Cig Etli Kemikli Tavuk

riberyyy

Burdaki kasaptan 1kilo civarinda etli biraz tavuk kemigi verdim cok severek 1dakika surmeden yediler bisey olurmu biyerde okumustum cig tavuk kemik felan faydali olurmus

21 CEVAP

patili

kemik riskli. ama et verebilirsiniz. çiğ eti vermeden önce 24 saat deepfreezede bir saklama poşeti içinde bekletirseniz ve sonra çıkarıp (buzlaeı eridikten sonra) ışık bir halde ikram ederseniz parazit sorununuz da kalmaz.

georgestaub

@yasement, @siri, @patili

konu açmayım sormak istediğim birşey var oğlum 1.5 aylık oldu artık brit care kuru mamayı rahatlıkla ıslatmadan yada yaş mama ile karıştırmadan yiyebiliyor fakat kuru mamayı her öğününde ne kadar koymalıyım, mesela ince belli çay bardağının ne kadarı kadar koyayım?

ve günde 4 öğün veriyorum kuru mamanın yanında yaş mama ne zaman vermeliyim?

FDinler

Arkadaşlar petlebi mi engelledi ne olduysa mesaj ya da soru yazamıyorum

FDinler

Sadece cevap var çok saçma

Cotontzu_Siri

Bana da olmuştu sonra düzeldi. Anlamıyorum bu siteyi. Durduk yere bir gün banlandım, hala sebebini bilmiyorum.

yasement

Yazan miktarı dörde bölüp verirsiniz. Yaş mamada da arkasında veya mamanın websitesinde yazar günlük konserve miktarı. Zamanı kendinize göre.

georgestaub

günlük maması toplamda 65 gram yani?

ben her öğünde sanıyordum.

Zeynepulku

3 yıl önceki sorudan ne istiyorsunuz salın bi. Kaos yaratmalik yer arıyorsunuz cidden

patili

ılık bir halde*

miammmm

kediniz kaç yaşında

miammmm

eğer yavru ise kemik boğazına takılır o yüzden kemik verme

yasement

Tavuk besleme ve yetiştirme sektöründe çalışan veteriner akrabam kedilerde çiğ beslenmeyi tavsiye etmiyor. Ama nadiren vermenin pek zararı olmaz herhalde.

Cotontzu_Siri

Sanırım o bir köpek

Cotontzu_Siri

Mamanın arkasına göre günlük toplam ne kadar vermelisiniz

nifito

Yavru kedilere çiğ et verilmesi taraftarı değilim. Sindirim sistemlerini bozup,ishale sebep olabilir. Onun yerine ucuz kedi mamaları var . Eminim etten daha ucuzdur.