Uyarı Midesi Bulananlar Açmasın Lütfen

Kdelendelen

Kedim uzun zamandır ishaldi ilaçlar vs atlatmaya başladı, veteriner bu durumun bağırsak florası bozulduğu için olduğunu söyledi, şu an sadece gimcat in bağırsak için olan macununu kullanıyoruz neredeyse bitmek üzere, şu an kakası daha katı ama biraz kaka yaptıktan sonra yine en son ishale dönüyor, zaten hep poposunda kalıyor ishal şeklinde. Kakasını yaparken bu şekilde hemoroid gibi olması bence normal değil ama veteriner kendi kendine düzeleceğini söyledi sadece gimcat kullanıyorum onu da vet önerdi . Böyle bir şey yaşayan var mı ve normalde kediler kaka yaparlarken bu şekilde olur mu? Bilen biri varsa bilgi verebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim ve kaka olan kısmı sansürlemeye çalıştım umarım kimsenin midesini bulandırmamışımdır..

31 CEVAP

Uzun süreli ishal yaşadık. Kızarıklık olmuştu hafif, bu şekilde değildi ama. Advance Gastroenteric Sensitive mama ve 5 tane toz probiyotik verdi. Arada bi tekrarladı ishali ve ben ödül mamasından olduğunu fark ettim. Sadece macun yeterli gelir mi bilemedim. Ama yavrunun popişi çok kızarmış kıyamam, normal mi dedi veteriner?

Kdelendelen

ben de ödül maması vs uzun zamandır vermiyorum ek olarak verdiğim tek gimcat gastro olan macundu, normal dedi ishalden olmuştur ve anal kesesi dolmuş filan dedi sıktı biraz iltihap çıktı umarım geçer, beş günde bir üç kez bağışıklık güçlendirici iğne olacak umarım bir zararı olmaz sürekli aşı iğne vs maruz kalması korkutuyor. bir de poposuna bepanten krem sürün dedi ama bu sorun içeriden yani tamam süreyim de, bilmiyorum gerçekten ishalken çok vet gezdim, şu an hangisi ne derse güvenemiyorum

Kaka kıvamı düzeldi mi? Eğer düzelmediyse veterinerinizden sindirim sistemi düzenleyici özel mama ve probiyotik alabilirsiniz ama hemoroid gibi de görünüyor dediğiniz gibi. O kısım için belli bir yere kadar ilaç ya da alternatif tedaviler etkili oluyor ama belki operasyon da gereklidir, tam net konuşamıyorum profesyonel değilim günahına girmeyeyim bebeğin. En azından internetten veterinerlere atarsanız fotoğrafı daha net bir yorum alırsınız diye düşünüyorum. Umarım düzelir bebek.

Kdelendelen

Merhaba, kakası kırmızı değil kakayı sansürledim kırmızı kısım poposu, kaka yaparken bağırsağın ucu bu şekilde dışa doğru açılıyor, bence normal değil ama ne yapağımı da bilemiyorum. Acana wild praire kullanıyoruz ondan önc nd ile ishal başladı, biraz unique kullanıp karıştırarak acanaya geçtik ondan sonra kakası biraz düzeldi çok kötüydü ama bu şekilde bağırsaklarında sorun oldu ben hemoroid olduğunu düşünüyorum ama bir kediye de bunun tedavisini uygulamam pek mümkün görünmüyor

Kdelendelen

Merhaba, kakası kırmızı değil kakayı sansürledim kırmızı kısım poposu, kaka yaparken bağırsağın ucu bu şekilde dışa doğru açılıyor, bence normal değil ama ne yapağımı da bilemiyorum. Acana wild praire kullanıyoruz ondan önc nd ile ishal başladı, biraz unique kullanıp karıştırarak acanaya geçtik ondan sonra kakası biraz düzeldi çok kötüydü ama bu şekilde bağırsaklarında sorun oldu ben hemoroid olduğunu düşünüyorum ama bir kediye de bunun tedavisini uygulamam pek mümkün görünmüyor

