Mama Anketi. ?İçerik Olarak Bildiğiniz Tavsiye Ettiğinizi İşaretler Misiniz.

Oqrenerde06

Anket

Matisse kitten
(17 oy)
Felicia kitten tavuklu
(20 oy)
Happy cat kitten
(1 oy)
Prochoice kuzulu kitten
(6 oy)
Toplam (44 oy)

İçerik olarak bildiğiniz tavsiye ettiğinizi işaretler misiniz. 😊 Merak edip mama alacak olanlar da fikir sahibi olsun.

43 CEVAP

Felicia kitten tavuklu mamanın içeriğinde yüksek oranda kül ve mısır mevcut bunların dışında bonkalitte mevcut yani mama buğday da içermekte. Sebze oranı var olsa da yüksek değil, dışardan bakıldığında bu mama yerine tercih edilebilecek diğer mama Bonacibo, bonacibo da o kadar masum bir mama değil.

Matisse kitten dört mama arasından içerik olarak en iyisi diyebiliriz fakat tuz ve mısır içeriği burada da mevcut aralarında ki fark susuz tavuk kullanılması ve kül oranının daha düşük olması.
Bir mamada kül oranı ne kadar yüksekse %7-8 oranı çok yüksektir, o mama şişirmedir arkadaşlar bunu görebilmeniz için bir bardak suyun içine 3-4 adet mama atarak durumu gözlemleyebilirsiniz.

Onu sen ben biliyoruz shoto. Bilmeyen ikisini de aynı sanacak. Neden nd tercih ediyoruz KURUTULMUŞ XX ETİ yazdığı için. Artık bu yazmayacak onu demek istiyorum

Benim kafam yine karıştı yaptığım araştırmalar da her zaman önce içinde et olacak deniyordu protein olan kötüydü hiç bilgisi olmayanlar nasıl ayıracak somon proteini yazınca protein yazıyor diye çoğu mamayı eliyorduk

shoto

Nd ile feliciayıda aynı segment sanmazlar umarım.Çok saçma olur gerçekten yoksa

Bu arada kül bildiğiniz kül değil biraz daha araştırın. Alıp içine kül basmıyorlar farklı bir detay var orada

miayehe

Ben felicia olayını özetleyeyim.

Kedilerde en sık mısır tavuk ve katkı maddesi alerjilerine rastlanmakta.Felicia mamada mısır olduğunu biliyoruz herhalde.Shotonund demek istediği bu.Mısır kedilerde alerjk reaksiyon yapıyorsa bu mama hipoalerjenik olamaz.Diyelim ki biri kedisine felicia aldı üstünde hipoalerjenik yazdığı için.ama kedisinin Mısır'a alerjisi var.o zaman neden bu mamaya hipoalerjenik yazıyorlar? hipoalerjenik olmuyor bu durumd mama.sadece katkı maddesi ve tavuk açısından hypoallergenic denebilir ama içinde mısır olan bir mamaya hypoallergenic yazamazlar.zaten feliciada çok çok iyi bir mama değil bu sitede gerçekten abartıldığını düşünüyorum

@septisistbaykus @shoto
Yanlışınız var düşük tahıl ve yüksek tahıllı mamalarda bonkalit içeriği zaten mevcut direkt olarak bonkalit yazmak yerine niasin veya b grubu vitamin içeriği yazmakta bonkalit denilince aklınıza hemen buğday tanesi gelmesi bonkalit buğdayın kabuğu, niasin ve b grubu (1-2-3-6-9-10-12) vitaminli mamaların hepsinde bonkalit var bir dönem hillspet'in satış temsilciliğini yaptığım için bu kadar emin konuşuyorum bahsettiğim sene 2013 ve purina grubu, britpetfood, nestle grubunun laboratuvar bölümü bunu birçok kez açıkladı bizlere. Özetle niasin ve b grubu vitamin içeren her mama da bonkalit mevcut şeffaf bir mama üreticisi varsa tr de veya eu da niasin ve b grubu vitaminleri neyden elde ettiklerini sorun.

miayehe

Bunlar arasında gerçekten hiçbiri.Matisse ve happycat fiyatına bozita ve profine var yani.

shoto

1.Felicia mamada bonkalit yok tahıl olarak sadece mısır ve pirinç kullanılmış.

2.Matisse mamads suzuz tavuk yok resmi siteye bakarsanız x proteini yazdığını görebilirsiniz.

shoto

Ayrıca matisse kitten mamadada kül oranı %7.30

@shoto felicianın tam olarak içeriğini alabilmeniz için [email protected] 'a mail atabilirsiniz bonkalit mevcut her site farklı makale yazmakta,
Matisse mamanın içeriği için farmina pet foods sitesinden içerik için istekte bulunabilirsiniz.

Babuccuoktay33

Yasal bir değişiklik sebebi ile artık mamalara kurutulmuş et vb yazılmayacak. Zaman içerisinde görür herkes

Farmina bu değişikliği uyguladı. Bunu geçen sordum hatta.:

İçeriklerimizde hala etin sadece kas ve yağ kısmı kullanılmaktadır fakat** **FEDIAF'ta yazan mevzuatta artık evcil hayvan mamalarında eti ifadesi yazmayacağı ve proteini olarak yazacağı belirtildiği için ambalajlarımızdaki içerikleri biz dahil tüm firmalar bu şekilde güncellemiştir, ****ürünlerimizde tavuk unu veya hayvanın kalitesiz kısımları ayak, tırnak gibi bölümleri eklenmemektedir.

shoto

http://www.feliciapetfood.com/felicia-kitten-mother.html

https://www.farmina.com/tr/ked%C4%B0n%C4%B0z-%C4%B0%C3%87%C4%B0n/matisse/154-kitten-1-12-months.html

Ayrıca felicia mama low grain bir mama ve bonkalit koyamazlar.İçeriği resmi sitede de yanlış o zaman düzeltmeleri gerekir durum buysa.
Ben içeriklere buradan baktım kendi resmi siteleri yani.

shoto

O zaman başımdan beri x proteini kullanıyorlardı amca düzeltilmiş ben bunu anladım açıkçası :D

İşin garibi tüm mamalarda xx proteini yazacak. Nd ile felicia içeriği aynı olacak garip bir durum.

Eskiden birinde kurutulmuş et yazarken diğerinde kurutulmuş x proteini yazardı