N&D Mama Kullananlar

losive

N&D Tahılsız Tavuklu ve Narlı Yavru kedi maması kullananlar tecrübelerini yazabilir mi kedilerde ishal yaptığını ve mamanın çok kötü koktuğunu söyleyenler var

34 CEVAP

losive

Nd galiba italyadan Sırbistana taşımış fabrikayı o yüzden bozuldu diyenler var. Sanırım pro plan kullanacağım içeriği kötü deniliyor ama gerçekten diğer mamalarda olan şikayetler pro plan da sıfıra yakın

Naturea , applasws yahut acana bountiful alın. Ben acanaya geçtim şuan

losive

Bende acana veya naturea almak isterdim ama ikisinin de fiyatı maalesef çok pahalı kedim sağlıklı olsun diye nd için sınırları zorlamıştım ama acana ve naturea çok pahalı

dezgicavus

Ben bir aydır anladım ki en iyi mama kedinin sağlık problemleri yaşamadığı mama, ilk sahiplendiğimde ani olduğu için veterinerden RC aldım,sonra daha iyi diye hills kullandım sindirim sorunu yaşadı, dışkıda kan, ishal vs., Şimdi nd aldım bunda da şiddetli ağız kokusu, zorla yeme, ve dün çok az dışkıda kan vardı bu sefer parazit olabilir zamanı geldi yarın yapılacak ama yinede nd ile rahat değil, dışkısı cıvık. Tekrar RC alacağım hiç sorunu yoktu onunla ne dışkıda kan, ne ağız kokusu artık ek kaliteli ev yapımı yaş mama ile takviye ederim. Ablam 10 yıldır RC kullanıyor benim 2 aydır uğraştığım kadar sağlık problemleri yaşamadı.

Monserzk

Bencede mamaya çok takılmamak lazım ben kedimin üstüne gittikçe yok bu mama daha sağlıklı yok şu sağlıksız dedikçe bir sorun çıkıyor ben artık ne seviyorsa onu veriyorum n&d iyi bir marka diye aldım bir sürü sorun yaşadık dışarıdaki kediler kedimden daha sağlıklı gözüküyor artık sinirim bozuluyor bu duruma elimden gelen herşeyi yapıyorum onun için ama yok böyle böyle üstüne gitmemek lazımmış ben onu anladım

Paaaspas

Yetişkin kedim için nd kısırlaştırılmış ringa balıklı ve portakallı mama aldık hiçbir sorun olmadı dışkısında ağız kokusunda vs. Tüylerine çok iyi geldi hatta parlak ve yumuşacık oldu. O bitince tavuklu narlı mamaya geçtik yine çok şükür bir sorun yok ishal değil ama dışkısında acayip koku yarattı.

Monserzk

Bende kullandım kedim alerji oldu bence başka bir mamaya geçin her kedide aynı durum olmayabilir ama riske atmayın bence.

Monserzk sizinki de mi alerji oldu

losive

Gerçekten her yönüyle bir mama yok mu pro plan diyorum içeriği kötü et oranı az diyorlar brit care bakıyorum dışkıda ve ağız da koku yapıyor diyorlar nd çok övülen bir mamaydı onda da bir ton şikayet var acana orijen desen kilosu etten pahalı

Monserzk

Septisistbaykus evet benim kedimde alerji oldu kısırlaştırılmış mamaya geçmiştik geçmez olsaydım dedim

losive

Bende pro plan kullanmayı düşünüyorum royal caninle arasında kalmıştım ama bir karşılaştırma videosunda rcnin fiyatına göre cidden çok kötü bir içeriği olduğunu öğrendim ve arkadaşım kullanıyor kokusu da varmış

busraelif7

Demek ki her kediye göre değiyor gerçekten de, kedim uzun zamandır büyük bir iştahla nd yiyor ve ne ağız kokusu ne cıvık dışkı problemi yaşadı. Çok hareketli atletik yapılı bir kedi. Tüy dökmesi de nd den sonra azaldı. Birkaç gün önce tekrardan sipariş ettiğimde kontrol ettim gelen taneler eskisi ile aynı mı aynıydı birebir kokusu da hafifti. Kedinize hangisi iyi geliyorsa onu almak mantıklı kesinlikle.

Esnzn

tahılsız mama her kediye yaramıyor arkadaşlar malesef acı bir şekilde tecrübe ettik bunu. Brit Care tahılsız kittenla başlayan ishal sorunumuz nd tahılsız seride de devam edince -ki tüm geçiş süreçlerine uydum hatta probiyotikle destekledim- meselenin marka değil tahılsız mama olduğunu anladım. nd düşük tahıllı seriye geçtim ve sırayla kuzu etli ve tavuklu olanı yediler dışkılar normale döndü tüyler parladı. 6 aylık olmalarına rağmen düşük tahıllı seriyi yiyebiliyorlar içerik olarak da kittenlarla aynı zaten. Arada bıldırcınlı tahılsız alıp düşük tahıllıya karıştırıyorum kendimce et oranını yükseltmek için. Çok uzattım kısaca tahılsız mama çocuğunuza yaramıyorsa ısrar etmeyin bütçeniz dahilinde düşük tahıllı ve et içerikli seçeneklere yönelin.

Ben kedimi Nd kitten ile büyüttüm ama geçen seneki Nd ile, şimdi değişti deniyor. Ağızında ve dışkıda yoğun koku oluyordu, kakasında cıvıklık hatırlamıyorum. Solucan gibi yavrum iştahla yemediği halde kilo aldı, tüyleri parladı, iyi geldi yani kuzuma. Fakat fiyatından ötürü bırakıp Mystic ve Brit care'e geçtim. Bunlarda da şikayetim yok ama sevmiyor ve çok az yiyor o yüzden zayıfladı, şimdi 1,5 kiloluk Nd portakallı-balıklı sipariş ettim, biraz kilo alsın kuzum.

asliu0

5 aydir kullaniyorum hicbir sorun yaşamadım istahla ve severek yiyor, ishal problemi olmustu ama onun butun gun camda oturup usutunce oldugunu öğrendim cama cikmayi kestikten sonra duzeldi. su an balikli adult kullanmaya basladim taneleri kucuk gelmeye basladi diye bunu da severek yiyor ama tavukluyu daha cok seviyordu :)