Yaralı Ördek Yem Yemiyor

Pufininelifi

Dünkü soru açtığım ördeğin kafası zeytinyağı sürdükten sonra iyileşmeye başladı. Kırmızı deriler yavaştan kahverengileşiyor. Zeytinyağı önerenlere tekrardan teşekkür ederim. Soruma dönersem dünden itibaren sadece su içti asla yem yemiyor. Sanırım bir gözünü kör etmişler. Uyurken açık kalıyor. Kör olduğu için yemin yerine bulamaz diye elimle veriyorum yine yemiyor. Ne verebilirim?(Bu arda ördek 3 günlük)

3 CEVAP

buse_

Bi önceki sorunuzda da dediğim gibi ördek beslemiştim yem bitince şöyle yapmıştık, Suyun içine azıcık yem dökebilirsiniz bizde o anlık olmadığı için yapmadık yememesini normal olarak görüyorum maydanoz,marul ve güzelce çırpılmış yumurta verebilirsiniz ama hepsini karıştırarak değil hepsini tek tek deneyin ve ekmek asla vermeyin. Bunlarıda yemezse beklemenizi öneririm.

Bende önermiştim rica ederim, inşallah yavaş yavaş iyileşir. 🤗

buse_

Bu arada yeşillikleri çok vermeyin 2 haftalıkken verilmeye başlanıyor sağlığı için kötü olabilir.

Pufininelifi

Öneriniz için sağ olun. 😊Suyu güzelce içiyor. Fark etmeden yemide yer herhalde. Bende marul vermeyi düşünüyordum. İyiki söylediniz. Vermek için biraz bekleyeceğiz artık. Umarım iyileşir.