Kediye Hangi Mamayı Alacağıma Karar Veremedim

kedisvr

Yaklaşık 3.5 aylık erkek bir kedim var. Bahçeli evlerden oluşan sakin bir semtte oturuyoruz. Kedinin bahçede kulubesi var. Genellikle bahçede takılıyor. Nadiren eve giriyor. Biz kediye bazen pişmiş yumurta, makarna,kıyma, artan tavuk eti, peynir vs. veriyoruz. Ama evde verecek uygun bişey olmadığında kuru kedi maması iyi oluyor. Hayvanın sağlığı açısından da iyi olur düşüncesiyle internette kedi maması araştırmasına başladım. Maddi durumumuz fazla yok bu nedenle en uygun fiyatlı mamalara bi baktım. micho ve mito var. Goody var çok kötü bir mamaymış. Michonun uzun süreli kullanımda kedilerin hayatını tehlikeye attığı söyleniyor. Burdaki yorumlarda en iyi mamanın brit care ve n&d olduğu yönünde..Fakat çok pahalılar. Neler tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

35 CEVAP

kedisvr

Daha saglikli galiba. Dogrumu

kedisvr

İçindekiler Matisse cat kitten
Kurutulmuş Tavuk eti (36%), pirinç (20%), tavuk yağı, mısır, kurutulmuş balık eti (6%), mısır glüteni, kurutulmuş bütün yumurtalar (4%), hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, balık yağı, bitkisel yağ, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat di hidrat, kurutulmuş bira mayası, mono‐di kalsiyum fosfat, kalsiyum karbonat.
Kg ‘da ki ilaveler ‐
Besleyici ilaveler: A Vitamini 18000IU; D3 Vitamini 1800IU; E Vitamini 180mg; C Vitamini 180mg; Niasin 45mg; pantotenik asit 18mg; B2 Vitamini 9mg; B6 Vitamini 7.2mg; B1 Vitamini 5.4mg; H Vitamini 0.45mg; folik asit 0.54mg; B12 Vitamini 0.07mg; kolin klorür 3000mg; çinko oksit 108mg; çinko sülfat monohidrat 120mg; manganez sülfat monohidrat 150mg; demir sülfat monohidrat 44mg; demir karbonat 60mg; pentahidrat bakır sülfat 50mg; kalsiyum iyodür susuz 2.4mg; sodyum selenit 0.22mg; DL‐metiyonin 3000mg.
Analiz Tablosu
Ham protein 36.00%; ham yağlar 14.00%; ham selüloz 0.90%; ham kül 7.30%; Kalsiyum 1.25%; Fosfor 1.00%; Magnezyum 0.09%; Taurin2900mg/kg.

Reyyanhan

Orijen ama oda pahalı derseniz. Felicia var. İçeriği güzel.

Reyyanhan

Ama arada sırada yaş mama da vermelisiniz.. ayrıca sizin yemeklerini z tuzlu olur . Kedi ye zarar verir. Yani artık yemekler değilde özel olarak yapmalısınız .

kedisvr

evet tuzlu vermemeye çalışıyorum. Proplanıda araştırdım ama dışkılamada problem yaptığı söyleniyor.. micho yada mito almak doğru olmazmı dersiniz

kedisvr

Yaş mama ayrımı satılıyor yoksa kuru mamaya su dökerekte oluyor mu

kedisvr

Yasement hanım veterinerden açık mama aldım.başlarda kedi güzel yiyordu sonra yememeye başladı. 1kgı 7 tl.pekde guvenemiyorum

kedisvr

tamam sağolun bakqyım ben

kedisvr

Brit care premium kısır kedi mamasıymış. Bizimki kısır değil. Bi zararı olmazsa alabilirim fiyatı uygunmuş

Denizzzzzz

Mito be micho kullanacağınıza bonacibo alın hem uygun hem taze hemde sizin söylediklerinizden daha iyi

Cotontzu_Siri

Petcurean now

Cotontzu_Siri

brit care premium yerine, normal brit care alsanız daha iyi. brit premium çok kötü

Melisas

Uygun fiyatı olarak bozitaya da bakabilirsiniz

pongul

golosi, bozita ...