Her Gün Farklı Yaş Mama Vermek Zararlı Mı

pompompurin

merhaba. kedim seçici olduğu için ve çeşitlilik amacıyla farklı farklı yaş mamalar deniyorum. bazen gün içinde iki farklı mama yediği oluyor. kuru maması hep aynı. yaş mamayı farklı vermem sindirim problemi yapar mı sizce

32 CEVAP

pompompurin

kedim dişlerini asla fırçalatmadığı için oral mama kullandım. büyük taneli mamalar kullanmaya çalışıyorum. dental kedi ödülü veriyorum arada. her gün çubuğu var onunla oynatıyorum kemiriyor. bu şekilde her gün yaş mama yemesine rağmen hiçbir sorun çıkmadı. sormak istediğim şey her gün yaş mama verilir mi değil. farklı iki kuru mamayı karıştırmak gibi, yaş mamaları karışık vermek sorun yaratır mı onu merak ettim. sorum çok farklı tartışmalara sebep oldu :/

pompompurin

@edosh teşekkür ederim, çiğ beslemeye alıştırarak çok güzel bir şey yapmışsınız. naz hanımı ben de takip ediyorum. benim çocuk yavruyken severek arada yiyordu çiğ eti fakat kemik vermeye bile geçemeden garip bir şekilde soğudu. şimdi yaş mamayı bile severek yemiyor. nutri, schesir gibi markalara ağzını sürmez