Alman Kurdu

Luckyssss

Nişanlımla düşük bel Alman kurdu sahiplenmeyi düşünüyoruz nedeni onlara karşı sempatim var 12 yaşımdan beri o cinsi seviyorum onlarda dikkat edilmesi gereken hususlar neler olabilir ?

23 CEVAP

Luckyssss

Bilen yokmu

pabloescobar

yavruyu satın almadan bulman çok zor. tanıdık vs değilse kimse alman kurdu yavrusunu ücret almadan vermez maalesef.

gozdecoskn

kediyle geçinmesi zor sanki biraz ama :/ Benim sable alman kurdum bebekliğinden beri kedileri kovalıyordu :D umarım alısır :)

patili

kedin ve kücük bok köpeğin var. hiçbiri bence. alma. bahçe bile olsa cok sevdiğin için eve sokucaksın. kurt köpekleri evcilleşmez yani köpekliklerini unutacak kadar evcilleşmezler. doğalarını çok bozamıyoruz onların.

gozdecoskn

Ben tamamen sable - workline taraftarıyım ama öyle sosyalleştircem kedileri sevecek petlerle anlaşcak diosanız zor!! Sıkı eğitim lazım, bu egitim sürekli olmalı. Bi yüz verdiniz mi ipin ucu kacar

cute_catTR

Öncelikle safkan bir köpek istiyorsanız alacağınız kişiden secere istemeli , mümkünse anne babasını görmelisiniz.
Uzman tv adlı sitede tüm sorularınız ile ilgili videolar var .

UZMANTV - Sorularınızın cevabını uzman videoları ile öÄ376;renin.

Bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Eğitime gelince...

Sakın sizi korusun felan diye sosyalleştirmemezlik yapmayın!
Alman kurtlarında çekingenlik yaygındır.
Sosyalleştirmesseniz insanlardan korkabilir.

Bazı komutlar için blogumdaki konuları okuyabilirsiniz.
Hepsini tekrar açıklamak zor olur.

Eğitime göndermenizi tavsiye etmem eğer gerekiyorsa evinize çağırın.
Siz eğitirseniz size daha çok alışır . Sizin eğitmeniz daha uygun.
Ama kişi koruma ve alan koruma eğitimlerini profesyonel birine yaptırmalısınız.

Liderlik eğitiminede olduğunca dikkat edin ve araştırma yapın.
Tek bir hata zor zamanlar geçirmenizi sağlayabilir...

Alman kurtları egzersizleri sever. Ona bahçeniz yoksa günde iki saat , bahçeniz varsa büyüklüğüne göre bu süreden daha az olabilir.

Barınaklara bakmayı unutmayın.
Orada harika köpekler var
Emin olun size çok daha çabuk alışıp , hayranlıkla bakacaklar

Bildiğim kadarı ile...
Alman kurtlarının düşük belli olmaması bildiğim kadarı ile safkan olmadıklarını göstermez.
İş ve gösteri türleri vardır.
Gösteri türleri düşük belli ve uzun tüylüdür.
İş türleri daha kısa tüylü ve beli düşük değildir.

Mama konusunda ev yemeklerini önermiyorum.
Eğer zamanınız var , dikkatli olabilirseniz ve uğraşmaya üşenmezseniz barf diyeti yapabilirsiniz.

neden barf/çiğ diet ? :)
Barf diyetinin zararları?

Ama üşeniyorsanız ve zamanınız yoksa tahılsız mamaları tercih etmeniz önerilir.
Yada internetten köpek tarifleri yapınız

Güzel bir dostunuz olması dileği ile...

cute_catTR

egzersiz ihtiyacı yüksektir her gün düzenli olarak dolaştırılmalıdır.
taranma ihtiyacı fazla olmayacaktır ama siz yinede haftada 1 kez tarayın.
oyun oynama özelliği nasıl yetiştiğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
sahibine karşı çok korumacıdır, ona zarar gelsin istemez.
diğer hayvanlar ile dostluk yapabilir ama küçük bir hayvan bireyiniz var ise mesafeli şekilde görseler yeter çünkü alman kurdu büyük bir köpektir ve küçük köpeğe istemeden de olsa zarar verebilir gözlem gerekir.
yabancıları sevmez, yavaş yavaş tanıştırılmalıdır.
soğuk ve sıcak havalara dayanıklıdır.
enerji seviyesi yüksektir sizinle ara sıra oynamak isteyebilir.
alman kurdunu eğitebilirsiniz sadık bir köpektir.
farklı köpekler ile zor arkadaşlık kurar o yüzden köpekleri tasmalı vaziyette tanıştırabilirsiniz, ama birbirlerine yaklaştırmayın.
Çocuklar ile anlaşabilir onları tanıdıktan sonra korur kollar.
bekçiliği çok iyi yapar alman kurdunun bir diğer ismi ise Alman Çoban Köpeği'dir
NOT:bu köpeğe bakıcaksanız bahçeli bir eviniz olmalıdır!

Luckyssss

Oldukça sosyal yetiştireceğim satın almayı düşünmüyorum yavru olsun ben büyütmek istiyorum insanlarla ve diğer hayvanlarla arası iyi olsun istiyorum kedimle bile dahil o yüzden yavru tercih ediyorum :) yavruyken birlikte olmaları daha marıklı ilerde kötü bişey yaşamıyım diye sadece temel komutlar öğretmek istiyorum otur yat kalk gel pati ver gibisinden :)

Luckyssss

Marıklı değil mantıklı :Dd

Luckyssss

Tanıdıgım abide var yavruları olcakmış köpeği hamileymiş

Luckyssss

Evime değil bahçeye ama workline la showline arasında kaldım sanki

georgestaub

satın almadan nasıl alacaksınız?

Cotontzu_Siri

arkadaş olarak istiyorsanız showline, bekçi olarak istiyorsanız ve iş yaptıracaksanız workline

gozdecoskn

Bizde iki tane var anne kız bzn kendileri gecinemiyor

gozdecoskn

Ayrıca bahcedeler enerjilerini atıyorlar koca bir bahcedeler ama kedi gördüklerinde tutamıyoruz egitimli olmalarına ragmen