3. Kattan Düşen 40 Günlük Kedi

milodelisi

Arkadaşlar merhaba,
İki gün önce sokaktan annesi tarafından dövülmüş, bi gözü işlevini kaybetmiş 40 günlük bir kedi buldum. Veterinerleri dolaştık ve gerekli her ilacı aldım düzenli olarak yapıyordum, kedi benim evimdekı sıkıntılardan dolayı komşumdaydı, ondada dolu kedicik. Bu minnak mutfaktaydı kapı kapalı, komşumda havasız kalmasın camı açayım demiş çok az açmış. Kedide o kadar korkaktıki kutusundan çıkmazdı. Gelin görün ki sabah gittik yok mutfakta, aşağı indik yine yok bütün gün aradım. Şimdi komşum aradı bulmuş, yaşıyor hemde. Yemek yemiş yürüyor bir sorunu yok. İç kanamadan korkmam gerekiyor ama semptomlarını görmedik, tuvaletini takip ediyoruz.
Yapabileceğim başka bir şey var mı sizce? Ne olur neden sineklil yok kavgalarına girmeyin, biliyorum ama aklıma gelmedi camı açık bırakacağı. Artık yarın taktıracak o ayrı konuda, tek isteğim yapabileceiğim şeyler hakkında yardımcı olmanız. Çok çok uzgunum
Çok sağolum

17 CEVAP

dollfacepersian

Çok üzücü bir durum gerçekte,İç kanama olsa yürüyüp,yemek yiyemezdi diye düşünüyorum.Kusma veya dışkısında anormal bir şey var mı? Birde burada kedisi de yüksekten düşmüş ve iyi olan biri vardı. Üye adı kedilikız diye hatırlıyorum. Ona bir sorun isterseniz onunla konuşun,belki yardımcı olabilir

Reyyanhan

Geçmiş olsun.. emin olmak içinn veterinere götürmek gerekir diye düşünüyorum. Yanı okadar minik beden 3 kattan düşmüş .

milodelisi

Çok duymuştum, veteriner gözlem altında durmalı evde gözünüzü ayırmayın diye göndermiş hep. Burada tek 7/24 açık veteriner var o da cidden çok yanlış iş yapıyor güvenemiyorum hiç, çok sağolun.

SelinTuksal

Gerçekten çok geçmiş olsun. Siz yine de götürün bi açık veterinere, ne olur ne olmaz. Acil tedavi olması gereken bi durum olabilir. Sabah yine kendi veterinerinize bir daha götürün ama benim tavsiyem şimdilik hızlıca bir veterinere gitmeniz

dollfacepersian

Milodelisi
Bence şuan iyi görünüyor ve 3. kat Çok yüksek değil. Belki hiç bir şey olmamıştır. Çok geçmiş olsun bebeğe,umarım hiç sorun yoktur.
Birde komşunuz yavruya geçiçi olarak mı bakıyordu? Yuva mı arıyor yavru?

normalde yanlış iş yapsa bile yanlış yapılacak bi durum yok şuan için çünkü camdan dusen kedilere igne yapıp yolluyorlar o iğneler çok onemlı iç kanama vs olmasını engellıyor bence o iğneleri yaptırmalısınız

sulede

Ic kanama biraz zaman gectikten sonra etkisini gosteriyor olabilir.emin olmak icin bir ic kanama onleyici igne yaptirirsaniz hem iciniz rahat eder.ama tabi siz bilirsiniz...

sulede

cok cok gecmiş olsun miniğe .inşallah hemencecik toparlasın

dollfacepersian

Milodelisi
Kötü bir şey olmamasına çok sevindim. Umarım sorunsuz bir şekilde evine döner. Birde gözü iyileşmeyecek mi?

PERIveLIDYA

Bana gözü çok kötü göründü. Hep öyle mi kalacak yoksa tedavilerle normale dönebilir miymiş? Geçmiş olsun bu arada. Sevindim bir şey olmamasına.

milodelisi

Kusma daha yaşamadık, dışkısınıda göremedim yapmadı daha. Critical Care mama vardı fipli kedimden kalma açılmamış, bir bütün konserveyi yemiş bitirmiş. Çok teşekkür ederim.

milodelisi

Bu sabah erkenden ateşlendi 42 derece, veterinere koşturduk. Yoğun bakımda serumla şuan yemek yiyormuş. Diyafram yırtığından korktu vet rontgeni çekilecek o toparlanınca birazcık.
dollfacepersian ilk başta geçiciydi ama bırakamaycak gibi, çok bağlandık hepimiz bu miniğie.

Mihrinamsakarr-sulede o iğnelerden yaptırmadım açıkçası, bebek 40 günlük daha, yemek yiyor ateş dışında bir sorunu yok, veterinerde önermedi. Çok sağolun hepiniz.

milodelisi

3 ten beri yanındaydım, ne olur ne olmaz daha sonra pişman olmayım diye ölçeğini az olmak şeklinde yaptırdım o iğneyi, diyafram yırtığı yokmuş. Ateşi daha iyi iştahı yerinde kakası çişinde kan yok, ilk iki gün kritik dedi veteriner, yarın aksam geri dönüyor evine umuyorumki.

meldahilal

ayy canım kedim kedicik hemen iğleşir dileğiyle

milodelisi

Gözü aldığı bir darbe sonucu böyleymiş, hiç durmadan iltaap akıyor, göz hala orada üstünde mat bir şey cevrelemiş. Antibiyotikli damla ve krem kullanıyoruz. Çok minik bir umut var. Biraz toparlansın Murat hocaya götürmeyi düşündüm, ama kurtarılamayacak gibi. Öyle bir durum olursada açık kalması hep mikrop kapması demek, o yüzden büyük ihtimalle diktirmek durumunda kalacağım :(