Kedimi Yıkadım.. Bakın Lütfen

Mervulk

Kedimi dalinle yıkadım ama sakıncası var mı tüyleri biraz garip kokuyordu fare gibi oldu ama ☺ nasıl kurutabiliirm ya da ne yapabilirim

13 CEVAP

sultansbutler

iyice durulayın şampuanı sıkıntı olmaz. kurutma makinesini yakmayacak sıcaklıkta ayarlayıp kurutabilirsiniz ama ben tavsiye etmem açıkcası çok korkabilir. yavru ise fazla suyu kalın bir havlu ile alın, sonra daha ince bir bez ya da havluyla ileri geri yaparak kurutun. elektrikli sobanın önünde ya da güneşli bi yerde yapmak süreci hem hızlandırır hem de kediyi üşetmezsiniz. yetişkin ise yine soba önünde tutabilirsiniz. fazla suyu havluyla alırsınız geri kalan yerde kendini yalar. işlem bitince ödül olarak yiyecek vermeyi unutmayın.

simbakedi

bir sorun olacagini sanmiyorum ama iyice kurutun kedinizi. sampuani falan yalamasin yani ustunde kalan. kurutma makinesi iyi olur ama sicakligini da ayarlamaniz lazim sesinden dolayi strese de girebilir. bir sekilde onu kurutmaniz lazim su an yoksa hasta olabilir :( ve lutfen bundan sonra camura vs dusmedikce yikamayin kedinizi o zaten kendini hep temiz tutuyor. kokuyorsa mamasina ya da agzina bakin kedinizin. mamasi iyi gelmiyor bu yuzden agzi kokuyor ve o kokuyla kendini yalayinca size geliyordur kokusu belki. ya da agzinda yara vs vardir.

diablerose

kediniz uzun tuylu mu? kedinizin neden koktugunu arastirin bence? kumu mu pis? agzi mi kokuyor? bi hastaligi mi var? yikamak cozum degil. ve hayvan caresiz hisseder, neden beni islatti bu insan diye dusunup anlam da veremez uzulur ve sizden sogur

buse_

Havluya sarın korkuyordur şuan streslenmiştir sessiz sakin biryerde durun onunla beraber, aslında hiç yıkamaya gerek yok ama kokuyormuş :D

golsahyildirim

Havluyla çok nazikçe kurulayabilirsiniz, kedinizin üşümesine izin vermeyin tüyleri kuruyana kadar havluyla kurulamaya devam edin. İstisnai durumlar dışında kedinizi yıkamanıza gerek yok, kendisini zaten temizliyor 🐈 Dalin vb. içerikleri kullanmadan önce muhakkak araştırmalısınız.

golsahyildirim

Kurutma makinesini tavsiye etmem, aşırı korkuyorlar😓

blue_hpood

kokmasının bir sebebi olmalı, sebebini bulup ortadan kaldırmanızı tavsiye ederim. kediyi yıkamanız onu çok fazla strese sokar

Mervulk

Yalıyor tüylerini

Mervulk

Kurutma makinesiyle kurutsak korkar mı

buse_

Kurutma makinesiyle sakın kutmayın

Mervulk

Çok teşekkürler 🙏🙏

tyguler

Bende yıkadıgımda dalinle yıkamıştım ama birkaç kere daha yıkayınca kepek oldu. Yıkamanız gerekirse diye kedi şampuanı alırsanız daha iyi olur :)