deniznergis

hemoroid olmuş zaten görüntü onu gösteriyor .aşırı kabızlık yaşadımı kediniz su azmı içiyor

asrayildrm

aa benimki de böyle oluyor ben normal diye düşünmüştüm nedir bu?? ilk defa izledim yaparken ishal mi diye bakmak icin oda böyleydi

asrayildrm

dişkida kan yok hicbi sekilde

Kdelendelen

Aksine hiç kabızlık yaşamadı çok ishal oldu ondan dolayı oldu zannedersem, bizimkinde de kan yok ama normal de değil bence, ben bir süre çok az zeytinyağı filan sürdüm pamuğun ucuyla, veterinerin dediği gibi gimcat veriyorum ama ne yapılır bilmiyorum, veterinere sorduğumda çok üstünde durmadı yani geçer diyor ama geçmiyor

Kdelendelen

Teşekkür ederim, veteriner biraz sıkıntılı değiştirebileceğim bir alternatif yok ama internetten bir veterinere ulaşmayı deneyeceğim, flagyl şurubu da araştıracağım belkş gimcati kesip öyle bişeye başlasak bağırsak florası düzelse bu durum düzelir mi bilmiyorum, hemoroid insanlarda gerçekten tedavisi uzun süren bir rahatsızlık ve kalıcı hasarlar da bırakabilir, kedilerde de öyle olabileceği için aslında endişeliyim çünkü kedinin temizleyemeyeceği şekilde bulaşıyor bu poposu şekilde olduğu için ve temizlesek de gözden kaçabiliyor pek hijyenik değil açıkçası bu şekilde mikrop mu kapıyor da ishali bu kadar uzuyor diye de düşündüm

buse_

Sırf başlık böyle diye herkesin gelmesi..

Kdelendelen

herkese çok teşekkür ederim, Actaestfabula gönderdiğiniz linkte hemoroid sebepleri uyuyor benim kedim de eskiden dışarıda beslenmiş muhtemelen ishalle beraber o zamandan geliyor bu sıkıntılar :( veterinere gidip bunları okutsam belki ilgilenirler... kedim bana geleli neredeyse dört ay oldu asla veterinerden yana yüzüm gülmedi. burada hiçbir veteriner kan testi vs yapmıyor, kısırlaştırmayı sorduğumda direkt anestezi hemen sonra kısırlaştırdıklarını söylediler ve bu buradaki en iyi veteriner. yani acaba bağışıklığı ne durumda vs bakılmıyor. kedinin benim yanmda ilk günleriydi hiçbir fikrim yoktu o zaman da bilmediğim için ben karar vermeye çalışırken çat diye hormon iğnesi vuruldu ve dört beş ay sonra kısırlaştıralım dendi.. hatta ishalken gimcati söylemeden önce ishal ilacı kullandık sonra defalarca tekrar gittim düzelmiyor diye hatta en son patates filan ver dendi, en en son da gimcat deneyebilirsin dendi.. şimdi bu durum ve kısırlaştırma, umarım kedimin başına bir şey gelmez. merkezde iyi bir vet bulurum umarım

eceyilmaez

dediğiniz gibi dışardaki yani poposundaki yaraya probiyotiğin direkt bi etkisi olmaz zaten ama dolaylı yoldan vücut güçleneceğinden toparlamasında muhakkak etkili olur diye düşünüyorum. Bağırsak florası onlar içinde bizim içinde aşırı önemli. Tüm bağışıklığın temeli diyebilirim. Florayı destekleyerek çok daha sağlıklı olmalarını sağlayabiliriz özellikle böyle özel durumlar dışında mevsim geçişlerinde ve operasyon öncesi sonrasında

