Arkadaşlar Ne Yapacağım Bilemiyorum

blue_hpood

mahallemde bir kedi var, hamile. fakat öksürüyor ve öksürürken çıkan sesler hiç hoşuma gitmedi. kendisi çok sevecen. bu süreçte ne yapabilirim bilmiyorum. eve almak istesem doğum stresine katlanabilecek biri değilim. bu yasaklar sonrası arkadaşımla veterinere götürecektik fakat yasak sonuna kadar ya doğurursa ve onu bulamazsak? rizede olup geçici olarak bakabilecek biri var mı? en azından bu yasak sürecinde, sonrasında ben veterinere götüreceğim.

16 CEVAP

Hilalllllll

Benim sokak kedilerimde öksürüyorlar 2 yıldan beri ama siz yinede içiniz rahat olsun diye veterinlere danışışa bilirsiniz

Hilalllllll

Kedi sizce tahminen kaç yaşında

blue_hpood

iki belki üç olabilir. emin olamıyorum maalesef

Hilalllllll

Doğum stresine katlanamam demissiniz zaten sokak kedileri ev kedilerine göre rahat doğum geçiriyorlar kedinin doğumuna az kalmış galiba karnı baya şiş umarım sağlıkla doğum yapar şimdiden hayırlı olsun 🐈🥰

blue_hpood

yardım..

blue_hpood

Hilalllllll ben sahiplendirmek istiyordum yavrularını

blue_hpood

Hilallllll kediyi eve almayı düşünüyorum fakat emin değilim. bu yüzden geçici yuva arıyorum. karnı gerçekten şiş o yüzden acilen bulmam lazım. teşekkür ederim

blue_hpood

rizeden kimse yok mu

Hilalllllll

Yeni soru aç bence başlık olarak rize de yaşayan var mı diye olan varsa bakarlar zaten umarım bulursun

blue_hpood

Hilallllll sahiplendirmek değil de geçici olarak birisi yasak sonuna kadar yuva olabilirse ben yasaktan sonra tedavi ettireceğim. fakat yavrularının sahiplenmesini isterim. yarın tanıdığım bir ablaya da ulaşacağım.

pompompurin

evde hamile sokak kedisi baktım. daha doğrusu o eve geldi. çok güzel bir tecrübe. mucizeye tanıklık etmiş oluyorsunuz. yavrular 1,5-2 aylık olana kadar evde bakabilirim diyorsanız eve alın bence. zaten çok kolay sahiplendiriliyorlar. sokakta doğarlarsa sonları belli. sonra da belediyede kısırlaştırıp iyileşince sokağa geri bırakırsınız.

blue_hpood

mapompompurin maalesef benim bakmam mümkün değil. olsa zaten alırdım.. en azından geçici bir yuva bulursam yasak sonunda tedavisini yaptırıp bahçeli evi olan bir abla var, ona emanet edeceğim, yavrular doğunca yavruları da sahiplendireceğim:)

MOGU

veteriner hekime randevu alıp gidebilirsiniz, bu konuda yasak yok.

blue_hpood

Hilalllllll rihaykoya da yazdım bir başlık daha açayım tekrardan, teşekkür ederim

Hilalllllll

Bide yasak sonuna kadar doğum yaparsa yazmıssımız ve bir daha bulamassam yazmıssımız zaten kedi size alıştıysa yemek yemek için zaten kesin gelir yemeyin yedikten sonra Kesin yavruların yanına gider o zaman takip ederseniz yavruları bulmuş olursunuz hami sahiplendirmek istiyor musssun ya onun için