Acana First Feast Tavuklu Mama Bu Nasıl Tane Yav.

Oqrenerde06

Acana First Feast aldım bu kadar kucuk beklemiyordum gerçektenn... Erkek kedim bayıldı dişi kedim şuanlık yemedi tok galiba deneyimlerimi paylaşırım tekrar dan. 😂 Kokusu N&D gibi aynı ağır kokuyor ama ambalaj mükemmel gerçekten kalite kokuyor her tarafı.

24 CEVAP

mamayı anne karnındaki embriyo için yapmışlar lol

Yavru kedilerde başlangıç maması gibi bu mama.Acana kullanacaksanız bointiful catch gibi modellerinde alabilirsiniz all life stages içerikli mamaları zaten

schembri2

Yuvarlak formda yapsalar gene iyi, tek sevmediğim yanı tane yapısı.

Mineyza

1.5 yasindaki kisir tekir kedime nd kisir kedi mamasi kullaniyorum ama artik sıkılmaya başladı gibi . Acana mamaya gecmek istiyorum indoor entree olanına ama mama taneleri konusunda cok hassas kedim . Sivri kenarlı ücgen mamaları asla yemiyor . Aranızda kedisi acana indoor entree kullanan varsa mama tanelerinin şeklini paylasabilir mi

simbakedi

@Mineyza kediniz kısır yemesine gerek yok acanada sadece. pacifica, grasslands ve wild prairie de yiyebilir bu mamalar all life stages, her kedi yiyebilir. sadece miktarına dikkat etmeniz gerekiyor. indoor entree kullananlar yazacaktır ama ben pacifica kullandım. büyük değil taneleri ve yuvarlak şeklinde haberiniz olsun.

Poncimin

@Mineyza

Acana Bountiful Catch kullanmıştım, taneleri bu şekilde üçgen oluyor. İndoor Entree kullanmadım ama kullananlar yazmış o da üçgen taneliymiş. Bir alt segment mamaları olan Bountiful Catch, Indoor Entree, Homestead Harvest, First Feast mamalarının hepsi üçgen taneli oluyor olabilir. Üst segment mamalarından (Pacifica, Grassland, Wild Prairie) önce Pacifica olanı kullandım. Tanesi küçük onun da, düzensiz şekilli taneleri var, belirli bir şekli yok yani. Arada bir kırmadan yediği oluyordu, biraz daha büyük taneli olmasını tercih ederim. Grassland kullandım sonra onun taneleri ideal boyutta ve düzenli şekilde, boyutunu sevdim. Kırarak güzel yiyor. Wild Prairie ise kullanmadım henüz, tanelerini bilmiyorum. Acana'nın dediğim üst mamaları arkasındaki besleme şemasına göre bakarsak kısır kedilere kullanılabilir olarak gözüküyor, bütçeniz yeterse mesela Grassland alıp beslenme şemasındaki ölçülere göre kedinize verebilirsiniz.

Bir açtığım konuda Grassland mamasının mama tanelerinin fotoğrafını atmıştım onu paylaşayım, Bountiful Catch ile Pacifica mamalarının da resmini atardım ama onları önceden almıştım, şuanda bitti o mamalar.

https://www.hizliresim.com/gf0exnt

duman_cat_world

indoor entree ve homestead harvest kullanıyorum. taneleri de bunun gibi üçgen şeklinde. ancak bu kadar küçük değil :D kedim üçgen tanelileri daha çok seviyor, onu fark ettim.

Bountiful catch de hemen hemen aynı. Ağızda kayboluyo :D

Renklipati

Tadını gittikçe daha fazla severler,evet demişim ulak tanesi ama yavru olunca rahat yiyorlar aslında, önemli olan inşaAllah severler ve kaka problemi olmaz

Oqrenerde06

İnşallah@ guldnz hiç kaka problemi yaşamadık ikisinde de umarım olmaz 😊🐱

Oqrenerde06

Bir dahakine pasifica alayım bari ama şimdilik sevdiler sabaha kadar mama kabı yarıya inmişti maşallah 😊 olumlu dönüşüm olur umarım. 2 hafta da anca gözlemleriz

Oqrenerde06

@mikabegum şuan başlangc aşamasında olduğum için az koyuyorum ama alıştırma geçınce 150 gram falan koyarım gunluk.

Lavinia17

acana indoor mama üçgen şeklinde
benim kedim acana grasslands yiyor taneleri yuvarlak
@Mineyza

Palyaco

Üçgen mama tanesi acana indor ben tüm serilerini denedim hiçbirini yemedi maalesef bu arada orijen de yemedi maalesef

blue_hpood

duvarınızdaki taşların aynısı anneannemlerde var, aşırı dikkatimi çekti sjdjdj