Bahçede Beslenebilecek Küçük Köpek Irkları

TheMuzaLi

Arkadaşlar bahçeli evimiz olacak bizde köpek alacağız başka bir yere götürürken kolay taşımı olacağı için küçük bir köpek arıyoruz 30 cm civarlarında bahçede bakılabilecekküçük köpek türleri varsa yazabilirmisiz lütfen

21 CEVAP

shoto

Dışarı çok çıkıyoruz derken ev veya bahçe içinde olmuyor musunuz? Köpek ilgi ister çocuğunuz olacak birnevi yeterli ilgi düzgün temizlik aşılar çok önemli.

Thekedi

O kadar küçük bahçede beslene bilicek köpek ırkı bilmiyorum, zaten bir küçük ırklar dışarıya değil eve uygun olcak şekilde yapay seçilimle maruz bırakılıyor.

Bildiğim olabildiğince küçük dışarıya uygun köpek ırkları; Minyatür Bull Terrier, Russian Spaniel, Staffordshire Bull Terrier, Welsh Springer Spaniel... Şimdilik aklıma bunlar geldi.

Cavalier King Charles Spaniel ile Russian Spaniel ve Welsh Springer Spaniel karıştırma. King Charles dışarıya uygun değil.

shoto

Gerekli ilgiyi verebilecek misiniz?Bahçede bakıkacaksa büyük ırk olması daha sağlıklı olur kolay taşınsın diye küçük ırk almak saçma geldi bana.Küçğk ırkların bahçede bakımı sağlıklı olmayabiliyor

Thekedi

Birde şu ırklar geldi aklıma: minyatür amerikan eskimo, Amerikan Cocker, İngiliz Cocker, Beagle, jack russell terrier...

shoto

Küçük ırk bahçede yapamaz zorlanır en azından orta ırk bir köpek sahiplenseniz daha iyi olmaz mı?Border collie gibi mesela

berfinnkyy

Merhaba 🤗
Küçük köpek ırkları genellikle evde beslenirker çünkü soğuğa dayanıklı değillerdir ama beagle ırkı hem küçük hemde bahçede bakılabilir
Umarım yararım dokunur🤗

TheMuzaLi

teşekkür ederim sağol.

TheMuzaLi

gerekli barınak ihtiyaçlarını sağlarım tabii bide şeyden biz dışarıya çok çıkıyoruz köpeğin psikolejisi bozulmasın diye o yüzden

TheMuzaLi

Hayır köpek için ilgimiz çok her gün bol bol bahçeye çıkıp oynarım birde bizim ailelerimiz eve köpek almıyolar o yüzden küçük almamız gerekiyor bu konuda lütfen yardım et

TheMuzaLi

yani ilgi konusda sıkıntı yok ama dışarı çıkarken yanımıza almak istiyoruzyani çıktığımızda 2 hafta da 3 fln oda ya günlük yada 2 ünlük oluyor köpeği yanımızdan ayırmak istemiyoruz.

TheMuzaLi

border collie taşıması zor bir köpekmi o köpek heralde 50 cm civarlarında diye biliyorum

TheMuzaLi

ve birazda küçük 45 cm civarları olabilirmi

shoto

Büyük ırk bi köpekte alabilirsiniz.İlla taşıma çantasına koymanıza gerek yok.Hatta köpekler için taşıma çantaına bile gerek yok.Mesele golden bir köpek aldınız istediğiniz yere tasmayla götürebilirsiniz.Taşıma çantası köpek için gereksiz bence.Sadece yavruyken ve teacup ırklar için olabilir

TheMuzaLi

hayır bölye uzun yolculuklarda mesala araba yolculularınca bursa yalova gibi

TheMuzaLi

hayır bölye uzun yolculuklarda mesala araba yolculularınca bursa yalova gibi