Nacizane Tavsiyemdir

Ece5

Sevgili arkadaşlar havalar malum aşırı sıcaklamaya başladı bizde elimde geldiğince birşeyler yapalım nolur herkes evine yoğurt peynir bir sürü plastik kapta ürün alıyor nolur onları atmayalım ve mahallelere cadde kenarlarına sevdiğiniz esnaflardan rica ederek önlerine koyalım söyliyelim onlarada hergün değiştirsinler ve mümkünse günde sadece 2 dk ayırarak bizde tazeliyelim karşı çıkan insanlarla gerekirse kavga edelim,cocuklara söyliyelim görev edindirelim sorumluluk alsınlar
Arabalarınızn bagajına koyun plastik kutuları ve suları gördüğünüz yerde verin hayvancıklara şu devirde şu insan kalabalığında sussuz tek bir can kalmasın nolursunuz birileri birşey yapmalı oda sensin unutma cabalamazsak direnmezsek ve sevgimizin arkasında durmazsak şeytanlar hep kazanır unutmayın .

7 CEVAP

ceren_6

Haklısınız bende parkta kedi köpekler için uzun mama ve suluk yaptırdım hergün 3 öğün değiştiriyorum sularını yemlerini çok severek yapıyorum ama burda alerjisi olan çocuklar oynuyor atın bunları diye tepki veriyorlar bende kedilerin hiç biri insana yaklaşmadığını insan görünce kaçtıklarını madem alerjisi var kedilerin köpeklerin susuzluktan ölmesindense parka gelmemelerinin daha doğru olduğunu beğenemiyorsanız sizde susuz yaşamayı deneyin dedim ve sustu gitti

ceren_6

ben kendimi düşünerek yaptım kedilerin köpeklerin yerinde ben olsam kimse bir avuç yem ve su vermese nolucağını göz önüne alarak yaptım şimdi ünüverstemde arkadaşlarımla bir forum hazırladık kediler köpekler tüm hayvanlarla yaşam sıkıntılarıyla ilgili sonra dağıttık imza atıp gönlünden ne koparlarsa kağıt kıyafet yem su para oyuncak onları topladık arabaya belediyeyle konuştuk parkta yer hazırladık şimdi hayvan parkı gibi oldu ev yaptık küçük kışın soğukta donmasınlar diye baya çalışma oldu arkadaşımın babası belediye de çalışıyor onun yardıımıyla ve okuldakilerin yardımıyla parkı geliştirdik

Ece5

Allah razı olsun hepinizden sizede su verenler cok olsun inşallah sıkıntıya düşmeyin hiç

Ece5

Ah keşke olsaydı keşkee

srplzngl

ceren_6
cok iyi yapmissiniz :)

ceren_6

Amin, bizim dilimiz var derdimiizi anlatıcak ama o patilerin yok işte

srplzngl

Cantanizda muffin kaliplari tasiyip iclerine su doldurarak gectiginiz sokaklara, kosebaslarina, kedilerin ve kopeklerin cok oldugu yerlere birakmak cok guzel bir fikir bence. instagramda bir bloggerda gormustum :)
tabi ki illa muffin kalibi sart degil ama boyle cok pratik olur :)