Yeni Katıldım Ve Sorum

Dogman

Merhaba ben yeni katıldım adım Osman 8.sinifa gectim Alman kurdu almayı düşünüyorum sizce doğru bir seçim mi vede onu bakabikecegim bir çevirili bahçem var sizce uygun mumyoksa başka köpek mı almalıyım ???? Bahçe evden uzak biraz 2-3 dk günde 1-2 saat ayırım kışın

19 CEVAP

Cotontzu_Siri

Ben bir sene daha beklemenizi tavsiye ederim, teog hazırlığınızı olumsuz etkileyebilir. 1-2 saat bir köpek için asla yeterli değil, köpek bakımı zaman ister ve göründüğü kadar kolay değildir. Yeri gelecek, o köpeğin yanından ayrılmamanız gerekecek. Bakacaksanız evinizde bakmalısınız, sokak köpeği besler gibi başka yerde bakıp günde bir kere gitmekle olmaz bu iş.

dollfacepersian

Ailenizin onayı var mı? Maddi manevi %100 destek verecekler mi?
Sizin yaşınız gereği derslerinize zaman ayırmanız gereken zamanlar olacak. Aileniz bu zamanlarda köpeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak mı?
Günde 1-2 saat ancak küçük ırk bir kopeğe yetebilir bence.
Ayrıca günde bakımı,sevgi,ilgi,egzersiz,eğitim için sadece 1-2 saatiniz mi olacak?

Zlatan

Osman ilk önce bu köpeğe gerçekten bakabilecek misin kendini bi tartmalısın. Onunla uzun yıllar geçireceksin buna hazır olup olmadığına emin olman gerek bir kez aldığında artık geri dönüşü yok biliyosun.

dollfacepersian

O zaman açk yerine başka bir ırk tercih edip evde bakmanız daha iyi olur.
Retriver grubu köpekler ilk kez köpek bakacaklara önerilen ırklardır

ygzkptn

Cotontzu_siri doğru söylüyor ayrıca bu ciddi bir iş.dersler yerine kopekle ilgilenirseniz kötü bir liseye girmek zorunda kalabilir ve depresyona girebilirsiniz.Seneye almak en uygunu

kedilikizzz

Daha çok küçüksün en çok kendine vakit ayırabileceğin yaştasın, almamanı öneririm.

Puppy730

Alman Çoban Köpeği seni gerçekten çok zorlar. İlk deneyimin bakamama ihtimâli yüksektir. Orta veya küçük ırk bir köpek sahiplenmeyi düşünebilirsin. AÇK' ye bakamazsan, hem sana hem de köpeğe yazık olur. Hiçbir köpek ırkının bakımı basit değildir ama AÇK'ye göre bakımı daha kolay olan ırklara yönelmelisin.

Zlatan

Köpeği de düşünmeliain yanında mutlu olur mu ,canı sıkılır mı? Mesela ne aıklıkla tatile çıkıyosunuz yada evden bi süreliğine ayrılıyosunuz? Bunlar hep kriter. Ben bakabileceğine inanıyorum çünkü burda sorduğuna göre köpişi önemsiyosun sanırım ❤️

Luckyssss

Ezgi baya sert yazdın :)

O yaşlar da biraz heves oluyor sanki. Benim arkadaşımın kardeşi o da 8 geçmişti ve çok istiyordu aldılar ilk iki üç gün çok ilgilendi sonra zorluğunu görünce annesine babasına yükledi hiç bakmadı bile. Senin yaşın şuan sorumluluk almak için pek ideal değil gibi. Daha çok gördüklerinden heves etmek olabilir. Bir evcil hayvan çok sorumluluk gerektiriyor, anne babanın yardımını alırsın tabi ki ama lütfen hevesinle değil de mantığınla karar verip sonradan bakımını anne babana yükleyip vazgeçeceksen alma :/

kedicigim1054

bence evde bakmak köpeği psikolojik olarak daha iyi etkiler ve kışın köpek soğukta yağmurda ne yapacak .. bence evde beslemek için küçük ırklardan köpek alabilirsin

Zlatan

Ben kedime bir iki saat ayırsam vicdan azabı çekerdim. Bnce saha küçük bi köpek alıp evin içinde besleyebilir.

ygzkptn

Bence seneye al daha iyi çalışıp daha iyi lise tutturursun ve köpeği o zaman alırsın.O zaman daha mutlu ve başarılı olursun

Dogman

dolfacepersian zaten eğitim için profesyonel bir yere yollayacağım gerisi evet
Zlatan tatil konusu veya evden ayrılma konusunda hiç diyebilirim

Dogman

dolfacepersian zaten eğitim için profesyonel bir yere yollayacağım gerisi evet
Zlatan tatil konusu veya evden ayrılma konusunda hiç diyebilirim