N&D Kinoa Kedi Maması

dollfacepersian

Arkadaşlar az önce Farmina Türkiye sayfasına girdiğimde N&D Kinoa diye yeni bir seri mama çıkardıklarını gördüm. Biraz baktım ve mamalar çok iyi geldi bana ama satış yapılıp yapılmadığını anlamadım. Lütfen birileri bulursa haber verebilir mi?

47 CEVAP

Puppy730

Seçtiğiniz mamanın sayfasında, alta inerseniz mağaza bulunuz kısmı var.

Puppy730

Sanmam. Gösterdiği mağazaları arayıp sorabilirsiniz. Bende aynı serinin köpek maması için çıkan mağazaları arayacağım yarın.

dollfacepersian

Puppy730
Şimdi gördüm Kinoa serisi köpekler için de varmış. Ben de arayayım o zaman.
Kedi mamaları hakkında bilginiz varsa bir şey sormak istiyorum. Bal kabaklı serinin kısır kedi maması protein oranları %40'ın üzerinde ve magnezyum oranları yazmıyor. Bu kadar protein fazla değil mi?

Cotontzu_Siri

ben kinoa serisinin köpek için olanına bakmıştım ama protein oranı düşük geldi

Puppy730

Kediniz hareketliyse pek sorun çıkacağını zannetmiyorum. Ama daha uyuşuk bir kediyse asla almayın. İçim rahat etsin derseniz protein oranı daha düşük serilere göz atın. Çünkü daha önce mamasının protein oranı yüksek olduğu için hastalanan çok kediye rastladım. Magnezyum oranı yazmıyorsa bence mail atıp sorun. Düşükse idrar kesesinde taş oluşabiliyor.

dollfacepersian

Puppy730
Kedim kısır ve orta derecede hareketli. Bal kabaklı seriyi düşünmüyorum. En düşük protein oranı %42 yanlış hatırlamıyorsam. Bu oran kedime fazla gelir diye düşünüyorum. Birde kısır kedi mamasının protein oranı %47. Çok şaşırdım,normal kedi mamalarında en fazla %44.
Magnezyum oranı yüksek olursa sorun oluyor diye biliyorum. Siz düşük olursa demişsiniz. Yanlış mı biliyorum acaba?

Cotontzu_Siri

magnezyum oranı kısır kedilerde daha düşük olmalı ama çok da düşük olmamalı

Puppy730

Çok düşük olursa asitli idrara neden olan taşa, çok yüksek olursa idrar yolunu tıkayan taş oluşumuna sebebiyet veriyor.

Puppy730

Çok düşük olursa asitli idrara neden olan taşa, çok yüksek olursa idrar yolunu tıkayan taş oluşumuna sebebiyet veriyor.

Puppy730

1.1 ve 0.7 arasında. Kalsiyum magnezyum ve fosfor da bu oranlara uyarsa çok iyi ve dengeli oranlar. Yani üçü de dengeleniyor.

dollfacepersian

Puppy730
Teşekkür ederim. Peki N&D düşük tahıllı kuzulu kısır kediler için uygun mu sizce?
Değerleri
Ham protein 36.00%; Ham yağlar 20.00%; Ham lifler 1.90%; Ham kül 8.10%; Kalsiyum 1.30%; Fosfor 1.20%; Magnezyum 0.11%; Omega-6 3.40%; Omega-3 0.90%; DHA 0.50%; EPA 0.30%; Glukosamin 1200mg/kg; Kondroitin 900mg/kg.

dollfacepersian

Puppy730
Birde tek tek tüm mağazaları aramak yerine Farmina Türkiye facebook sayfasında yazan numarayı arayıp sorsam olur mu?

Puppy730

Verilen oranlara pek uymuyor ama çok az bir fark olması hiçbir şeyi değiştirmez. Bence gayer uygun.

Puppy730

*gayet

Puppy730

Olur, ordan bir cevap alamazsanız sitede çıkan mağazaları arasınız. Zaten hepsine gelmiştir diye düşünüyorum.