Mama Anketi. ?İçerik Olarak Bildiğiniz Tavsiye Ettiğinizi İşaretler Misiniz.

Oqrenerde06

Anket

Matisse kitten
(17 oy)
Felicia kitten tavuklu
(20 oy)
Happy cat kitten
(1 oy)
Prochoice kuzulu kitten
(6 oy)
Toplam (44 oy)

İçerik olarak bildiğiniz tavsiye ettiğinizi işaretler misiniz. 😊 Merak edip mama alacak olanlar da fikir sahibi olsun.

43 CEVAP

Arkadaşlar zaten raw ve barfta bile gerçek et oranı az iken mama üreticisi elbette daha az koyacak, insanın yiyemediği kısımların bir çoğu raw, barf, kuru, yaş mamaya eklenir. Örneğin kulak, ördek, tavuk ayağı, inek memesi, işkembe, soluk borusu, damarlar gibi.

Oqrenerde06

FEDIAF (Avrupa birliği evcil hayvan gıdaları endüstri federasyonu) tarafından mevzuatta değişiklik yapılmıştır, mama içeriklerinde artık et ibare bulunmayacaktır, proteini olarak belirtilebilecektir. İçeriklerimizde herhangi bir değişiklik yoktur, bütün mamalarımızın içerik kısmında bu şekilde güncelleme olacaktır..
Firma farmina bildirisi 😊

Oqrenerde06

KARARSIZ KALDIM İYİCE :) FELİCİA KULLANDIM MEMNUNDUM O DÖNEM KİLO DA ALDIRDI

Oqrenerde06

Profine ve bozita yaygın değil çoğu site de yok bile ondan dolayı tereddüt ben uzun vadede sıkıntı yaşamadan bulacağım ürünlere yönelmek istiyorum britcare de o baz da N&D e devam edilebilir britcare de biraz şikayet var. Felicia kullandığım mamalar arasında 3 ay kullandım olumsuz birşey görmedim N&D kullanıyorum 6 aydır. Ondsda bir sıkıntı görmedim ama iştahlı yemiyorlar eskisi gibi.

Oqrenerde06

Bir de felicia hipoallerjik ve gdo renklendirici koruyucu içermiyor zararlı tahıl da bulunmuyor.

Oqrenerde06

FEDIAF TAN ÖNCE Kİ MATTİSENİN YAZAN İÇERİĞİ
Suyu Çekilmiş Tavuk Eti (%36), Suyu Çekilmiş Balık (%6), Suyu Çekilmiş Bütün Yumurtalar, Sulandırılmış Hayvan Proteinleri.
FEDIAF TAN SONRA kurutulmuş tavuk proteini (%36), pirinç (%20), tavuk yağı, mısır, kurutulmuş balık proteini (%6), mısır glüteni, kurutulmuş yumurta (%4), hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, balık yağı, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat dihidrat, kurutulmuş bira mayası, monodikalsiyum fosfor, kalsiyum karbona

Oqrenerde06

Felicia Kitten Kurutulmuş Tavuk Proteini(%40+) + Hamsi-Karides Unları. Kanatlı Yağları, Hidorlize Ciğer Pirinç-Mısır Gluten Yok- GDO Belirsiz Yok Avizeağacı, Yosun ve Kızılcık Ekstraktları ———————- FELİCİA ÖNCEDEN DE FEDİAF ŞARTLARINA UYUYORMUS :D ŞİMDİ TÜM MAMALAR TAVUK PROTEİNİ YAZACAK İLGİNÇ BİR DURUM :):)

Oqrenerde06

Firma da yazdı bana şuan içerisinde gdo renklendirici VS zararlı tahıl bulunmamaktadır diye.

Oqrenerde06

XX ETİ VAR :D BİREYSEL FELİCİANIN BESLENME VE İÇERİK UZMANI ILE KONUŞTUM İÇERİĞİNDE GERÇEK ET OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ :)

Oqrenerde06

N&D KULLANIYORUM ŞUAN AMA DEĞİŞTİRMESEM MI DİYE TEREDDÜTTEYİM. UZUN VADEDE YOĞUN PROTEİNLİ MAMA DA KULLANMAK İSTEMIYORUM N&D FIYATLARI DA ALDI BAŞINI GİTTİ GEÇEN SENE 10 KG 400 TL OLAN MAMANIN O FIYATA YAKLASIK 5 KG ALABILIYORUZ SADECE. En Kalitelisiyle beslemek istiyorum fakat sağlıkları yönunde ne gibi olumlu olumsuz sonuc alırım onu da göreceğiz şans işi biraz.

msmzks

Gerçek etten elde edilen protein demek direk et konuluyor dem k değil.belli işlemlerden geçiyor.gerçek et olsa oraya et yazarlardı

Oqrenerde06

FEDIAF Gereği yazılmadığını söyledi firması bilmiyorum açıkçası kime güveneceğimizi biz de şaşırdık.

Oqrenerde06

@Babuccuoktay33 midem bulandı yemin ederım :D