Bağışıklık için kendinizin de yapabileceği bi sürü şey var kedinize solgar 1000 mg fish oil concentrate 1000 mg yazıyor üstünde bu balık yağından her gün bi kapsül ömür boyu bile verebilirsiniz. Bağışıklığa tüy dökülmesine kalp damar herşeye iyi gelir. Kedi için lizin kullanabilirsiniz immuzinc şurup verebilirsiniz bebek şurubudur zaten. İmmunex hap yada Bunlar her kedi bakan kişide olması gereken acil durum el altı ürünleri. Benim erkek kedim çok ağır şeylerden geçti. Çok işe yarıyor. Bilgi için yazdım sadece. Anal kesenin enfeksiyonu için herhangi bir antibiyotik değilde sadece bağışıklık için iğne biraz eksik geldi. Bağışıklık her daim önemli tamam da benim anladığım kadarıyla kedicik ishale bağlı ıkınma sebepli bağırsağı dışarı çıkmış dışarıdaki kısım haliyle enfeksiyon kapmış enfeksiyonun tedavi edilip ishalinin durdurulması lazım daha sonrasında ıkınma durumu ortadan kalkacağı için kendi kendine de geçebilir. Geçmezse dışarıdaki kısım operasyon ile alıyorlar diye araştırdım. Yani tek bağışıklık için iğne yarım anlamlı geldi. Enfeksiyona karşı ne yapıcak sorun hatta herşeyi sorun bunaltın. Maalesef çoğu veteriner olayları basite indirip boş müdahale yada abartıp aşırı işlem yapıp para kazanma yolundalar. Adamına denk gelmek çok önemli. Benim erkek kedim durduk yere fenalaştı sabah 4 de veteriner açtırdım nönetçi hekim evi yakın diye uyuyormuş nasıl bişeyse neyse elli tane kan testi röntgen falan filan en son protein titrasyonu testi corona taşıyıcısı dedi ki maalesef tüm kedilerde var çok nadir olmayanı haliyle yemek yememe halsizlik baygınlık 10 15 gün kediyi veterinerde serumla besledim. Tabi çok bilgili de değildim o zaman ben bi 5 6 binlik oldum veterinerde. sonra araştır et kendim uğraş kedimi sapasağlam yaptım geçenlerde kardeşim camdan düşürmüş tabi yine çıldırdım gece vakti en yakın vet damak yırtılmış allahtan kırılmamış dili zedelenmiş diz kapağı kaymış ilk veteriner beni çok korkuttu 6 bin dedi işlemler kan röntgen iç kanama varmı falan bakıldı diz için ameliyat dilinin ucunu kesicez 6 günde yoğun bakım dedi. Neyse bi gece yatırdık küvözde sabah aldım başka vete oda tam tersi hiç bir şey yok kendi geçer dedi çok basit damak için piraldyne verdi enfeksiyon olmasın diye ben ilk vet. De korktuğum için araştırıp gitmiştim bukadar basite indirgemeleri de rahatsız etti sonra kendim Glukozamin calsium balık yağı lizin immuzinc şurup herşeyi stokladım üstüne bide salya sümük grip oldu benim oğlan zaten yemek yemiyo diz acıyo kımıldamıyo dili yara ağzı mor bebek gibi saat başı zorla enjektörle kaşıkla besledim başında nöbetler tuttum. Vet hiç bir ek bişeye gerek yok dedi ben serum bağlattım vitamin minareli destek olsun diye ilk vette çekilen röntgeni yetersiz buldum tekrar istedim başka bir kemikte sıkıntı var mı diye . Oradaki her hekime elimdeki her testi sonucu gösterdim yetmedi başka veterinere de danıştım kendi kendine geçer mi diye. Bu kez grip grip için iğne yaptırmaya tekrar götürdüm yine darladım hepsini çünkü güvenemiyorum hayvan söz konusu olunca grip iğnesi hiç bir işe yaramadı sümük balonu çıkıyordu nefes aldıkça burnundan corona zaten tetiklenecek de fib e çevirecek diye ne varsa okudum araştırdım sonra saydığım destek ürünler viyo nun halsizlik iştahsızlık bağışıklık ürünü onu da aldım pahalı ama mucize bi ürün 10 gün sonra yoğun yan destek besleme operasyonlarım sonuç verdi kendine gelmeye gezmeye başladı bu kez atlamasın diye peşinde dört döndüm şimdi çocuğum evde at gibi geziyor. Sanki hiç bir şey yaşanmamış. Ama bunu vet değil ben kendim başardım öyle düşünüyorum. Bana tek yaptıkları röntgen de nerede sorun var iç kanama var mı yok mu gerisi araştırma çabalama. Özür dilerim bilerek uzun yazdım sadece asıl konu şu, hayvanlar aşırı değerli melekler. Onları kendinizden iyi kimse tanıyamaz bakamaz ben güvenemiyorum da zaten onca para bayılmalarım boş müdahaleleri fark etmelerim evde yapabileceğim şeyleri bana orda iğne serum bilmem ne deyip ek masraf çıkarmaları falan filan insan güvenemiyor. Bu işi sırf para için değil gerçekten hayvanları sevdiği için yapan hekimlere denk gelmek lazım. Bence sen popodaki iltihap için ne kullanacak sor ilacın adını da al öğren not enfeksiyon geçince zaten ishal geçirmek için özel mama probiyotik sindirim sistemi düzenleyici bi şekilde geçicek yani sor didikle bunalt gerekirse onlar kendileri demiyorlar bile sen deyince olabilir kullanabilirsiniz diyenler çok. İshal için özel mama versin ne bileyim flagyl şuru sor verebilir miyim günde kaç ml. Reflor şase bende hiç bir işe yaramadı ishal konusunda 2 kedi ishali vakasına da kutu kutu reflor sadece normal zamanda probiyotik olsun diye verdim araştır kendin her kaynaktan. Bağışıklık için yazdığım şeyleri basit şeyler elinin altında bulundur. Nerede oturuyorsun ne kadar vet gezme ihtimalin var bilmiyorum ama Allah yardım etsin inşallah en kısa zamanda güzel haberler verirsin

