Kedisini Eğitebilen Varmı?

Eğitebildinizmi kedinizi eğittiyseniz hangi komutları öğrettiniz?

16 CEVAP

Valla ben kedimi değil ama kedim beni eğitti..
Gece uyurken Odada çok ses çıkartıyo diye uzun süre eğitmeye çalıştım, şimdi gece ses çıkartmaya başladığında rahatı bozulmasın oyun oynuyo koşuyo diye bahtaniyemi alıp salona gidiyorum:))
Bizde işler tam tersi

@PetseverPati zorla kendinize hakaret ettirceksiniz ya. Konuyla ne alakası var!! istediğini yazar. E-posta adresini yazdı diye e-posta atmak zorunda mısın. zihniyete bak

simbakedi

kendisine gel diye diye gel komutunu öğretmişim istemeden :D bazen hayır dediğimde dinliyor beni ama bazen. o benim dilimden anlamıyor da ben onun dilinden anlıyorum. kendisi bizi sahiplenmiş gibi. ama öğreten cok insan var.

Siriuslaa

Kedimi köpek gibi yetiştirdim 😂
Topunu atınca koşup getiriyor, tut kızım tut diyince nerede olursa çıkıyor koşuyor. kovalambaç oynar saklambaç oynar 😂

Ayy çok önyargılısınız ya..
Ben ilk buraya kaydolduğumda e posta istedi onu girdim oda benim kullanıcı adım olarak kaldı değiştiremiyorum..
Burada herkes canını sorununu paylaşıyor kimse kimseyi taciz etmez ya..
Sizin gibi kötü düşünen başka insanlar varsa tacizde olası bişi tabi.
Allah sizin gibilerden korusun
@petseverpati

Pashaoglum

Kediler kodlama yapabilen hayvanlar attığınız topu geri getirmesi biraz spesifik olur, öğretmek profesyonellik ister lakin sürekli aynı şeyleri yapıp aynı şeyleri söylerseniz kodlayıp ezberliyor. Hayır komutunun başlarda yüksek sesle söyleyin sonra nazikçe söylediğinizdede yapmaması gerektiğini biliyor ama başta volümlü söylemeniz şart. Hadi balkona çıkalım deyip balkona götürürseniz, bunu sıkça tekrarlarsanız. Balkona çıkalım dediğinizde arkanızdan gelir. Mama verirken mama verdiğinizi söylerseniz, mama dediğiniz anda koşarak gelir. Yani bir şey yaparken yaptığınızı söylerseniz kodlayabilir.

@Sehermemiss43hotmailcom neden nickiniz e posta? Napalım e postanızı size mesaj mı atalım? Sonra adamın biri e posta atınca 'TACİZCİ' oluyor. Çok komiksiniz

ezginiko

Öğretebildiğim tek şey adı 😂 çağırınca hemen geliyor kuzum

tyguler

adını çağırınca gelmesini öğretmiştim ama artik sallamıyor onu da. şimdi galiba o beni eğitiyor sjehdhdh

dezgicavus

Hayır ve dur u anlıyor, o da sürekli kullandığım için. Girmemesi gereken oda nın önünde hayır ya da dur değimde oraya oturup bana bakıyor. Bide şimdi yeni yeni pipetle oynatırken attığımda arada pipeti geri getiriyor yanıma tekrar atayım diye :D

Siyammm

Pisi pisi deyince geliyor bide adını biliyor. Pati vermeyi öğreticektim ama üseniyorum

Yumosi

"çık dışarı" yı öğrendi, ismini zaten biliyor. bu kadar :)

Dumankc

Adını biliyor , gel , hayır , yat , atla , bir şey verirken al oğlum diyince anlıyor ben bunları ogretebildim

Lakis

Dur, yapma, hayır, gel gibi basit komutlar. Bir de babamın adını kendi adı sandığı bir dönem oldu ama geçti çok şükür şimdi kendi ismini duyunca geliyor.

Esnzn

Bana "anneeaaa" diye bir ses çıkararak sesleniyorlar (ya da ben öyle duymak istiyorum :))
Koş deyince koşarak geliyorlar
İsimlerini biliyorlar
Nerdesiiiin? diye seslendiğimde kendini gösteriyor ya da ses çıkarıyorlar
Hayır'ı anlıyorlar ama bazen işlerine gelmediği için dinlemiyorlar
Gıdık deyince gıdıklarını uzatıp öptürüyorlar
Çapçap (malt) ve mama deyince ışık hızına erişiyorlar
Eee e yapcaz deyince gece yatma saatinin geldiğini anlayıp köşelerine çekiliyorlar.
Attaa'ya gidiyoruz deyince tasmalarının olduğu çekmeceye yöneliyorlar

Böyle yazınca fark ettim ki baya eğitmiş sayılırım :))