Bozita Çeştleri Arasında Kaldım, Kullananlar Yardımcı Olabilir Mi?

Anket

BOZITA INDOOR & STERILISED GRAIN FREE REINDEER
(12 oy)
BOZITA DIET & STOMACH GRAIN FREE ELK
(7 oy)
Toplam (19 oy)

BOZITA INDOOR & STERILISED GRAIN FREE REINDEER
https://www.bozita.com/cat-food/feline-function/indoor-sterilised-grain-free-reindeer
ile
BOZITA DIET & STOMACH GRAIN FREE ELK
https://www.bozita.com/cat-food/feline-function/diet-stomach-grain-free-elk
arasında kaldım. İki mamadan birini en az birkaç ay kullanmış kişiler yardımcı olabilirse çok sevinirim. Kedim oldukça seçici Acana malesef yemiyor. Brit Care yedi ama çok kötü ishal oldu. ND Mamada mama yedikten 2 dk sonra bütün mama kusma sorunu oluşuyor. Sorunsuz yediği mamalar genelde içinde mısır gluten olan PP RC isimli mamalar. Bunları da vermeye benim gönlüm razı gelmiyor. O yüzden içerik olarak ********** aramaya devam ediyorum.
Kedimin kilo alma eğilimi yok aksine iştahsız. Tavsiyelerinizi bekliyorumm.

17 CEVAP

-içerik olarak temiz-mama aramaya devam ediyorum. Sanırım reklama girdiği için sansürlendi. Düzeltme **

Up. Yok mu ya Bozita'cılar neredesiniz :) Forumda habire önerilmişti halbukiiii

Ben bozita diet&stomach olanın içeriğini daha çok beğeniyorum. Ama diyet maması olması artı veya eksi katar mı bilemem. Diğer yazdığınız da güzel. Ama dediğim gibi bence ilkteki
:)

Bizim hekimimiz Acana ve Orijen öneriyor,iki kedim olduğu için onlara bütçem yetmiyor,proplan fiyatlarında olan Advance markayı önerdi,yakında ona geçeceğiz.

topat

Merhaba ben geyikli olanı 9 aylık kedimde 1 ay kadar kullandım üzerinde yazan miktar benim kedime yetmedi, iki kedim var ve hareketliler. Fazla fazla veriyordum ona rağmen kilo problemi yaşamadık şimdi active sterilised kullanıyoruz onda daha az yiyor iki mamada da herhangi bir problem yaşamadık.

Yorum yapan herkese teşekkürler, varsa başka kullanıcısı yazabilir misiniz rica etsem mama denemekten çok usandım. Sürekli elimde yarım kalan mama paketleri var. Gerçi sokakta besleme yaparken kullanıyorum ama artık bi mama belirleyip on kg lık alıp devam etmek istiyorum. :(

Superisi814

Ben su anda Bozita tavuklu kullaniyorum.Geyikli denemek istiyorum ama cesaretim yok.Alerjik reaksiyon gosterir mi ,sever mi bilemiyorum.Ben kedim icin on kilo mama almiyorum.En azindan ayni markanin icerigi farkli olanini aliyorum.Yaninda yaş mama da yiyor , ev yapimi ya da degil.Bayatkar 10 kilo ve tek icerik tarzim olmadi.Ote yandan baktigim sokak kedileri de var bu yuzden de mama icerigim degistigi gibi markasi da degisebilir.
Ancak su var kediniz x marka mama yer bir sure sonra tuyleri dokulur.Bu dokulme alttan daha canli tuy geldigi icin mi mama yaramadigi icin mi bunu bile ancak siz deneyiminizi gozlemliyerek anlarsiniz.Seciminizi yapin 10 kilo yerine daha dusuk kiloda alin , gozlemleyim ilk..

Superisi814

Ben su anda Bozita tavuklu kullaniyorum.Geyikli denemek istiyorum ama cesaretim yok.Alerjik reaksiyon gosterir mi ,sever mi bilemiyorum.Ben kedim icin on kilo mama almiyorum.En azindan ayni markanin icerigi farkli olanini aliyorum.Yaninda yaş mama da yiyor , ev yapimi ya da degil.Bayatkar 10 kilo ve tek icerik tarzim olmadi.Ote yandan baktigim sokak kedileri de var bu yuzden de mama icerigim degistigi gibi markasi da degisebilir.
Ancak su var kediniz x marka mama yer bir sure sonra tuyleri dokulur.Bu dokulme alttan daha canli tuy geldigi icin mi mama yaramadigi icin mi bunu bile ancak siz deneyiminizi gozlemliyerek anlarsiniz.Seciminizi yapin 10 kilo yerine daha dusuk kiloda alin , gozlemleyim ilk..

Buketbayraktar

Kilo sorunu yoksa diet kullanmayın o kadar düşük yap almasına gerek yok. Aynı fiyat aralığında britcare kullanabilirsiniz

Brit Care'i çok heves ederek söyledim tavşanlısını ama kaka yumuşaması yaptı ve kedim uzun tüylü olunca heryerine bulaştı rahatsız oldu. İshale çevirince de yemeyi reddetti sanırım karnı filan agrıdı yani. İlk günkü isteği yok oldu. Ben de mamayı iade yaptım :(

Nageeeee

Merhabalar. Bende şu an bozita kısır geyikli ve acana wild praire karıştırarak kullanıyorum. Yaklaşık olarak %70 bozita %30 acana karışımı şeklinde veriyorum. Yani öyle ayıla bayıla yemiyor elbet ama içerik olarak güvendiğim için devam ediyorum. Kilosunda ya da aktivitelerinde bir sıkıntı yaşamadık. Dışkısı da normal. Şu an bu ikiliden memnunum.

Teşekkürler Diet & Stomach olanı sipariş ettim. Seçici kediler için uygun olduğu yazıyordu. Proplan Royal canin yedirmemek için baya bi mama denedim ama bu sefer de başarısız olursak mama denemekten usanıp teslim olacagım.

Merak edenler için, ürün geldi tadımdan geçti. Kaka yumuşaması vs yapmadı. Tüy ve genel saglık durumunda da bi soruna yol açmazsa bundan sonra bozitadan seve seve devam ederim tam bir F/P maması gibi duruyor. Merak edenlerin sorularını özelden yanıtlarım memnuniyetle. İyi forumlar

Hanne60

Bozita'nın Outdoor Active olanını aldım. Hiç redetmeden 20-30 kedi beğenerek yedi. Keşke fiyatı biraz daha uygun olsa da sürekli alabilsem.

Tavuklu kısır olanı 338 tl ye gördüm on kg