Kuşum Miyavlıyor

mrcasper

kuşum kedimden miyavlamayı ögrenmiş sjsjsjsj bir de elime nasıl alıştırıcam 6 7 aylık oldu kuşum

3 CEVAP

AdaCoco

Kuşunuz nasıl miyavlıyor ahahha😂😂 Elinize alıştırma konusundan bahsedeyim şimdi de. Benim 5 yaşında bir dişi kuşum var aşırı korkak. Yavruyken alıştırmak daha kolay oluyor ama maalesef benim böyle bir şansım olmadı çünkü kuşumu 1 yaşındayken sahiplendim. Bu arada kuşunuz dişi mi erkek mi? Genelde dişileri alıştırmak daha zor oluyor. Kuşumun yanında bir arkadaşı vardı erkekti ve çok daha uysaldı ama maalesef vefat etti. Alıştırma konusunda da şunu söyleyebilirim. Kuşunuzla olabildiğince vakit geçirin. Mesela televizyon izliyorsunuz eliniz kuşunuzun kafesinin üzerinde olsun. Bu süreci aceleye getirmeyin. Başka bir yol da, elinizden yemek verebilirsiniz. Kuşlar elmayı çok seviyor o yüzden elinizden elma vs. yiyecekler verebilirsiniz. Umarım alıştırabilirsiniz.

mrcasper

muhabbet kuşum erkek inşallah alıştırabilirim teşekkürler

Betulay_

Ben tünekle alıştırdım kafesinin içine tellerden tünek sokup gaga hizzasına dayıyordum o da biniyordu hala kümesten tünekle çıkarıyorum tüneği görünce atlıyor ben de omzuma koyuyorum çıkıyor omzuma saçlarımla falan oynuyor