Irk Garantisi

miniyavru

Köpek çiftliklerinde ırk garantisi için ücret alıyorlarmıdır yani garantisiz alırsak daha ucuz olurmu?

32 CEVAP

patili

jdjdjdjd siri düştüm yere. en fazla elma istersiniz armut yersiniz pek farkeden bişey olmaz jsjs

dollfacepersian

Seçere belgesi yoksa daha düşük olur ama seçere belgesi yoksa nerden alırsanız alın gerçekten safkan olup olmadığını bilemezsiniz.
Safkan olması yarışmalara katılmak gibi bir niyetiniz yoksa neden önemli acaba?

Cotontzu_Siri

Safkan olmasına cidden gerek yok. En fazla maltese istersiniz havanese verirler. Çok fazla fark eden birşey olmaz.

Cotontzu_Siri

havanese isteyip cotontzu almaktan iyidir :D

Cotontzu_Siri

maltese ile havanese arasında sadece 1-1.5 kiloluk bir boy farkı var, huyları aynı sayılır

patili

ama cotontzu da çok tatlı ♡♡ ve en güzeli de senin bunu uzun bir zaman sonra öğrenmen :)))

Cotontzu_Siri

aslında yaklaşık 1 hafta sonra fark ettim havanese olmadığını ama gerçek cinsini bulmama zaman aldı

patili

hangisi daha iri oluyor 2 cins arasından? benim bilgim yok o konuda pek.

miniyavru

Çok doğru ama zorunlu kriterlerim var bu yüzden safkan arıyorum ve benim yaşadığım yer küçük bir yer bu yüzden barınaklarda vs az köpek var

tika_waylan

Kriterleriniz olabilir bir yakınım da tüyü çok sorun ediyor bu sebeple malteese terrier sahiplenmek istiyor biraz arastırıp sahiplendirme sitelerine bakmasını söyledim yani o paraya kac tane sokak hayvanı doyar bir de bu üreticiler gercekten kötü çogu kötü kosuşlarda bakıyor çünkü ticaret olsrak görüyorlsr biraz arastırın anlarsınız. Ama anne sütü almıs evde beslenmiş bir köpek bulsanız biraz arastırın siz. İnsragramda bir sürü sahiplendirme sayfaları var.
Ayrıca melez köpekler daha saglıklı oluyor kediler de aynı sekilde maltese hakkında çok bilgim yok genetik hastalıklara yatkın mı bilmiyorum yanlıs söylemeyim ama genel olarak saf kandansa melez daha saglıklıdır, daha uzun yasar genetik ırksal hastalıklara daha az yatkındır.
Tüy sorunu da genelde olur maltese de belki sz olur ama bir şekilde oldu diyelim napavaksınız ailenizi ikna etmeniz lazım zor biliyorum ben de bu konuda zorlanmıstım her gün ev süpürüyorum rulo bantlar mamasına dikkat ediyorum vitaminine falan ama oluyor her kedi köpekte oluyor ha bu durumda siz sorumlulugu alacaksınız ben öyle yaptım bu da nacizane önerim.

Cotontzu_Siri

havanese

Cotontzu_Siri

havanese daha: büyük, sağlıklı, güçlü, sağlam, korumacı, sosyal, sevecen, zeki, sadık, enerjik oluyor :D ama daha ucuz

Cotontzu_Siri

cotontzu havanese'den daha büyük. ben maltese ile karşılaştırdım

miniyavru

dollfacepersian şundan önem veriyorum tamamen onun gibi olması için zorunlu dolaylardan kriterlerim var

miniyavru

Seçer siz bir maltese kaç TL olur sizce