Kediye Hangi Mamayı Alacağıma Karar Veremedim

kedisvr

Yaklaşık 3.5 aylık erkek bir kedim var. Bahçeli evlerden oluşan sakin bir semtte oturuyoruz. Kedinin bahçede kulubesi var. Genellikle bahçede takılıyor. Nadiren eve giriyor. Biz kediye bazen pişmiş yumurta, makarna,kıyma, artan tavuk eti, peynir vs. veriyoruz. Ama evde verecek uygun bişey olmadığında kuru kedi maması iyi oluyor. Hayvanın sağlığı açısından da iyi olur düşüncesiyle internette kedi maması araştırmasına başladım. Maddi durumumuz fazla yok bu nedenle en uygun fiyatlı mamalara bi baktım. micho ve mito var. Goody var çok kötü bir mamaymış. Michonun uzun süreli kullanımda kedilerin hayatını tehlikeye attığı söyleniyor. Burdaki yorumlarda en iyi mamanın brit care ve n&d olduğu yönünde..Fakat çok pahalılar. Neler tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

35 CEVAP

kedisvr

Cok farkli yorumlar var. Net dogru bi bilgi edinmek zir mamalar hakkinda.

kedisvr

Zor

kedisvr

İçindekiler: brit premium cat citten

Tavuk 40%(kurutulmuş tavuk 22%, Tavuk eti unu 18%), Pirinç, tavuk yağı, mısır, sarımsaklı maya, somon sosu 4%, tavuk ciğeri sosu 2%, somon yağı 1%, kurutulmuş şeker pancarı posası, karahindiba 0,25%, prebiotikler(mannanoligosakkarit 150 mg/kg, fruktooligosakkarit 120 mg/kg), yukka şidigera özütü (80 mg/kg), meyve ve şifalı bitki özütleri( biberiye, karanfil, narenciye, zerdeçal)

Analiz değerleri:

ham protein 38.0%, ham yağ 19.0%, ham seluloz 2.0%, ham kül 6.8%, nem 10.0%, kalsiyum 1.4%, fosfor 1.1%, sodyum 0.3%, magnezyum 0.09%.

Besinsel içerikler

vitamin A (E672) 22,000 I.U., vitamin D3 (E671) 850 I.U., vitamin E (3a700) 600 mg, vitamin C (E300) 300 mg, taurine 2,200 mg, Kolin klorid 2,000 mg, L-karnitine 60 mg, niasin 40 mg, biotin 1.7 mg, çinko (E6) 140 mg, manganese (E5) 52 mg, demir (E1) 45 mg, bakır (E4) 11 mg, iodine (E2) 3.5 mg, selenyum (E8) 0.21 mg, DLmethionine (3c301) 13 mg, arginine (3c3.6.1) 10 mg, L-lysine (3.2.3.) 9 mg.

8 kg: 30422019TR

patili

matisse çok uzun süre kullandım kızıma. o dönem daha kalitelisini bilmiyordum. veterinerimi israrla matisse veriyordu. somonlusunu kullandım. royal caninden geçmiştik. güzeldi ben beğenmiştim. brit premium da içerikleri kıyaslanınca artıları olan bir mama. lysine var içinde, taurin de iyi bir değerde. sen bilirsin etkilemek istemem. eğer gücün yetiyorsa britcare kitten al. o daha pahalı. kilosu 30 küsur tl. ama gücün bu 2sine yetiyorsa 2sinden de 2 kg al dene. hangisini beğenirse kedin, onla devam et. :)

kedisvr

Matisseyi kediniz istahla yiyomuydu her seferinde. Cunku bnm kedi baslangicta istahli yiyor. zaman gectikce yuzune bakmiyor:) zaman derken 1 haftada 2 haftada :) briti alincada oyle olursa diye korkuyorum. Ama ozamanda insallah sokak kedileri nasiplenir diyorum :)gene zarar etmiyoruz:)