İshal Ve İç Parazit Hapı

pongul

merhaba, tekir kedim bir ay önce iç parazit iğnesi olmuştu zaten, 40 gün sonra caniverm 700 mg hapın yarısını doktor verebilirsiniz dedi. verdikten birkaç saat sonra kızım kustu, bugün de tuvaletinin içinde resmen patlama şeklinde dışkılama yaptı. kedim 4 aylık ve 1 kilo 500 gram. dışkısı gayet katıydı bu zamana dek. kuru mama ile beslenmekte ve mama değişimi durumu yok.

bu ishalli dışkılama sonrasında kakasında gözle görülür bir parazit yoktu sadece ishal kıvamındaydı. bu ishal hapın yan etkisi midir yoksa kızım parazit mi döküyor? döküyorsa 40 gün önce yatırdığım iç parazit iğnesi ne işe yaradı? vermem gereken takviye bir besin varsa önerdiğiniz çok iyi olur...

18 CEVAP

patili

700 mg yerişkin kediler için bile 2ye bölünüp 20 gün arayla verilmesi gereken bir hap. Nasıl kücücük bebeye 700lüğü birkerede ver der ya aklım almıyor Allam sabır... :(
Bu beyin yerine işkembe, vicdan yerine taş taşıyan veterinerleri bildiği gibi yapsın Allah...!!
İshali devam ederse mutlaka başka bir veterinere götürün. Şuan için bir çay kaşığı kadar bal kabagını haşlayıp verebilirsiniz. Hap çok çok ağır gelmiştir haliyle ondan midesi bozulmuştur. Ama bakın günde birkaç kez ishal yapar kusae ve halsiz davranırsa mutlka işinin ehli bir vet.e götürün.

patili

yavru kediler için hapın 4te 1i verilicek normalde. yetişkin kediler için yarısı. inşallah bişeyi kalmaz yarına eski sağlıgına kavuşur. o veterineri hemen çıkar hayatından. istanbulda hangi yakada oturuyorsun? 2 tane veteriner önerebilirim anadolu yakası için

patili

çok iyi olur verirsen canım. söylicektim ama sonra zor durumda bırakmak istemedim eğer yoksa vs. diye. her gün düzenli ver 1 hafta. yavrular için uygun ölçeği ver. kilosuna göre kaçta kaçı uygunsa yani. prebiyotik de ishalin zararından korur vücudu.

pongul

bu arada aldığım bal kabağı püresi buydu, başka ihtiyacı olan olursa diye link bırakıyorum: bal kabağı püresi

pongul

sabah ilk is balkabagini alip uygulamak olacak. ceyrek deseydi ya neden yarim dedi hala cok kiziyorum duzelicek umarim, prebiyotik vermem birazcik da olsa iyo gelir mi ki evde dr clauders prebiyotik tablet var.

Benim1kedimvar

40 gün sonra parazit dökeceğini sanmıyorum. Yavru olduğu için hap ağır gelmiş olabilir. Umarım düzelir. Benim oğlum iç parazit aşısı olduktan sonra sabaha parazit döktü ishal ve hafif kanlı. Vet hekim takip edin dedi.biz paraziti görünce 1 gün sonra tekrar parazit aşısı uyguladı. Bence Hekiminizi değiştirmelisiniz

dollfacepersian

Çok geçmiş olsun,umarım çabucak iyileşir kediniz

pongul

cok tesekkurler umarım toparlayacağız. bagisikligi cok yuksekti, evin en saglam uyesiydi. kimbilir nasil etkiledi ki hap sapasaglam yavruyu bu hale getirdi.
hekim konusunda zaten defterleri kabardı, degisime gidecegim mutlaka

Reyyanhan

Vet şikayet et. Bu ne saçmalık ya.

patili

ishali devam ediyor mu? dilim halinde balkabagı bulamıyorsan, marketlerde sade balkabagı konserveleri var. bir çay kaşıgı sabah akşam ezip verirsen ishalinin bittiğini görüceksin. iştah konusunds da herhangi bir veterinerden bagırsak sistemini düzenleyen hills i/d digestive care yaş mamaları var. al mutlaka onlardan. püre halinde zaten onlar. yemediği kısmı agzını hafif aşıp üst damagına sürersin yavaşça yemesini sağlarsın. elle beslenmeden iyileşmeleri zor oluyor böylr dönemlerde. Allah acil şifalar versin :(

patili

hills i/d mide bozuklukları için. yani ishali durdurmaya yardımcı oluyor. iştah problemi varsa hills a/d yaşa mama al vet.den. royal canin recovery bir de. bu ikisi aynı. hastalık halinde iştahsız kediler için extra enerji ve kalorili

pongul

tekir kızla her şey yolunda şu anda :) ishali olan başka bir kedicik de geldi bize yakın zamanda onu bile toparladık. tekrar teşekkürler :)

pongul

güncel

pongul

yok yarim verdim yarisini verin dedi :( ama yine de fazla geldi belki :( ayni vet diger kizima antibiyotik igne yapip bir ay topallamasina sebep olmustu kendisine konduramadim o zaman ama artik sabrim tasti.

pongul

oneri icin cok tesekkur ederim yapacagim ilk is.