Kedim Balkon Demirinde Yürüyor

iremaksell

kedim şu anda 2.5 aylık ve birkaç gündür balkonumuzun demirlerinde yürümeye başladı gördüğümde çok korktum fakat ani bir tepki vermedim. Çıktığı zamanlarda da sakince seslenip bir oyuncağını gösterip indirmeye çalışıyorum.fakat gerçekten bunu bir oyun haline getirecek olmasından çok endişeleniyorum.ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

18 CEVAP

Reyyanhan

Bi sineklik canı var... sinek gördüğü kuş gördüğü zaman ne altındaki boşluğu görüyorlar nede başka bişey ..uçup gidiyorlar asla taviz vermeyin sizinle tasmalı çıksın ..yoksa yok. Rahat duruyo diye birşey Yok

Benim1kedimvar

Merhaba benim kedim de aynı şekilde oralarda yürüyordu bizim oralar biraz daha alçak Demirler daha yüksek sonrasında kendim hep oradan düşer oradan düşer diye tahmin ediyordum hep oradan koruyordum tam tersi yan tarafından düştü açıkçası çok dengeli diye bir şey yok benim kedim de çok dengeli bir buçuk metre yükseğe atlayıp geri düşerken gayet rahat bir şekilde düşer biliyordu ama tabii ki bu balkondan atlamak ve aynı şey değil Benim kedim o ince demirlerin üzerinde de yürüyordu tutuyordu çıldırıyor duk tabii biz ama güvenlik. Agindan başka hiçbir onlem almak işe yaramaz Benim Kedim çok dengeli Benim kedim yapmaz diye bir şey yok bir hikaye okudum Bir tanesinin kedisi 5 yaşındaymış beş sene aynı evde düşmemiş düşmemiş 5 senenin sonunda düşmüş Bence güvenlik ağı oluşturun

kedilikizzz

Balkona çıkarmayacaksınız balkonun kapısını kapatıp siz sıcaktan yanacaksınız çözüm sadece bu. Bir kaç gün sonra buraya kedim balkondan düştü ne yapmam lazım açık veteriner yok gibi bıdı bıdı şeyler yazmak istemiyorsanız o balkonun kapısını kapatın.

yasement

Çok tehlikeli balkona çikarmayin bence

dollfacepersian

Bu çok tehlikeli ve bunu engellemeniz çok zor.Balkona güvenlik ağı gibi bir şey yaptırıp güvenli hale getirmeniz en iyisi. Balkon bu sekildeyken balkona kesinlikle çıkarmayın bence

Aynen öyle.. Benim teyzemin kedisi de 7 yaşında düştü. Halbuki korkak bir hayvandı yaklaşamazdı o an pencere 2 dakika açık kalmış ve bir sinek böcek ne gördü bilinmez ama atlayıvermiş. İnanın sonu sizin içinde onun içinde çok acı olabilir. Bırakın orada vakit geçirme gibi uzun zamanı, 1 dakika dalgınlığa bile gelmiyor hiç güven olmaz :ı

Lesiment

Merhaba @iremaksell benim kedim de ilk geldiğinden beri hep balkonun mermerine , odanın camına çıkıyor gerçekten ilk çıktığında çok korkmuştum ama artık korkmuyorum çünkü gerçekten çok dengeli bir hayvan dışarıyı izliyor ve içeriye geçiyor . Ama sizin demir baya ince bakmak istediği vakit kucağınıza alın ve öyle baktırın . Veya da kalın bir demir taktırmak gerekir kedinin güvenliği için .

Baskay

bence çıktığı zaman alın benim kedilerimde balkona çıkıyorlar ama ben güvenlik ağı yaptırdım çok rahatız

dollfacepersian

Baskay
Güvenlik ağını nerden aldınız veya yaptırdınız acaba?

hayvankurtarma

balkona çıkarma benim yavru biricik kızım az önce hayat gözlerini yumduu

georgestaub

@hayvankurtarma

üzüldüm nasıl oldu kaçıncı kattan düştü :(

bizim salon fransız balkon aklım çıkıyor yaz vakti pencere açıkken salon kapısı hep kapalı olur.

hayvankurtarma

  1. kattan düştü minik meleğim

Baskay

dolfacepersian güvenlik ağını internet üzerinden aldım (TRİXİE KEDİ CAM KORUMA AĞI 2X1,5M, YEŞİL) *********** .com sitesinden almıştım fiyatını hatırlamıyorum

dollfacepersian

Baskay
Dayanıklı ve takılıp çıkarılabilen bir ürün mu? Ne kadar süredir kullanıyor dunuz?

Baskay

Dollface persian 1 aydır kullanıyorum benim bildiğim çıkarılmıyor ama siz yinede araştırın derim