Kedi Dalin Yıkanır Mı??

Derin_sila

Kedimi bebek şampuanı ile yıkamayı düşünüyorum sorun olur mu?

31 CEVAP

TATA4242

Arkadaşlar öncelikle,kedinizi en fazla 6 ayda yada 1 yıl da bir yıkayın,ev ortamında olan bir kedi için yıkamak gerekli değildir.Kedilerin kendi kokusunu üzerinden sildiğiniz için strese bağlı,tüy dökülmesi,mantar, egzama ve hatta saçkıran gibi problemler dahi yaşayabilirsiniz.Şimdi ne abarttın be aman sende,dediğinizi duyar gibiyim.Zaten kedilerin dillerinde papilla adında bir yapı vardır.Bu yapıyı bir tarağa benzetebilirsiniz,ölü tüyü alır ve tarama yani tımar işlemi görür.Ayrıca kediniz dili ile derisindeki nem dengesini sağlar ve siz yıkayarak nem dengesini zaten bozmuş oluyorsunuz.Dili hakkında çok daha fazla bilgi varda neyse.Kısacık söylersem,içerisinde kanseri bile önleyen yapılar var.Yani demek istediğim,emin olun kediniz benden ve sizden daha temiz.İlla iyilik yapıcaksanız,papatya çayı demleyip,dış parazit için kullanabilirsiniz.Lavanta ve biberiye yağı ile cildini besleyip,gine dış kontrolünü yapmış olursunuz.Elma sirkesi ile temizleyebilirsiniz,çok daha iyi gelir,ama her ne kadar duş kadar olmasada elma sirkesini maalesef sevmiyorlar.Ağzından köpük gelir ise korkmayın sevmediklerinden kaynaklı.Benim şahsen uyguladığım pirelerden bile kurtaran bişey orasını belirteyim.Ayrıca suyuna çok az elma sirkesi katıp iç kontrolüde sağlamış olursunuz.

KomurveMia

Ben 6 ayda bir yıkıyorum oda dalinle

Sydnr01

Bende dalinle yıkıyorum bi zararını görmedim

Zynpkck

Olmaz cok sık yıkamayın ama yıkarsanızda dalinle yıkayabilirsiniz cok güzel kokar bebek gibi ben yıkıyorum hicbisey olmuyo :)

SEAGULL

Kedim yaklaşık 4 yıldır benimle, ev kedisi, hiç yıkamadım, farklı veteriner görüşleri de aldım, hepsi yıkamayın dedi.

Hilalss

Bende dalin kullanıyorum hem bebek şampuanı olduğu için zararlı olduğunu düşünmüyorum.

Ozge00

Haftada 1 cok sık. Nemli bezle silin lütfen.

Sudeckmkc

İnternetten sipariş ettiğim kedi şampuanı felaket bir şekilde buram buram kimyasal koktuğu için bebek şampuanıyla yıkıyorum ben de mecbur kalınca :)

Mantar gibi bir sorunu olmadığı sürece ki o zamanda mantar şampuanıyla yıkamalısınız,kediler ASLA YIKANMAMALIDIR!VÜCUT BAĞIŞIKLIKLARI DÜŞER VE HASTA OLURLAR..kediler zaten temizdirler neden yıkıyorsunuz şu kediler bebek deyil kedi kedi bunun farkına bi varın artık

guineapigela

Ben kediler için yapilmis olan sampuani kullanmanizi tavsiye ederim ama illa kullanmak istiyirum diyorsaniz bisey olmaz heralde bilemedim

Bende dalin kullanıyorum hattaga bugun yikadim mis gibi kokuyor hic bir sikinti olmaz

BalliBadem

Hayır sorun olmaz ben yazın alerji olduğumdan bebe şampuanıyla yıkıyorum

Pnarr

Bizim kedi suya girmiyo hic bende yıkamak istiyorum ama sevmiyo

Pnarr

Nasıl alıştırabilirim

F3rnweh

Deri hastalığı bulunan kedime 1 yıl kadar kedi şampuanı kullandıktan sonra Dalin'e geçiş yaptım ve herhangi bir sorun gözlemlemedim.