Kedim Hamile

Parss09

Arkadaslar merhaba 2 şubatta sokaktan kedi sahiplendim karni ve memeleri şişti istahi çok açıktı, iştahını sokakta aç kalmasına verdim iç dış için veterinere götürdüğüm de ise veteriner elime iki tane yavru geliyo dedi 19 martta ultrasona götürdüm bu süre zarfında karni biraz daha büyüdü ve 38 gündür hamile olduğunu söyledi veteriner hekim yani bizim aldığımız gün hamile kalmış boyle bisey mümkün mü? Aldığımız gün hamile kalsa karni memeleri şiş olur muydu? 57 gündür bizde ve iyice karnı şişti ne zaman doğum olacağını bilmediğim için yer yaptim bekliyorum yani biz almadan ne kadar sure önce hamile kalmış olabilir fikri olan var mı ilk aldığım ve son hali resimde valizin üstünde olan son hali

20 CEVAP

BademSeker

Hamile kaldığı gün karni ve memeleri belirginlesmez. En az 2 hafta gecmesi lazim. Benim kedim de yeni yavruladi cok guzel bir duygu. Dogum anını vajinasindan gelecek az miktarda mukus kivaminda akintidan anlayabilirsiniz. Akintidan bir kac saat sonra dogum baslar. Akintiyi kontrol edin gorunce doğum yapacağı yere koyun anneyi. Saglicakla gelsinler.

BademSeker

Parss09 a katılıyorum. Sorusuna cevap verin gecin. Ne icim sordugunu ne oldugunu ne biliyorsunuz. Her kedi farklidir. Ayrica havyanlara zarar verecek bir sey de dememis. Buraya girip kime nasil bulaşsam diye geziyor bazilari

patipatili

ay allah aşkına bu kadar çok biliyorsanız veterinere gerek yok o zaman siz zaten halledersiniz bu engin bakış açısıyla

sultansbutler

elle kontrol eden veterineri ilk kez duydum ben. tabi onlar daha iyi biliyordur da neden ultrasonla kaç yavru var, yaşıyorlar mı diye neden bakılmamış anlamadım. bu arada doğumlarda birçok komplikasyonlar gelişebilir sahibin endişelenip tecrübesi olan başkalarına soru sorma isteği gayet normal niye gerginlik yaratıyorsunuz onu da anlamadım. benim tavsiyem bi 3. veteriner bulun ultrasonla yavruların durumuna bakmak istediğinizi söyleyin. eğer yavrular sağlıklı ise o zaman annemiz 65 günün hepsini sonuna kadar kullanmakta kararlı demektir :)

BademSeker

Ben ultrason önermiyorum onemli durumlar haricim anne kedi cok stres yapıyor karnindaki tuyler tras ediliyor falan. Benim kedimi de aile veterinerimiz eliyle muayene etti var tami tamina kac gun kaldigini bildi. Tecrube gerekli biraz sanirim. Tahmini 65.gune kadar bekleyin bence anne kedide bir anormal bagiris falan yoksa

BademSeker

Parss09 bence burada ilan acip sorabilirsiniz bulundugunuz sehirdeki veteriner tercihlerini

busraelif7

İnşallah doğumu güzel geçer de minik minik yavrucukları görürsünüz harika bir duygu ^^ arkadaşların da dediği gibi 60 gün civarı doğum yapar zaten doğuracağı zaman saklanacak yer arar ve yer bulamazsa bile miyavlar size haber eder yani :) doğum bir kerede olabileceği gibi önce 2 yavru bir iki saat sonra 2 yavru daha şeklinde de olabilir onun için sessiz sakin bir yerde yalnız kalsa olur. Güzel haberlerinizi bekleriz :)

Parss09

Cok teşekkür ederim bende çok sabırsızlanıyorum bir o kadar da korkuyorum sağ salim bir atlatsaydik 😂

ka06

Ne farkeder ne zaman kaldığı 50 ile 60 gün arasında doğurur. Kapalı sakin sessiz bir yer arar doğum yapmak için açık yere doğurmaz. Bebeklerine çıplak elle dokunmayın. Birde bol bol vitamin verin iyi besleyin. Göğüsleri hamileliğin son ayında belirginleşir zaten.Bebekler 2 AYLIK OLUNCA SAHIPLENDIRME yapabilirsiniz. Nüfus çok gelirse eğer.

Parss09

Ka06 ne fark eder diyorsunuz da oyle olmaz işte, bebeklerin icinde ölmesi var zor doğumu var doguramamasi var. Ben onun gibi bir çok yazi okudum birisi yazmis bekledik bekledik dogurmadi megerse icinde ölmüşler diye. Gelip boş boş konuşup canımı sıkma senin gibi her seyi biliyo güya hadi hadi işine bak

Parss09

Ka06 bu arada yok sahiplendirme yapabilirsiniz yok çıplak elle dokunmayın demişsiniz de bunları sizden iyi biliyorum soruma cevap yazmiyosan uğrama kardesim laf kalabalığı yapma

patipatili

niye bu kadar gerginsiniz? veterineriniz ne dediyse doğrudur ayrıca ultrasonla bakmış hani biz burda hayır böyle bir şey mümkün değil desek bize mi güveneceksiniz? veterinerinize güvenmiyorsanız da değiştirin yol yakınken

Parss09

Gergin değilim, yavrulara bisey oldu mu diye korkuyorum. 2 tane vete gittim zaten boyle bir şey mümkün değil demeniz degil de belki bi fikir veren olur diye buraya yazdım. Buraya yazmanın amacı o degil mi zaten? Kimse guvenemicekse soru sormanin ne mantığı var ?

Parss09

Yani buraya ne önemi var ne zaman hamile kaldığının doğurur işte cevabını almak değil de ki bence bu önemli doğuma yakin bu belirtileri gösterir su davranışı sergiliyor mu tarzında cevaplar almak için yazdım tutup biri ne fark eder yazarsa tabi ki de öyle cevap veririm ki okuduğum arastirdigim kadariyla doğum yapmazsa geçirirse direk veterinere götürün yaziyo sizce de bunu bilmek önemli değil mi?

Parss09

Ayrıca emin olun veteriner dediyse doğrudur diye birsey yok