Günde Kaç Kere Çiş Yapıyor?

Elliiiis

Arkadaşlar kedime 1 günde 1-1.5 kase kadar su içirmeye çalışıyorum ama içiyor mu içmiyor mu pek emin değilim. Ve günde 1-2 kere idrara çıkıyor. Bu normal mi? Sanki önceden daha fazla gibiydi bilmiyorum bir tedirgin oldum. Fikri olan yardımcı olabilir mi

19 CEVAP

Kebikec

Ufakken daha sık çıkıyorlar sanırım tuvalete. Benimki de önceden 4 5 kez idrar yapıyordu şuan 2 veya 3'tür.

Beyzaduman

Kesinlikle evet. Kediler su içmeden önce koklarlar. Oksijenle sık temas eden yani akan suyun kokusunu tanırlar. Bu sebeple su pınarından daha çok içiyorlar. Dikkat ederseniz çoğu kedi su içmeden önce su kabına pati atar, hatta bazen suyu döker. Bunun temel sebebi suyu hareket ettirme isteğidir. Su pınarı sayesinde temiz, taze suya ulaşmaları kolaylaşıyor. Ama tabii su pınarının temizliği de çok önemli. Yıkanmayan, suyu tazelenmeyen, filtresi düzenli değiştirilmeyen su pınarından istenilen verim alınmaz.

DAMLAYMANAV

En az günde 3 defa olması gerektiğini söylemişti veteriner bize. Suyunu çok sık değiştiriyorum ancak öyle su içmesi artıyor

Beyzaduman

Günde 4-5 kez yapıyor. Bazen 3 oluyor. Su tüketmesine çok dikkat ediyorum, su pınarı kullanıyoruz.

Elliiiis

Çok teşekkür ederim su Pınarı araştırcağım en kısa sürede

Elliiiis

Kedim önceden daha sık yapıyordu ama şimdi max 1-2 kere yapıyor. Su içiremiyorum resmen.... ve idrar yollarında susuzluktan veya böbreklerinde bir problem yaşamaktan çok korkuyorum...

Beyzaduman

Benim de en büyük korkum böbrek sorunları. Su pınarı, bolca yaş mama vermek gibi şeyler yapıyorum. Tavuk suyu, et suyu, kemik suyu da veriyorum bazen. Tavsiyemdir.

Elliiiis

Ben de daha sık yapmaya özen göstereceğim. Gerçekten sağ olun umarım bu durumu düzeltirim

Elliiiis

????

Elliiiis

Teşekkür ederim

Kedim günde 2 3 kere yapıyoru bazen de 1.

emreovec

İki.

Elliiiis

Benim kedim bir ya da iki yapıyor suyu sanki zorla içiriyorum :(((((( su pınarında içmesi daha da artıyor mu

Pufininelifi

Bizimki 2-3 kere yapıyor.

Palyaco

Su pinari kullanın günde 2 ve 3 kere çıkar 1 yaşındaki kediler yavru kediler daha çok yapar