Nd Mama Kullananlar Bakabilir Mi

hhBetyhh

Aşırı seçici bi kedim var nd almak istiyorum kedilerin çoğu seviyormuş sizin kediniz en çok hangisini seviyor?Kısır ama hareketi azalmadı o yüzden yetişkin mama vermekte çekinmiyorum,zaten çok zayıf

16 CEVAP

Topacc

ND tavuklu narlı almıştım bir ara ama maalesef benim kedimi kabız yaptı, kanaması falan oluyordu. Veteriner mama iyi gelmemiş olabilir dedi o yüzden tekrar eski mamasına döndüm ve eski sağlığına kavuştu

AdaCoco

Benim kedim N&D düşük tahıllı tavuklu narlı kısırlaştırılmış yiyor ve çok severek yiyor. Ama tavuk bazı kedilerde alerji yapıyormuş bir süre sonra o yüzden bundan sonra kuzuluya geçmeyi düşünüyorum. Kediniz zayıf olduğu için düşük tahıllı vermeyebilirsiniz benim kedim biraz kilolu olduğu için düşük tahıllı kullanıyorum.

lalays

Biz yaklaşık 3 ay N&D tahılsız narlı tavuklu kullandık ve severek yedi normalde seçici bir kedi olmasına rağmen. Tüylerinde çok fazla dökülme gördük ve bu yüzden N&D tahılsız portakallı balıklı kısır mamasına geçtik ve onu da severek yemeye devam ediyor. Bu arada tüy dökülmesini direkt tavuklu olmasına bağlamıyorum çünkü sebebinin o olup olmadığını bilmiyorum biz yine de belki değişim yaratır diyerek denemek istedik ve şu an daha sağlıklı gözüküyor. Sonuç olarak N&D'nin bahsettiğim her iki çeşidini de severek yiyor.

lalays

Biz yaklaşık 3 ay N&D tahılsız narlı tavuklu kullandık ve severek yedi normalde seçici bir kedi olmasına rağmen. Tüylerinde çok fazla dökülme gördük ve bu yüzden N&D tahılsız portakallı balıklı kısır mamasına geçtik ve onu da severek yemeye devam ediyor. Bu arada tüy dökülmesini direkt tavuklu olmasına bağlamıyorum çünkü sebebinin o olup olmadığını bilmiyorum biz yine de belki değişim yaratır diyerek denemek istedik ve şu an daha sağlıklı gözüküyor. Sonuç olarak N&D'nin bahsettiğim her iki çeşidini de severek yiyor.

lalays

Biz yaklaşık 3 ay N&D tahılsız narlı tavuklu kullandık ve severek yedi normalde seçici bir kedi olmasına rağmen. Tüylerinde çok fazla dökülme gördük ve bu yüzden N&D tahılsız portakallı balıklı kısır mamasına geçtik ve onu da severek yemeye devam ediyor. Bu arada tüy dökülmesini direkt tavuklu olmasına bağlamıyorum çünkü sebebinin o olup olmadığını bilmiyorum biz yine de belki değişim yaratır diyerek denemek istedik ve şu an daha sağlıklı gözüküyor. Sonuç olarak N&D'nin bahsettiğim her iki çeşidini de severek yiyor.

lalays

Biz yaklaşık 3 ay N&D tahılsız narlı tavuklu kullandık ve severek yedi normalde seçici bir kedi olmasına rağmen. Tüylerinde çok fazla dökülme gördük ve bu yüzden N&D tahılsız portakallı balıklı kısır mamasına geçtik ve onu da severek yemeye devam ediyor. Bu arada tüy dökülmesini direkt tavuklu olmasına bağlamıyorum çünkü sebebinin o olup olmadığını bilmiyorum biz yine de belki değişim yaratır diyerek denemek istedik ve şu an daha sağlıklı gözüküyor. Sonuç olarak N&D'nin bahsettiğim her iki çeşidini de severek yiyor.

lalays

Biz yaklaşık 3 ay N&D tahılsız narlı tavuklu kullandık ve severek yedi normalde seçici bir kedi olmasına rağmen. Tüylerinde çok fazla dökülme gördük ve bu yüzden N&D tahılsız portakallı balıklı kısır mamasına geçtik ve onu da severek yemeye devam ediyor. Bu arada tüy dökülmesini direkt tavuklu olmasına bağlamıyorum çünkü sebebinin o olup olmadığını bilmiyorum biz yine de belki değişim yaratır diyerek denemek istedik ve şu an daha sağlıklı gözüküyor. Sonuç olarak N&D'nin bahsettiğim her iki çeşidini de severek yiyor.

indovf

Benim ki somon ve kuzuyu tavukluya kıyasla daha çok sevmişti. En sevdiği mama ama daima nd, neli olduğu fark etmiyor

Kursademine

Severek yiyor fakat nd benim kedimi ishal yaptı. Bikaç kişide daha ishal şikayeti var tabi hepsini ishal yapacak diye bişey yok ama aklınızda bulunsun

Paaaspas

Biz ilk kısır portakallı ringa balıklı kullandık severek yedi ishal de olmadı bir sıkıntı yaşamadık. Daha sonra tavuklu narlı ya geçtik onu da yiyor ama bence balıklı olan daha iyi gelmişti tüylerine

Tavuklu ve narlıya, geyikli ve balkabaklıya burun kıvırmıştı, bıldırcınlı ve balkabaklıyı sevmişti ama favorisi kuzulu ve balkabaklı oldu :)

angorakedi

Benimki 9 aylık 3 aylıkken eve aldım ve 4. aydan itibaren nd kitten tavuklu mama veriyorum. ND protein oranı çok yüksek bir mama ondan enerjileri bitmiyor bu mamayı tüketince :) 1 yaşına gelince bıldırcınlı olanını almayı düşünüyorum, mama seçerken kedilerin doğada avlayabileceği temel besin kaynağı olan türleri seçmenin yararlı olacağını düşünüyorum tavuk, bıldırcın bu tür sınıfta bana göre.

Catcik

Benim kedimde aşırı seçici. Nd kuru mamalardan hiçbir çeşidini yemedi. Ama yaş mamalarına bayılıyor. Başta denemek için küçük boyunu alın mutlaka.

Kedimin yediği tek kuru mama N&d ocean kısır

Nd ocean kitten çıkardı, tavsiye ederim benim kedim severek yiyor. Tavuklu olan alerji yapmıştı.