Aşı Konusunda Kararsızım Yardımcı Olur Musunuz

oztasilares

Aşıları bitti en son lösemi aşısını yaptırmak istediğimi söyledim veteriner 20 gün sonra gelin yapalım dedi. İnternette kansızlığa neden olduğu yazıyor o kadar tehlikeli bir aşı mı ? Kimisi yaptırılması lazım diyor kimisi de yaptırmayın tehlikeli diyor yardım eder misiniz ? kedim 5 gün sonra 5 aylık olacak

21 CEVAP

pamuk18pamuk

Bütün aşıların yapılması gerekiyor bu kedinin sağlığı için . Kansızlık olmasın diye yapılan bir aşı kansızlığa neden olur mu sizce?

pamuk18pamuk

@yasement birşey soracağım merak ettim de. 115798 puanı nasıl topladin?

pamuk18pamuk

Bir işe yaramadığını biliyorum merak ettim

pamuk18pamuk

Ben sadece yuva bulucu rozeti almadım diğer hepsini aldım patici rozeti de aldım 100 kere patileyince

KedimVar

Bence bütün aşılarını yaptırmalısınız. Ben iki kedime de yaptırdım. Biri 4 yaşında diğeri 4 aylık

Denizzzzzz

Lösemi aşısı yaptırmadan önce kantahlili ile virüs varmı diye kontrol etmek lazım yoksa yapılabilir

Zeynooo

Ben lösemi ve kuduz gerekli görmüyorum .

pamuk18pamuk

@zeynooo Lösemi ve kuduz önemli aşılar ve yapılması gerekiyor belkide en önemlileri zaten aşıların hepsi çok önemli

HAY_DOST

Ben yaptırdım hiçte bir şey yok ve kedim şu an 3 yaşında

Benim1kedimvar

Ben yaptırmayı düşünmüyorum

oztasilares

Veteriner getirtmemiş sonra getirteyim dedi ama gerek yok kalabalık bir ortam da değil ve aşısız bir kediyle temas etmiyorsa yaptırmayın dedi bende güvendim yaptırmayacağım.

oztasilares

teşekkürler

yasement

Losemi oncesi bi test yapiliyor. Fiv de gorunuyor hatta o testte. Negatifse yaptirabilirsiniz korkmadan.

yasement

Ama bize de oyle demisti baska kediyle temasi yoksa gerek yok diye. Biz bahceye cikariyoruz diye yaptirdik

pamuk18pamuk

Lösemi başka kediden mi bulaşıyor?