeklerini atıyor . Onlara bakıp sahiplenip mutlu edip huzurlu yaşatmak Bence en büyük ibadet . İstanbula ilk geldiğimde mahalledeki caminin orda kopek vardı gelip gidip camiye giriyordu. Ordada ibadet ediliyor dimi. Allahın evi bide . Tek bir insan laf etmiyordu . Edilmesi günah zaten . Bakıma sevgiye muhtaç kullar onlar.

yanik_kedi

Hayır tabiki bunlar batıl inanç kuran da böyle bi ayet yok kedinin köpekten ne farkı var saçma şeylere inanmayalim bunlari insanlar uydurmuş kulaktan dolma bilgiler

Fisun

Bunları söyleyen insansıların evine giriyor muymuş o melekler?? Meleklerin girdiği kendisine vahiyle mi bildiriliyormuş? Metabolizmasının sonu olan konuşuyor işte.

yigit25

Bence bahçen yoksa evin içine hiç alma ama mesheblere göre değişir herhalde böyle şeyleri araştır bence

Luckyssss

Azrailde bi melek köpek olan eve azrailde girmez o zaman hepimiz sonsuz yaşıyoruz hayat bize bayram olsa falan dermişim

BlindCat

Ben bu konuda baya bir araştırma yaptım aslında bir köpek istiyordum ama benim dinimde (yani islamiyette) her mundar hayvana dokunmak abdest bozuyor . Kediler için hiç bir şey yazmıyor kuranda ama köpekler genel olarak mundar hayvana girdiği yazıyor (mundar = kirli pis ) ben internetten bakmadım ilmihalden okuduğum için söylüyorum