Kuşlar İçin Tabağa Ne Koymalıyım?

Sznyll

Kuşlar için camın önüne onların yiyebileceği bir şey koymak istiyorum. Kedim kuşları izlemeyi çok seviyor ama bir türlü bizim cama konmuyorlar. Bende hem kuşlar doysun hemde kedim izlesin diye onlara yem koymak istiyorum. Ne yerler ne koyayım onlar için?

14 CEVAP

Hilalllllll

bulgur koyun ben her kış geldiğinde koyyorum kesin cama geliyorlar.

Hilalllllll

bulgur koyun ben her kış geldiğinde koyyorum kesin cama geliyorlar.

AdaCoco

Bulgur, ekmek verebilirsiniz. Kuş yemi de alabilirsiniz :)

minky

Darı buğday vs.Muhabbet kuşu yemide verebilirsiniz.

losive

Pirinç ve yulaf verebilirsiniz

diablerose

ekmek. suyla sakin islatmayin. kuru kuru verin. kuş yemi de alip verebilirsiniz

Bildiğin darı , arpa , buğday yahut kuş yemi. petshopta bile vardır

minky

Buğday da mı yok?

losive

Yulaf her markette bulabilirsiniz veya pirinç vardır evde mutlaka

tyguler

Kalan ekmeği küçük küçük bölüp koyabilirsiniz, ekmek kırıntılarını koyabilirsiniz

Sakirrr

Ekmek kırıntıları öldürücü diye biliyordum bir organına zarar veriyormuş

Pufininelifi

Bir videoda görmüştüm. Sokaktaki kuşlar için yemlik yapıyordu. Bitmiş tuvalet kağıdı rulosunu lotusla kaplıyordu lotus yoksa balda olurmuş. Üstünü kuş yemine buluyordu. Kuş yemi yoksa arpa, buğdayla kaplanabiliyormuş. Rulonun ortasından ip geçirip istediğiniz yere asabilirmişsiniz.

Sznyll

Kuş beslemediğim için evde öyle şeyler yok

Sznyll

@minky evet varsada bilmiyorum