Hangi Marka Mama Kullanırsam Kedimin Tüyleri Dökülmez?

MrCatReis

Hepinize meow! Başlıkta da görüldüğü gibi çoğunuzun belki de en çok şikayet ettiği konulardan biridir bu.. Umarım derdine deva olan bir mama bulan vardır da bana da umut ışığı olur 🙄 Ve bende ona çok çok teşekkür edebilirim beni bu durumdan kurtardığı için 😻 Beklemedeyim.. Gitmeden de sizi reisle tanıştırmış olayım😸

7 CEVAP

melist35

bunun için tüy destekleyici mama kullanmalısınız. en iyisi royal canin skin&hair, içeriğinde piyasadaki en yüksek omega 3-6 var. ikinci önerim ise proplan optiderma. ikisi de tüy dökümünü ciddi oranda azaltacağı gibi kedinizin yumuşacık parlak tüylere sahip olmasını sağlayacak

yokistead

Hangi mamanın tüy dökmeyeceğini bilmek imkansız. Birkaç aydır acana kullanıyorum hiç olmadığı kadar tüy döküyor. Her odada tüy toplama rulosuyla takılıyoruz. Derler ki acana çok iyi mama. Başkasının kedisi acana yerken tüy dökmüyor iyi geldi diyor mesela. Ben Nd.den memnundum. Denemeden bilinmeyen bir denklem bu mamanın kediye olan etkileri...

MrCatReis

Hah bu arada aklıma gelmişken şunu da belirtmek isterim ki, Reis kısır ve yetişkin birde balığa alerjisi var gibi çünkü onu her yediğin de isal olma gibi bir durumu oluyor. Bunlara göre öneren arkadaşlar olursa çok mutlu olurum.. 😊

eEymme

bütçe sorununz var mı acaba ?

tyguler

Kediden kediye çok değişkenlik gösteren bir şey bu. Mesela proplan elegant derma çoğu kedide işe yarıyormuş benim kedimde hiçbir azalma göstermedi.

Deneyip bulmanız gerekiyor malesef

Catwork

mevsim geçişlrinde dökülme cok oluyor özellikle yaza girerken hastamı oldu diyerek tedirgin ediyo insanı; -) tüy dökülmesinin birçok sebebi var aslnda hastalıklar hormonal durumlar vs vs onları araştrmak lazm ilk önce
mama kısmına gelirsek benim kedilerimdede ciddi dökülme vardı cok mama değiştriyorm bütçeme uygun olanını alıyrm ucuz mamalarn daha cok döktüğünü gördüm sanırm mamalarfa bişeylern eksikliği tüye net bi şekilde yansıyor proplan kısır kedi maması kullanıyrm sanki şimdi daha az dökülüyor ama bnun yanı sıra omega ve vitaminler de kullanıyrm faydasını cok gördüm. Birde tarakla tarıyorm sık sık elime gelen tüy oranıyla dökülmeyi kıyaslıyrm: -^

melist35

bunun için tüy destekleyici mama kullanmalısınız. en iyisi royal canin skin&hair, içeriğinde piyasadaki en yüksek omega 3-6 var. ikinci önerim ise proplan optiderma. ikisi de tüy dökümünü ciddi oranda azaltacağı gibi kedinizin yumuşacık parlak tüylere sahip olmasını sağlayacak