Acana/Bozita/Royal Canin

Ayselifcoco

Merhaba nd mamadaki değişiklik sebebiyle 5 aylık oğluma acana almıştım 4 yaşındaki kızıma da acana almayı düşünüyordum fakat veteriner hekimimiz protein oranının yüksek olmasıyla ilgili yaşanabilecek sağlık problemleri sebebiyle önermedi. Royal canin alabilirsin dedi. Benim de içime sinmedi. Protein oranlarına baktığımda nd çok yüksek ama acana royal caninden %5 oranda yüksek. Bozita da bir seçenek. Yanlış seçimimden dolayı çocuklarıma zarar da vermek istemiyorum ama kararsız kaldım. Sizin bu mamalarla ilgili olumlu olumsuz sağlık durumları var mı? Teşekkürler

36 CEVAP

Ya sonuçta kedilerin gastrointestinal sistemleri bu diyete uygun, evde ya da dışarıda yaşamaları bu gerçeği değiştirmiyor ki.

Zeynepulku

Proplan'in protein oranı %40 vet hekiminiz kendisi ile çelisiyor.

Zeynepulku

Benim için protein oranlarından çok proteinin hangi kaynaktan geldiği ve içindeki tahıl miktarı daha önemli. hills, pro olan, Royal canin tahıl dolu mamalar.

Renklipati

Benim veterinerimde tam tersi kesinlikle acana kullan dedi, hiç bir ek besine vitamine bile gerek duymazsın sağlık açısından da sorun olmaz..kalitesiz mama ilerde veterinere vereceğiz parayı düşünün dedi..
Ben kullanıyorum acana gayette memnunum yeterki ölçüsünde ve onun yaşına kilosuna uygun bulun içeriğini

diablerose

gastrointestinal sistemleri ile ilgili degil soyledigim, hareketsiz bi insan vucut gelistirici gibi beslense nasil ki rahatsiz hisseder, onun gibi.
proteini hayvansal urunlerden alinca alınımı daha fazla oluyor olabilir, yani proplandaki yuzde 40 baska mamadaki yuzde35ten daha az protein sağlıyor olabilir. bu konu gercekten siyah beyaz degil arkadaslar. sabaha kadar konussak konusuruz. en dogrusu deneyip kedimize en uygun mamayi almak

Kaldı ki kedi isterse en iyi mamayla isterse çiğ beslensin yeterince hareket etmiyorsa sağlık problemlerine açıktır. Zaten hareket etmeyen kediye de sırf fazla protein vermemek için mısır/ buğday dayanırsa kilo alması kaçınılmazdır. Diyabet ve böbrek sorunları zaten bunların peşinden gelir. Sonunda da şişko, hasta ve zavallı bir kedi elde edersiniz. Hiçbir hastalık sadece beslenmeyle oluşmuyor/ önlenemiyor maalesef.