Scottish Fold Eklem Sıkışıklık Yaşayan ?

Merhaba 1 haftadır topallayan kedime genetik rahatsızlık olduğunu 4 bacagındada eklem sıkışıklığı olduğunu söyledi vet ama kedim sadece sol ön ayağını topallıyor hatta vet sol arka olarak anlayıp röntgeni öyle çekmiş ve direk bu teşhisi koydu daha sonra sol ön den çekti onaya aynı şeyi söyledi ve genetik hastalık kemik güçlendirici ve agrı kesici verdi gönderdi açıkçası pek tatmin olmadım çünkü röntgende gösterdiği 4 bacağın eklemide aynıydı bu hastalığı daha yaşamış olanlar varmı deneyimlerinizi paylaşırmışsınız ?

16 CEVAP

@pompompurin scottishlerle ilgili açılan her başlığa saldırmak anlamsız. Soruyu açan kişinin fake olmadığı da belli gayet. Dediğim gibi, her scottish fold hastadır. Hepsi eklem ağrısı çeker, kulakları da bu yüzden kıvrıktır. Yani bu platformda "scottish kedim topallıyor." gibi bir ifade neden abes kaçsın? Tesadüf değil bu, hepsinde var bu illet. Malumun ilanı yani. Bu yüzden üretilmemeliler, satın alınmamalılar ve mümkünse soyları tükenmeli. Başlığı açan kişiye tekrar geçmiş olsun diliyorum.

Kediniz scottish fold. Bu ırkın hepsi hasta, hepsi eklem ağrısı çekiyor yani yapacağınız pek bir şey yok. Geçmiş olsun.

Zesinnn

Ne kadar kaba ve kendini bilmez insanlar var ya hayret ediyorum siz birde kendinize hayvan sever diyorsunuz allahım eklem rahatsızlığı sadece iskoçlara özel bir durum değil benim sokak kedim bildiğiniz tekir ondada bu rahatsızlık var normalce bir soru soruluyor amacınız sadece saldırma belki bilmiyor bu cinslerin rahatsızlığını yardımcı olmak yerine böyle saçma şeyler yazarak oh bügünde scottishi olan birine saldırdım diyip rahatladım falan diyorsunuz galiba şaka gibi.... her zaman satın alma sahiplenin arkasındayım ama alan almış bilinçsiz bir şekilde para ile alınan hayvanın günahı ne acı çekip ölsün mü cidden zeka seviyenizden endişe duyuyorum sizin..(.>>) ‘’’’’glukozamin ve d vitamini içeren takviye daha önce kullandınız mı röntgen görüntüsü veteriner hekiminizden rica edip alım başka veterinere gidin benim gittiğim veteriner bana bio pet active glukozamin malt plus önerdi düzenli verdiğim zaman gerçekten oğlumun topallaması azaldı daha rahat oyun oynamaya başladı ama şöyle bir şey var 1.5 yaşına kadar kemik gelişimi devam ediyor ve büyük ihtimalle rahatsızlığı dahada artacak onu rahatlatmak için yüksek yerlerden atlamasına izin vermeyin çok aşırı oyun oynadığında duraksadığında eklemlerine bastırmadan masaj yapabilirsiniz bizim veteriner hekimimiz veda’nın diş ve kalsiyum desteğini verdi 3 ayda bir kür olarak kullandık haftada 3 gün glukozamin verdik ve mamasında glukozamin bununduğu için nd kitten kullandık biz hiç ağrı kesici kullanmadık bizim hekimimiz ağrı kesici anlık çözüm olduğu için ve böbreklerede zarar verdiği için kullanmayalım dedi ve güneş görmeside onu rahatlatabilir sıcak ve bol d vitamini açısından bildiklerim bu kadar ama veteriner hekiminizi değiştirmenizi öneririm bizim için bile ağrı kesiciler zararlıyken el kadar yavruların vücudu ne

diablerose

boyle bi konuda neden kolpalik yapsinlar

diablerose

gecen biri zeytinyagi ve kefirin iyi geldigini soylemisti. bi deneyin isterseniz. kefir laktozsuz olmali

ailur0phile

Merhaba kedinizin annesi ve babasını biliyor musunuz? Hangi ırk?

ailur0phile

Teşekkür ederim yanıtınız için.

simbakedi

belki on patisi digerlerine nazaran daha cok agriyordur bilemezsiniz. genetik oldugu icin her turlu agri cekecek yani bana veterienrin soyledigi abes kacmadi

Benim kedimde de var.
Uzun süre yattığında aşırı bir topallama oluyor ki yürümeden direk tekrar oturuyor olduğu yere..
Ayakta dikilirken sürekli sol patisini yukarıda tutuyor yere bile koymuyor..
Genetik bir hastalık ve maalesef tedavisi yok..
Ben hergün glikozamin, D vitamini ve eklem güçlendirici veriyorum.
Eskiye nazaran bu ilaçlardan sonra bşraz topladı..
Eskiden çok topallıyordu şuan bşraz biraz aksıyor.
Keşke elimizden bişi gelse de bu olayı tamamen ortadan kaldırabilsek.
Çok geçmiş olsun sizi çok iyi anlıyorum.
İyi bayramlar

Bizim kedimizde başta ayağının üstüne yatarak topallıyordu ama 5 dk içinde normale dönüyordu o yüzden uyuşuyor zannettik ama artık yürürken koşarken hep topallıyor ilaçları kullanınca normale dönermi ? Sizin kediniz nasıl oldu benimkide topallamayı bırakırmı yani sizinki bıraktımı çünkü artık oyun oynarken olta oyunu yatarak oynuyor eskisi gibi hareketli değil konuyla ilgili tüm detayları mesaj olarak yada burdan yazarsanız çok sevinirim

Bu rahatsızlıkta glikozamin Ve eklem güçlendirici çok önemli ve ciddi faydaları var kesinlikle kullanın.
Benim kedim bu ilaçlardan sonra çok güzel topalladı..
Eskiden sürekli topallıyordu, bu yüzden koşmuyordu.
Kardeşi oyun oynarken o sadece bakıyordu.
Olta oyununu bile oynamıyordu siz düşünün çünkü patisini kaldıramıyordu.
Bende ilk başlarda yattığı için kolu uyuştu heralde diyordum ama aslında ağrıdığı için öyleymiş..
Şuan çook uzun süre uyuduğunda kalkıyo hafif bi basıyo patisinin üstüne sonra bir kaç adımdan sonra topallaması geçiyo.

Çok güzel toparlandı diyecektim pardon:)

ailur0phile

Kedinizin annesi babası ne irkti ?

Herkesin kedisi topalıyordur belki ara ara çok kez denk gelmiş olabilirsiniz ama emin olun kimse kedinin topallamasının kolpalıgı ile ilgili bu kadar ayrıntı vererek yazmaz eğer bundan rahatsız olduysanız konu içeriğini okumak zorunda değilsiniz ki böyle düşünüyorsanız bende sizin pet sahibi olduğunuz konusunda şüphe duyarım burası fikir alışverişinde bulabileceğimiz bir platform bu platformdan bu kadar şikayetçiyseniz kullanmak zorunda değilsiniz benim yaşadığım psikoloji ona birşey olabileceği korkusu ile burdan fikir almak istiyorum

Hayır daha önce bir arkadaşım petshop tan satın almış daha sonra evlendiği için kediyi ben sahiplendim 7 ay önce