Lütfen Yardım Edin

Sznyll

Kedim 4.5 aylık dişi bir sarman. Hep salonda yatıyor. Salonun ve tuvaletinin kapısı açık. Sadece bizim yattığımız odaların ve mutfağın kapısı kapalı.Ama 2 haftaya yakın bir süredir geceleri kapımıza geliyor ve miyavlayıp duruyor. Hatta sadece benim kapıma geliyor. Annemle babam sabah erkenden işe gidiyor onlarıda doğru düzgün uyutmuyor. Bugün odamın kapısını açtım. Ama hala miyavlıyor. Kapımın açık olduğunu biliyor yine kapımda miyavlıyor. Alıyorum yatağıma koyuyorum sürtünüyor, tırmalıyor, miyavlıyor. Artık sinirleniyorum kızıyorum ama hayvan işte nasıl anlasın. Ne yapmam gerek lütfen yardım edin. Günlerdir gece 3-4 gibi uyanıyorum zar zor uyuyorum sonra 6da kalkıyorum ve akşama kadara asla uyuyamıyorum. Ne yaşadığını ne istediğinide bilmiyorum. Mama veriyorum yemiyor, tuvalete koyuyorum yapmıyor tuvaletide temiz pis olsa tamam dicem, suyu var, sevilmek istiyor seviyorum, sıkılıyor bırakıyorum. Çok uykusuzum bana çözüm bulun 😣😣

22 CEVAP

Patilehayati

kediniz deprosyana girmiş olabilir. onu yatmadan önce yorarsanız daha iyi olacaktır. eğer ne yaptıysanız olmuyorsa kedinizin rahatsızlığı olabilir veterinere başvurabilirsiniz

Patili_1

Yagmuraksy hakli umursama agzinin dibine gelse bile uyuyormus gibi yap bı sure sonra susacak ona asla sus artık vb bağırma çünkü sana derdjni anlatmaya çalışıyor kızılacak bişey yapmıyor

Patili_1

Bizde de aynı durum var eğer miyavlarken hiç duymuyormus gibi davranırsanız

Patili_1

İyi olur o zmn susup yaniniza yatacaktie ama hâlâ fayda etmiyorsa

Patili_1

O zmn dışarı çıkmak istiyordur kedim dışarı çıkmak çok ister ama baya yaralaniyor dışarda o yüzden çıkarmıyorum bu günler biraz zor uyuyoruz ama pas vermeyince genellikle susuyor

Patili_1

Birde eger gece yatmadan onj baya yorarsaniz lazer vb. İle ne ala yorgunluktan uyuyp kalacaktır

yagmuraksy

Benim de kedim vardı ve her gece 3 4 gibi kapımı tırmalayıp ağlamaya başlardı kapıyı açsam bu sefer diğer kapılara giderdi umursamayınca yapmıyor ama bi süre sabretmen gerek

Patili_1

Kapıyı asla kapatmayın hayvan onu biyere koyduğunuzu ve o u cezalandirdjginizi dusunebilir odanızın kapısı açık kalsin annenler kapatabilir ama birinizinki açık kalsin mutlaka

Patili_1

O zmn bi rahatsızlığı olabilir ne yakın zamanda veterinere götürün ya da veterinerinizi arayıp neden olabileceğini sorun onlar sizi klinige cagirmalari gerekirse gidersiniz

zba7

Eğer bir sıkıntısı olmadığına eminseniz(eminseniz diyorum çünkü kediler bazen bir dertlerini anlatmak vs için de miyavlar) o zaman duymamazlıktan gelin ve yatın bir süre sonra alışır ve o da yatar. Ama kalkmayın, tepki vermeyin, oralı olmayın. Sizin tepki vermediğinizi anlayıp rahatsız etmeyi, uyandırmayı da bırakacaktır.

Bu arada kapınızı kapatmazsanız daha rahat olursunuz. Hem aklınız da daha rahat olur, kediniz de daha güvende hisseder.

Patili_1

Birde doğru düşünüyorsunuz gece annemlerin yanina gitmis annem cevap vermeyince benim yanıma geldi annem kedime napiyor diye bakarken annemi görmüş benim kapimda durarken sonra annemin yanina gitmis yani anlayacaginiz sabırlı olup beklemek

Patili_1

Ama hâlâ olmuyorsa veterinere bi danışın eğer hicbirseyi cikmassa gece canı sıkılıyor olabilir lazerle oynatirsanir hemen yorulur ztn uyur ben bazen uyutmadiginda lazer oynatıyorum 2 dk susup uyuyor

Patili_1

Bu arada lazerle oynarken sakın keidnin gözüne tutma çok zararlı kedinlerjn gözlerine lazer gözüne deydirmedigin sürece sıkıntı yok

Patili_1

Rica ederiz inşallah kısa sürede bi rahatsızlığı varsa iyileşir yoksa da inşallah gece uykunuza kavuşursunuz diyem jddjdjdj her neyse patili günler dilerim Görüşürüzzzzz

Sznyll

@s Miyavladığında takmıyorum çünkü takarsam istediği şeyi yaptırdığını sanıp istediğini yaptırmak için hep miyavlar diye düşünüyorum. Dışarı çıkartmak istiyorum ama aşıları bitmediği için çıkaramıyorum. Zaten cam balkondan bile korkuyor bazen dışarı çıkmak istediğini düşünmüyorum. Dün çok oynattım nefes nefese kaldı oyun oynamak istemedi yorgun düşünce ama gece yine aynısını yaptı :/