N&D Mama Kullananlar

losive

N&D Tahılsız Tavuklu ve Narlı Yavru kedi maması kullananlar tecrübelerini yazabilir mi kedilerde ishal yaptığını ve mamanın çok kötü koktuğunu söyleyenler var

34 CEVAP

Mama kokusunu takmak bana çok saçma geliyor. Ben kullandım. İshal değil ama cıvık gibiydi kakası. Alerji yaptı başka sebepten değilse tavuk alerjisiydi bu.

Ev kedisine yani evde sürekli uyuyan kediye ağır olduğunu düşünüyorum ben. yüzde 44 protein oranı bence fazla

Oqrenerde06

Ben 6 aydır kullandım belirteyim şikayetlerimi ilk aldığım da o kadar sevdik ki çok güzel yiyorduk hiç bir şikayetimiz yoktu zamanla ağız kokusu yaptı dışkısı falan normaldi herhangi bir sıkıntı yaşamadık sonra İtalya sanırım başka ülkeye devir etmiş. Ondan sonra asla yememeye başladı 500 gram verdi ve ağız kokusu arttı veteriner değiştirmemizi söyledi taneleri ve rengi değişmiş mamanın.

Monserzk

Biz önceden pro plan kullanıyorduk n&d alerji yapınca geri döndük açıkçası tüm mamaların bir sorunu var ben artık farkı mamaya geçmeyi düşünmüyorum hem kedim seviyor hem pro plan kulladığımız sürece sağlıklıydı pro planı önerebilirim

Oqrenerde06

Bountiful tüm evreler için demi. Yavru kediye de oluyor @septisistbaykus

losive

Evet @dezgicavus haklısınız en iyi içerikli herkesin memnun olduğu mama bile kedinize iyi gelmeyebiliyor en iyi mama kedinde sorun çıkarmayan mamadır tabi sorun çıkarmıyor diye uzun vadede bir sürü hastalığa sebep olacak kalitesiz mamalar da vermemek gerekiyor market maması tarzı

dezgicavus

Market mamaları onlar için bizim abur cuburlarımız gibi zaten bol tuzlu vs.ben en azından kedim biraz toprlanana kadar bir kaç ay RC kullanıcam. Yapacak bir şey yok maalesef. Tekrar tekrar yeni mama helak oldu yavrum :(

dezgicavus

Ben bir koku sorunu yaşamadım, bakalım kedim bir toparlansın kedine gelsin bende bozita denemeyi düşünüyorum. Ama önce tamamen iyileşmesi lazım. RC evet içerik olarak sıkıntılı maalesef

Pasifica al sen yavruya vereceksen.

losive

Evet çok takmamak gerekiyor ben galiba ilk olarak pro plan alacağım kedim severse ve sağlığında sorun olmazsa devam ederim.

losive

@septisistbaykus pasificadan kastın acanaysa dediğim gibi bütçem acanaya yetmiyor

diablerose

rc ve proplan bnm de en memnun kaldigim mamalar oldu. dönüsümlü kullaniyorum ikisini. bunlarin haricinde acana ve orijen denedim. hem tadini sevmedi hem taneleri o kdr kucuktu ki yerken zorlandi.

losive

Teşekkürler herkese cevaplarınız için

Oqrenerde06

Bountiful tüm evreler için demi. Yavru kediye de oluyor @septisistbaykus

yagmuraksy

Ben köpeğim için nd kullanmaya başladım 1 hafta sonra sırtında nerdeyse tüy kalmadı alerji oldu ve kusmaya başladı kedi mamasınj bilmiyorum ama memnun kalmadım nd den

Maths8081

Bizim bir dönem alt dudağı şişti alerji yaptı ve kedimğ sahiplendiğimden beri nd tavuklu narlı kullandım ilk zamanlar dışkısı aşırı yumuşaktı sonradan alıştı daha kıvamlı oldu ama yine de çok fazla bulaşma oluyordu artık başedemediğim için acana first feaste geçiş yaptım eski mamasına oranla dışkı problemi azaldı ama hala tuvaletten çıktığında poposunda küçük kaka parçasıyla çıkıyor mecbur siliyorum ama alışacak temizlenmeyecek diye de stres oluyorum açıkçası