Yavru Kedime Evde Yapabileceğim Yaş Mama Tarifi

sudemia

Yaş mama tariflerinizi bekliyorum :))

5 CEVAP

Elliiiis

Tavuk ciğeri,yüreği ya da göğüsü veya kıymada olabilir bunu ayrı tencerede haşlayıp başka tencere 1 yumurta haşlıyorum. Sonra evdeki sebzelerden azar azar doğrayıp onları da haşlıyorum. Sonra hepsini bir kaba alıp blenderdan geçirip taze taze ilk yediriyorum kalanları buzdolabı poşetine koyup buzluğa koyuyorum sonra vereceğim zaman çıkarıp oda sıcaklığına getirip azıcık içine ılık su koyup veriyorum. Mamaya eser miktarda zeytinyağı da koyuyorum. Ve bayılıyor. Küçük tencerelerle işe koyulduğumj gördüğü an miyavlayarak ona bir şey hazırladığımı anlıyor ve peşimden aslaa ayrılmıyor :)))

Ekindegss

Bunu denemedim ama güzel olacağını düşündüğüm bir tarif;
500gr. Tavuk göğüsü yada kuşbaşı et
2 yemek kaşığı pirinç
50gr. Bal kabağı
50gr. Havuç
1 tane yumurta da konulanabilir ama onu ayrı suda haşlayın
Bunları bol suda haşlıyoruz haşladıktan sonra hepsini bir güzel blendırdan geçiriyoruz (suyu ile beraber) porsiyon porsiyon ayırıp buzluğa koyup istediğiniz zaman eritip kedinize verebilirsiniz.
Bu arada benim tercihim bu tarifte kırmızı et.

sudemia

Çok teşekkür ederim denicem en yakın zamanda

Haşlanmış tavuk, karnabahar/brokoli ya da havuç. Pirinç, ekmek, patates falan koymayın bence hele de kilo almasını istemiyorsanız. Mamalarda bol bol nişasta var, en azından yaş mamasında olmasın:)

sudemia

Çok teşekkür ederim denicem en yakın zamanda