Orijen Balıklı Ve Kırmızı Etli Hangisi Daha İyi?

georgestaub

Kedi için en iyi mama orijen ama orijenin cat&kitten saymazsak, balıklı ve kırmızı etli olmak üzere iki çeşidi var, peki bu ikisinden hangisini almak kediye daha faydalı olur balıklı mı kırmızı etli mi?

25 CEVAP

ursaminor

ahahahah iyi ki insan yavrunuz yok valla... :D
daha 2 aylıkken bebe gideceği üniversiteyi bile belirlersiniz siz :D
Belki bu oğlan sizi kontrol manyaklığından kurtarır da bebenin de geleceği kurtulur :P

Ayrıca kim bilir belki seneye evo - wellness filan gelir Türkiye'ye o zaman bütün planlar alt üst olur haydaaa sil baştan :D

patili

2si de. ayıramıyorum 2si de çok iyi. Kırmızı etlisi yaban domuzu bizon ve sığır eti başta olmak üzere kuzu ördek balık ve tavuk da barındırıyor eser miktarda.
ama 6 fish olanı sadexe 6 çeşit balık barındırıyor. ciddi cilt deri tüy problemi çeken kediler için 6 fish. ama daha önce 6 fish ile beslenmiş kediler için değişiklik olması açısından Red olanı.

Reyyanhan

Karıştırıp versen süper olur. Ama senin kedin minik degilmiydi ya. Bunlar olmaz ki minige

georgestaub

büydüğü zaman :D şimdiden plan yapıyorum :D

planım şu;

1- ilk 10 ay kuru mama olarak brit care kitten kuru mama

2- 10. ay bitince orijen 6 balıklı kuru mama

3- 3. yaşından sonra gösterdiğim brit careleri almayı planlıyorum

ayrıca 6. aydan sonra düzenli olarak gimcat multivitamin

Cotontzu_Siri

brit care o kadar iyi değil. kısırlaştırmayacak mısınız

Cotontzu_Siri

kedi için balıklı, köpek için kırmızı etli

patili

fakat bu mama 2 3 yaşlarında artık kediye agır gelebilecek bir mama. 2 yaşına basana kadarki ergenlik yetişkinliğe adım sürecinde yiyebilir. 1,5 - 2 yaşlarında artık daha hafif proteinli acana, nd, tow, now, britcare gibi mamalar yemeli. Instinct de çok iyi ama agır bir mama yine orijen gibi %42 43 protein içeriyor.

georgestaub

peki aynı markanın iki farklı çeşidini alıp karıştırıp versem sorun olur mu?

Reyyanhan

Beni öldürün lütfen :)

Reyyanhan

Anı yaşa. İlerisini düşün ama 2 yaşında şunu alırım demek :/ ayrıca vitamin e şimdiden başlayın lütfen

georgestaub

@siri

evet evden kaçmaması ve sağlığı için kısırlaştıracam çünkü kısırlaştırınca sağlıklı oluyormuş

@Reyyanhan

multivitamin için erken değil dimi 6 haftalık oldu

Cotontzu_Siri

Bence şu uygun:
İlk 7 ay n&d kitten
7 aydan sonra kısırlaştırana kadar orijen 6 fish ve orijen red karışık (veya dönüşümlü)
kısırlaştırdıktan sonra naturea balıklı
6 yaşından sonra petcurean now yaşlı

2.5 aydan sonra multivitamin, yaş mama olarak naturea

Reyyanhan

Taurin prebiotic ve muktivitamini vitamin kullanın bnce . Taurin ı kediler üretemiyor. Kalp ve göz sağlığı için şart. Bağışıklık sistem için gimcat prebiotic . Multivitamin vitamin zaten olmalı . Bide malt macun . Kendini temizledigi için yuttuğu tüyleri dışkısı ile atması gerekiyor .

Cotontzu_Siri

şimdilik baby paste kullanabilir

Cotontzu_Siri

evet