Merhaba.lütfen Biri Cevap Yazsın Kedim Parazit Kustu

Zipziphanim

Merhabalar lütfen yardım edin cok kötüyümBenim kızım 2.5 aylık onu sokakta buldum.benim bulduğum da 1 aylık tı.kedi nezlesi olmuş.Hemen veterinere götürdüm.antibiyotik,bağışıklık iğnesi ve vitamin verdi.25 gün uğraştık git gel sonunda nezleden kurtuldu.4 gün önce iç-dış parazit aşısına götürdüm yaptılar buraya kadar normal .Bugün ilk defa önce köpüklü birsey kustu hemen arkasından uzun bir parazit kustu.Çok korktum hemen aldım veterinere götürdüm kaka tahlili istedi ve tekrar parazit aşısı yaptı yarın yani bugün bayram diye Bayram'dan hemen sonra tahlil vereceğiz ama suan iştahsız hemde cok zaten 1 hafta önce 950 gramdı suan 800 gram yemiyor a/d diye bir mama verdi veteriner son 2 haftaya kadar onu kullandık sonra royal Can'ın ın baby maması nı kullanıyordum suan hiçbirini doğru dürüst yemiyor veteriner korkma Dedi ama iyi değil burnu akıyor halsiz daha önce böyle sorunlarla karşılaşanlar oldu mu lütfen bir cevap yazın kızıma birsey olur mu???

16 CEVAP

Benim1kedimvar

Benim kedim de kakasiyla parazit dusurdu ikinci parazit yapildi. Halsizlik istah kaybi , pati ve burnusunda renksizlik vardi. 2. Parazit asisi yapildiktan sonra cok saatler uyudu . sonrasinda kendine geldi . ama ben kedimi 4 aylikken sahiplendim sizin kediniz kadar küçük degildi ve sahiplendigimde hasta degildi .
Umarim kediniz hemen iyilesir

patili

4 gün önce parazit aşısı yaptıgınız için parazit kusmuş zaten. Keşke 2. bi parasit aşısı yaptırmasaydınız.. Veteriner neden söylememiş bunu size? Yapılan parazit aşısı 1 ay kadar çalışmaya devam eder vücutta. 2. bir aşı agır gelmiştir. o a/d mamayı brya royal canin recovery mamayı agzından zorla verin. baş parmağınızla damağına sürün azar azar. Öyle öyle iştahı yerine gelir. şırıngayla da bol bol su içirin. vücudunun gücünü elinizle bebek gibi besleyerek geri kazanabilirsiniz ancak

Denizzzzzz

Parazit aşıso yapılan kedi paraziti varsa kusar bı normal bir dırım eden ikinci dozu yapmış vet anlam veremedim .Ama endişelenmeyin birkaçgüne toparlar bu ara biraz isal olabilir bıda normal çok geçmiş olsun

sezind

Sizi korkutmak istemem ama bir kedinin iştahsız olması iyi bir şey değil. Bu yüzden mamasını ezerek şırınga yardımıyla vermenizi tavsiye ederim çünkü midesinin boş olmaması gerekiyor. Bir de bağışıklık güçlendirici tablet v.s verebilirsiniz. "Solgar L-lysine" adlı insanların kullandığı bir bağışıklık güçlendirici var. Bu, kedilere de veriliyor ama tabii kedinizin kilosuna ve durumuna göre ne kadar vereceğiniz değişir. Bunu veterinerinize sorabilirsiniz iyi gelip gelmeyeceğini. Umarım tez zamanda düzelir kediniz.. Ama dediğim gibi en önemlisi mamasını şırıngayla da olsa verin.

Zipziphanim

Merhaba.Öncelikle cevap yazan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.Cok zor bir gece geçirdim.İlk defa ayrı uyumak zorunda kaldık.Veteriner bulaşıcı olduğunu iyileşene kadar ayrı yatmamızı önerdi ama hiç uyuyamadım.Bütün gece beslemeye çalıştım.Kusması tekrar olmadı şuan verdiğim tüm mamalardan küçük küçük yemeğe başladı sanırım bu iyiye işaret destekleriniz için saolun iyi bayramlar

PERIveLIDYA

Benim arkadaşım yavrusunu bu sebepten dolayı kaybetmişti. Ama onların vet i çok kötü bir vet ti. Umarım sizinkisi kısa sürede iyileşir.

Zipziphanim

Cevap yazan arkadaşlar teşekkür ederim.❤️Suan Zıpzıp hanım cok daha iyi.Parazit iğnelerinden sonra nezlede olduk fakat suan durumu iyi

Zeytinlicorek

Ben de bir şey sormak istiyorum. Veteriner iç dış parazit yaptıktan sonra dışkısından parazit gelebilir dedi ama hiç öyle bir şey olmadı normal gelmeye devam etti kusma da olmadı. Yani iç parazitten sonra illa gelmesi gerekiyor mu yoksa gelmemesi normal mi?

pamuk18pamuk

@zeytinlicorek hayır bu iyi birşey yani demek ki paraziti yokmuş ki dışarı atmadı.

Zeytinlicorek

@pamuk18pamuk teşekkür ederim. :)

Zipziphanim

Lütfen konu Hakkı'nda bilgisi olan varsa yardımcı olsun

Zipziphanim

Bu ara bağışıklık için veteriner imuneks diye bir şurup vermiştim nezleden sonra yani bağışıklık için ilaç kullanıyordum umarım herşey yoluna girer.Sevgiler

Zipziphanim

Herkese merhabalar

Zipziphanim

Yavrucaklarınızla sağlıklı kalın inşallah

pamuk18pamuk

Parazit aşısından sonra iştahsızlık olabilir ve değişik durumlar olabilir parazit kusması normal zaten aşı da paraziti atması için. Ama burnunun akması gibi durumlar normal mi bilmiyorum. Veterinere götürün bir daha zaten tahlili götürecekmişsiniz veteriner ne olduğunu anlar