Acik Bir Goldenın Hayatı Söz Konusu

Zlatan

Merhaba ben yaz tatili için bi yerde çalışmaya başlamıştım hem üniye de para olur diyodum. Güzwl şık bir ofisti ta ki işimin ilk gününde balkonda o zavallıco goldenı görene kadar. Bildiğiniz boynunda zincir vardı ve çişini 2 kez oraya yaptı ve kakasını da hemde kakasını kuyruğuyla bi güzelde sildi gün içinde. Diş kaşıma kemiği bi yere düşmüştü zar zor aldım düşme tehlikesiyle. Zavallıcık boynunu acıtan ipe ragmen fayansta kayan tırnaklarıyla zar zor bi sandalyeyi kendine çekti onu ısırmaya başlamıştı çünkü. Adamın onu gezdirdiğini hiiiiiiçç sanmıyorum. Ve köpeğe yaş mama aldığımda zavallıcık önündeki yarım kuru ekmeğe talimken adam bana yedi o koy sen akşama veririm demişti ki bn dinlemedim o yokken verdim mamayı köpişcik poşetin bile yarısını yanlışıkla yedi. Çok heyecanlandı yerde migrostaki 1 tl lik dostluk mamalarından gördüm. Adamda ben paket alıyorum demişti zaten. Köpeğin durumu içler acısı ama köpek mutlu görünüyodu yinede. Ne yaparasam bu adamı kırmadan köpeğin hayatını iyileştirebilirim??bende işten çıkacağım çünkü.

16 CEVAP

Reyyanhan

Kopek pislik içinde ..allah onu kahretsin ..Böyle mi bakılır hayvan ..bakamiyoosa sahiplendirme yap. Anlat durumu o mala da

Zlatan

Tamam deniycem sağolun ya çok iyi tavsiyeşer verdiniz yrın bi konuşayım günah hayvana başta ben bakarım utanır düzelir demiştim de olmadı sahiplendirme iyi bi fikir

Cotontzu_Siri

onunla konuşun, gerekirse kızın söylenin, başının etini yiyin, tehtit edin

Zlatan

Nasıl yapayım sanane sen kimsin der ama böylw açık açığı cesaretim olursa söyleyebilirim tabii teşekkürler

Zlatan

Ya izinsiz vermiycem ki bence o da bakmak istemiyo belli olmuyo mu zincire bakın allah aşkına

Cotontzu_Siri

Bakmak istemese sokağa atmaz mıydı :/ kötülüğünü istiyor belki de. eğer istemezse yasal olarak hiçbir şansınız yok maalesef :(

Zlatan

Yok ya adam bana karşı galan baya iyi biri ama köpişi de sevdiğini söylüyo ne biliyim sevae yanına ytım ekmek koyöazsı bence

Cotontzu_Siri

Sevindim o zaman :) inşallah daha iyi bir hayata kavuşacak

Puppy730

Hayvan koruma dernekleri bu problemlerle ilgileniyorsa başvurabilirsiniz.

Pervin

Orman Bölge müdürlüğü'ne Belediye'ye şikayet edin.Bu resimle birlikte. Sahiipli hayvana iyi bakılmadığı ve iyi muamele edilmediği için uyarırlar hatta elinden yasal olarak alırlar. Ama arkasını bırakmayın bence nasıl olsa artık orda da çalışmıyormuşsunuz.Yer neresi bilmiyorum ama muhakkak Orman bölge müdürlüğüne şikayet edin mail atın

ursaminor

Pervin'e sonsuz katılıyorum. Sizin işten ayrılmış olmanız o köpeğin orada hala eziyet çekmediği anlamına gelmiyor. Yalnızca siz artık görmüyorsunuz o kadar. Üstelik belki sizden başka umursayan yoktur bu durumu ve o hayvanın tek umudu siz olabilirsiniz. Bu durumda bence ayrıldığınız saniye çözüm aramalıydınız. Ama geç değil hala ona yardım edebilirsiniz.

Cotontzu_Siri

Sahiplendirseniz çok iyi de. Adamın köpeği vereceğine emin misiniz? Benim köpeğimi sen kimseye benden izinsiz veremezsin derse.

ursaminor

Bu köpeğin durumu ne oldu?
Kurtarıldı mı? Öylece kaldı mı?

Minnak53

Ay yavrum yazık günah ya szofren mi bu adam cahil insan bile bunu yapmaz http://www.haykonfed.org/2015/05/06/biz-kimiz/ bu adrese çaktırmadan şikayet ediniz çok üzüldüm :(

Zlatan

İşten kovuldum. Köpişciğin son halini bilemiyorum