Kedim 2 Gündür Kusuyor

PERIveLIDYA

Arkadaşlar, kedim dün ve bugün kustu. Sizce neden olabilir ya da ne yapmalıyım? Hasta gibi de görünmüyor çok hareketli ve sürekli koşuyor etrafta. Şimdilik uyuyor. Ona bir şey olmasından korkuyorum. 3,5 aylık dişi bir kedi. Ödül mamasını çok seviyor. Bugün onu ödül mamasının paketini parçalarmış şekilde buldum. Paketin birazını yemiş olabilir. Eğer yemişse ondan kusuyor olabilir mi acaba? Peki o zaman dün neden kustu? Ne yapmalıyım?

6 CEVAP

PERIveLIDYA

Evet parazit Aşıları yapıldı. Bu hafta sonu Vet e gidicez zaten.

milodelisi

Evet yabancı madde girmisse atmak için kusuyor olabilir ya da kendini yalarken yuttuğu tüy yumaklarını kusuyor olabilir. Kusmuğu nasıldı tarif ederseniz daha yardımcı olayım.

limtrf

Kusması iyi bir durum değil. Veterinerinizle görüşmenizi tavsiye ederim

tika_waylan

Malt macun alin, her gun tarayin. Tuyleri uzun ise kendini yaliyor onlari yutuyor ve kusuyor dogal olarak. Ciddi bir sey de olabilir bu sebeple veterinerinizle de gorusebikirsiniz gevenlerde benimki de kusmustu fotografini cekip vete attim her gun tara dedi tuy cok dokuyor ondan oldu benimkine.

PERIveLIDYA

Sadece sıvı olarak kustu. Evde açılmamış malt macun var ama tarihi geçtiği için veremiyorum. Açılmamış olduğu için sorun olur mu versem? Eğer olursa hafta sonu veterinere gideceğim o Zaman alırım.

sulede

Ic parazit tedavileri yapildimi?parazit kusma yapar.yabanci bir madde yuttu ise cikarmak icin kusar.birde kendini temizlerken yuttugu tuyleri cikarmak icin kusar.malti tavsiye ederim.ama bir vet hekimle gorusurseniz tabi super olur.gecmis olsun