Tüm işlemlerin uygulanan ilaçların dozların içeriklerin kaç vakit kullanılacağının her şeyin notunu al ben iki kedim içinde öyle bi not sayfası oluşturdum hangi zaman hangi hastalık ne kullanıldı kaç gün ne kadar doz ne zaman geçti ilaç içerikleri neydi iç parazit ne gün yaptım hangi zaman kaç kiloydular. Bilmiyorum belki ben çok detaycıyım ama bu notların çok faydasını gördüm. Bunları ahkam kesmek için demiyorum belki birinin bir işine yarar diye yazıyorum yanlış anlama benim ilk kedim akan trafikte araba motorundan düşmüştü arkadaş almış yoldan bana kitledi resmen hazır değildim evde nası bakılır bilmiyordum hatta eksik zeka ile dedim biraz kendine gelsin büyüsün salarım dışarı en azından büyümüş olur sonra büyüdü kısırlaştırdım sonra hastalandı corona taşıyıcısı muhabbeti resmen benimle vedalaştı o kötüleştiği gece ki benim erkek kedim dişinin aksine hiç yüz vermez kendi istediği zaman iki sevdirir o kadar. Neyse yazdığım gibi zorlu süreçler iyileşti allaha şükür sonra stres olmaması lazım corona tetiklenmesin diye her şeyi ona göre ayarladım ben işteyken canı sıkılıyo diye dişi kedi arkadaş olsun diye sokakta mağdur kedi denk gelir illa dedim buldum oda ağır ishaldi minnak hanım evdeki her halımı kaldırdım su gibi ishal dakika başı vileda tutamıyor hayvan bağırsak sistemi çökmüş aylarca ishal için uğraş tam geçer gibi oldu sistit kan işeme bide onla uğraş derken oda geçti. Şimdi iki gözümün çiçekleri mutlu mesut takılıyorlar evde. Bunları yaşarken her şeyi not ettim öğrendiğim. Arada açıp bakıyorum ne zaman ne yaşanmış nasıl atlatmışız. İnanın faydası oluyor. Bu benim nacizane tavsiyem.