Petshop Kedi Satışı

blue_hpood

arkadaşlar, petshoplarda kedi satışı izni var mı? rizede yaşıyorum, burada bir petshopta satılık british yavrular gördüm. ne yapabilirim?

43 CEVAP

sultansbutler

diğer illerdeki petshopları bilmiyorum ama bizim buradakilerde yavrular sütten kesilmiş oluyor, hasta/durgun pek görmedim hepsi genelde oyun oynuyor, canlı duruyorlar. ve dediğim gibi max 1 ay petshopta duruyorlar o da taş çatlasa yani. hele yavrular 2 3 haftaya satılıyor. petshopları savunmuyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın dediklerim. ama ne şikayet edecek yer var ne de engelleyecek kanun. bununla avunuyorum en azından.

Beyzaduman

Zaten bu petshoplar böyledir. İşleri güçlüleri hayvan satmak çoğaltmak çoğunun. Bir de küstah olurlar. Suçlarını da kabul etmezler. Rabbim öbür dünyada cezalandırsın.

aycylmz

@Ixterene size öyle der tabi, petshoplara fazla güvenmeyin derim ben.

Ixterene

@blue anne ve babayı sahiplerine verirken videosunu attılar yani makine gibi doğurtmuyorlar

blue_hpood

bu bir ticaret işi. insanlar ne gibi konular ne gibi saçma hileler yapıyor biliyorsunuzdur. basit bir videoya inanmış olamazsınız.

zibityus

kendilerine bunun yanlış olduğunu bu yüzden onlardan alışveriş yapmayacağınızı söyleyin ve oraya giden tanıdıklarınızı da uyarın

blue_hpood

lxtrene kimlerin ne konuda yalan söylediğini bir bilseniz, aklımız şaşar.. özellikle ticaret yapan bir insana işi hakkında doğru söylüyor demeyin, asla söylemez.

Sahil camiinin civarındaki avcı shopdan mı bahsediyorsunuz? Eskiden oralarda oturuyordum birkaç kez ben de görmüştüm. Doldurulmuş hayvan da satıyorlardı sanırım. Belgesiz, kayıtsız kuyutsuz satıyorlarsa şikayet etme hakkınız var. Şansınızı deneyin bence

@lxterene ahaha eminim annesine çok iyi bakıyorlardır şimdi. Siz de onu oradan "kurtarmışsınızdır" şimdi vicdanınız falan da rahattır:)

Insan

@lxtrene Aslında en iyi petshop en iyi yalanı söyleyen petshoptur

belediyeye şikayet edin derim ben ama izinleri varsa ona birşey diyemem

blue_hpood

Insan yasak bitiminde tekrar gidip bakacağım, satılmayan kediler bu süre zarfında orada mı tutuluyor acaba?

blue_hpood

sultansbutler avcı petshop. tatuli veterinerin hemen yanındaki petshopta.

blue_hpood

Insan o hâlde çok geç😞
ben yine de gidip bakacağım, bulamazsam soracağım.

blue_hpood

Beyzaduman gerçekten çok yazık. minicik bir yerde iki kardeş kalmıştı.. sanırım onları da almışlardır😔