Arkadaşlar Lütfen Yardım Lütfen ;((

buse_

Annem kedimizi yarın göndericek asıl sahibine, yani sahiplendiren kadına :( lütfen yardım edin, gitmesini istemiyorum onu çok seviyorum hepimiz ailecek seviyoruz ama bazı nedenlerden dolayı galiba göndericek :(( ne kadar yalvardıysam ağladıysam hiç bi işe yaramadı akıl verin bana nolur ;(((

47 CEVAP

Elliiiis

Ya özel ne olabilir maddi açıdan sıkıntı yaşamıyorsanız? Kediye bakamayacak olmanın geri göndermenin ne gibi özel bir şeyi olabilir algılayamıyorum cidden. Ben farklı algılıyorum. Lütfen kediyi aldığınız kişiye geri bırakın. En sağlıklısı bu. Çocuk oyuncağı değil bu. Farkına varın lütfen.

tyguler

Özel nasıl bir şey olabilir ki bir hayvanın hakkına girecek kadar. Tamam size saygı duyuyorum ama hayvanıda düşünmek lazım. Oyuncak değil ki bu gerçek bir can ondan al geri ver falan hayvan strese girer psikolojisi bozulabilir.
Şimdi dersiniz saygı duymuyorsunuz özel durumuma diye ama burada bir can söz konusu ki bir can söz konusuysa kusura bakmayın ama o kadar tolerans beklemeyin kimseden.
Yapabieceğiz bir şey yok sanırım annenizi ikna etmek için, şimdi vermezse ileride bir sorun daha olursa o zaman da geri vermek isteyecektir.

Lakis

Bir çocuğun canı senin özel dediğin sebeplerden daha kıymetli farkında mısın

Elliiiis

4 tane kedi bakarken babanızın alerjisi sanırım kış uykusundaydı. Sonra geldi çattı bir aylık minicik yavruya sanırım. Ayyyyy keşke hayvan sahiplenirken biraz yaş,akıl, sorumluluk testi falan yapılsa... nerdeee önüne gelen ‘ çok seviyorum kedileri kedi almak istiyorum ‘ diyip aldıktan sonra bakamayıp bahanelerin ardına sığınıp minicik canın resmen duygularının katili oluyorlar. Yazık.

Elliiiis

4 kere kediyi nerde baktın acaba? Evde baksan bu kediyi neden neden özel sebeplerden geri vereceksin acaba? 4 kediye özel sebep yok da bu yavrucağa mı var? Sokakta baktıklarınıza benzemez.

Elliiiis

Tamam canım. Sen kedini geri ver. Kimse burada çocuk teselli edemez. Burası canlara yardım platformu. Bakamayacağın, alamayacağın sorumluluklardan uzak dur. Heveslerini başka şeylerde kullan. Kusura bakma maddiyat vs olmadığı sürece hiçbir özel neden geçerli değil. ( aile sağlığı vs hariç )

tyguler

Sen izin veriyorsun demek ki kedinin gitmesine. O zaman daha konuşulacak bir şey yok sen izin veriyorsan buraya yazmanın hicbir anlamı yok

patipatili

Merhaba, yargılamaya gelmedim ama özel durumu çok merak ettim. Sonuçta anonimiz burda çoğumuz arkadaşlarımızın vs olduğu da bir ortam değil çoğunlukla o yüzden bence söylehebilirsiniz özel durumu. Cidden çok sıkıntılı bir şey ise eminim yapıcı çözümler çıkacaktır

diablerose

evet ya, hem asıl sebebi soylemeyip hem de bilmedigimiz bi duruma cozum onerisi beklemeniz cok sacma kusura bakmayin. bi yerde saglik sebebi demissiniz ama bu neden ozel olsun ki zaten anonimsiniz

blue_hpood

o hâlde boşuna ağlamışsınız.

Lakis

Diğer baktığınız 4 kedide babanızın alerjisi nerede imiş

tyguler

Bir şy soracağım meraktan soruyorum, 4 kedi beslerken alerji olmamış da şimdi mi olmuş.
Neyse..

Elliiiis

Gönderme sebebi nedir?

En son kusuyordu durumu nasil

buse_

Nedenini söylemek istemiyorum, umarım saygı gösterirsiniz bu şekilde yardımcı olursanız sevinirim