Kedime Kendi Maması Hariç Yiyecek Vermeli Miyim Vermemeliyim

Sunshinelight

Her akşam biz yemek yerken yanımıza gelip masum masum bakıyor bende dayanamayıp yoğurt ayran meyveli yoğurt salata portakal zeytin gibi yiyecekler veriyorum sıkıntı olur mu

7 CEVAP

Esims

Bu alışkanlıktan kedinizi biraz vazgeçirmeniz lazım. Özellikle tatlı şeyler vermeyin asla. Verdiğiniz şeyleri azaltarak minimum kapasiteye indirin :)

simbakedi

yoğurt ev yoğurduysa verin yoksa vermeyin hele ki meyveli yoğurt hiç vermeyin. şekeriydi laktozuydu uğraşmayın. zeytin aşırı olmadıkça verebilirsiniz çekirdeğini çıkarıp yıkayın ama fazla tuzlu kalmasın. portakalın zararlı olduğunu duymuştum emin değilim intten bakabilirsiniz. ama sofradan mümkün olduğunca yemek vermeyin

sultansbutler

vermeyin. bi yararı falan yok çünkü o yiyeceklerin. yoğurt, kefir, malt gibi şeyler verebilirsiniz. ama çok sevdiği işte atıyorum zeytin, peynir, kaşar falan da bence ödül maması yerine kullanılabilir. mesela süzme peynir seviyorsa hazır paket ödüller yerine ondan küçük miktar verilebilir güzel birşey yaptığı zaman. ya da tavuk eti, ciğer haşlayıp verebilirsiniz.

Yiyebileceği şeylerse verin. Yoğurt, et, tuzsuz peynir vs gibi. Hep mama yemekten sıkılabiliyorlar:)

Siyammm

Biz yaptik siz yapmayın. Mutfağa girmesi yasak. O da kapıya oturup ağızımıza bakıyor. Hiç beklentiye girmemesi daha iyi sonra mama yememeye başladı

Sznyll

Şekerli ve tuzlu şeylerden kesinlikle uzak tutun. Portakal, meyveli yoğurt şeker oranı yüksek şeyler. Ayran, zeytin tuz oranı yüksek şeyler. Haftada bir ev yoğurdu verebilirsiniz bir kaşık. Tuzsuz peynir verebilirsiniz. Biz bir kere tuzsuz lor vermiştik. Kendinize beyaz et yapıyorsanız biraz onun için tuzsuz baharatsız şekilde haşlayıp verebilirsiniz. Eğer masadayken her defasında bir şey yedirirseniz alışkanlık olur. Sonra rahat rahat bir şey yiyemez olursunuz.

Sunshinelight

çok teşekkür ederim cevaplarınız için